Skvělá zpráva

Nic neruší pohodu odpočinku a spánku tak jako hvízdavý bzukot komára. Napjatě očekáváte, kam si sedne, abyste sami sebe inzultovali v touze rozdrtit malého vetřelce. Většinou se to nepodaří a rozhodnete se nakonec vstát a rozsvítit. Jenže v tu chvíli komár mizí do nějaké další dimenze, aby z ní zaútočil, jakmile opět zhasnete. Je to vyčerpávající a frustrující. A teď si k tomu všemu přidejte obavu z toho, že právě tenhle komár je nositelem malárie a jeho štípnutí vás může nakazit. Dobrá zpráva je, že jsou v Africe místa, kde to neplatí. Skvělá  zpráva je to především pro rodiny s dětmi. Můžete vyrazit na safari a nemusíte se bát rizika malárie.

Západ slunce má na safari vždy opojnou atmosféru.

Západ slunce má na safari vždy opojnou atmosféru.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jihoafrické chytré hlavy

Období apartheidu přineslo Jihoafrické republice mezinárodní izolaci. Jihoafričané začali mnohem více cestovat po své vlastní zemi. Začali objevovat její přírodní krásy a zjistili, že mají právo být na svou zemi pyšní a hrdí, protože je opravdu nádherná. Politika byla jedna věc, ale každodenní život věc druhá. Svou dovolenou a volný čas chce prožít hezky a zajímavě každý. Došlo k nebývale velkému rozvoji turistické infrastruktury, především té napojené na přírodu a pobyt v ní. Jenže tu byl strašák malárie. Nejprve se rozvíjela celá škála prevence od dokonalých repelentů až po moskytiéry apod. Chytré hlavy se zároveň začaly soustřeďovat na hledání míst, kde malárie nehrozí.  A dnes můžete na safari do tzv. „Malaria Free Zone“, bez obav z největšího afrického zabijáka.

Dětské safari je nejlepší školou o světě divokých zvířat.

Dětské safari je nejlepší školou o světě divokých zvířat.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Proč si vybrat safari v území bez malárie?

Taková otázka může na první pohled vypadat trochu hloupě. Jenže pojem safari je velmi široký. Safari na velkých otevřených pláních východní Afriky (Masai Mara v Keni, Serengeti v Tanzanii) je úplně jiné safari než safari v mokřadech Botswany (Delta Okavango) nebo v poušti Kalahari. A úplně jiné je v soukromých parcích v Krugerově národním parku. Některé zážitky prostě nemůžete v lokalitách bez malárie očekávat. Proto je dobré vědět, proč si vybrat safari právě v území bez malárie.

Stopovat třeba i jen malou antilopu je zážitek.

Stopovat třeba i jen malou antilopu je zážitek.

FOTO: archiv autora

Pokud cestujete s dětmi, pokud by vám mohla uškodit antimalarika nebo jste těhotné, je právě území bez nebezpečí malárie skvělou alternativou. Tady se nemusíte bát při pohledu na každého komára.

Děti milují žirafy.

FOTO: wilderness

Užitečné rady pro ty, kteří se chystají s cestovní kanceláří do Afriky (a nejen pro ně)

 Díky turistice se vrátila zvířata

V mnoha oblastech bez malárie vznikly soukromé rezervace, které umožnily návrat zvěře i do míst, kde už původní zvěř dávno nežila. Nejedná se o žádnou živelnou amatérskou záležitost. Není to žádná milionářská zábava v soukromé oboře. Soukromé rezervace musí splňovat velmi přísná kritéria především z hlediska velikosti, členění terénu, vodního režimu, vyřešení vztahu s místními komunitami, ochrany proti pytlákům apod. Teprve pak mohou získat licenci k provozování a je jim umožněn nákup zvěře za podmínek vnitřního trhu se zvěří. Vnitřní trh se zvěří má úplně jiná pravidla a úplně jiné ceny než trh se zvěří určenou pro lov. U zvěře pro rezervace jde o zdraví zvířat, genofond, zachování přirozeného potravinového řetězce, požadavky na velikost teritorií a migračních zvyklostí zvířat apod. Když pak navštívíte soukromou rezervaci, nejedete do zoo, ale do opravdové divočiny.

Top 5 „Malaria Free“ míst v Jihoafrické republice

1.       Národní park Pilanesberg

Nádherný kus nedotčené přírody je čtvrtým největším jihoafrickým parkem. Divoká buš je domovem pestré rodiny zvěře a ptactva. Díky vizionářskému vedení parku jsou v parku k dispozici všechny typy safari včetně pěšího. Trochu ke škodě může být množství návštěvníků. Díky blízkosti světoznámého Sun City jsou dny, kdy je návštěvníků v parku opravdu hodně. Přesto vás Pilanesberg nikdy nezklame.

2.       Shamwari Game Reserve

Rezervace navazuje na proslavenou Zahradní cestu (Garden Route). Zajímavá je především tím, že v rámci jednoho jediného parku můžete poznat pět naprosto odlišných unikátních ekosystémů. Rezervace je po většinu roku opravdu plná zvěře a ptactva. Kromě safari bez rizika malárie si můžete v Shamwari užívat lázní a odpočinku.

3.       Madikwe Game Reserve

Výkladní skříň koncepce safari „Malaria free“. Dokonale promyšlené rozdělení parku mezi jednotlivá ubytovací zařízení, podpora přirozeného vývoje druhů zvěře (velmi podrobně poučeni fungováním kráteru Ngorongoro), pestrá paleta zvěře a ptactva. Vynikající ubytování ve 4* a 5*  kempech (lodge). Možnost výborně kombinovat s Pilanesberg.

4.       Addo Elephant

Ojedinělé místo. Mnoho cestovatelů podceňuje jeho krásu a možnosti – a je to škoda. Addo nabízí nejen safari v buši, ale i safari na moři. Kromě tzv. Velké pětky (lev, leopard, slon, buvol a nosorožec) nabízí navíc ještě možnost pozorovat velryby a velkého bílého žraloka. Je to tedy vlastně park, kde můžete pozorovat Velkou sedmičku. Kdo chce fotografovat slony, najde jen málo lepších míst.

5.       Národní park Marakele

Národní park Marakele mám rád především pro majestátnost krajiny, ve které se nachází. Vysoké travnaté kopce, hluboká údolí, nádherné výhledy. Na každém kroku máte pocit, že opravdu objevujete Afriku.

Nechte své děti vyzkoušet si lovecké metody původních křováků.

Nechte své děti vyzkoušet si lovecké metody původních křováků.

FOTO: andBeyond

Ideální pro skvělou rodinnou dovolenou

Ukažte svým dětem úplně jiný svět. Svět divoké buše a divokých zvířat. Dovolená na safari je zážitkem na celý život a v místech, kde nehrozí malárie, je to pro rodinu i bez obvyklých obav a rizik. O horách a moři toho naše děti vědí už hodně, ale o světě divoké zvěře asi ne. Darujte jim tu možnost.

Ve všech rezervacích na území bez rizika malárie můžete výborně pozorovat ptačí svět.

Ve všech rezervacích na území bez rizika malárie můžete výborně pozorovat ptačí svět.

 FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív autora

Termín odjezdu: 20. 9., 25. 10., 20. 3.

Cena: 85 990 Kč 

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličké království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín:  10. 10. 2015

Cena: 99 980 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

PERU S ČESKÝM PRŮVODCEM

POD KŘÍDLY KONDORA

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Macchu Picchu a další místa.
 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv autora


Termín: 8. 8. a 22. 8. a 5. 9.

Cena: 49 990 Kč za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (cca 16 000 Kč)

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, a přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město“ safari v Tanzanii, Arushu.

 

 

 

Některé sukulenty v Namaqualandu narostou do velkých rozměrů.

FOTO: CK Marco Polo International


Termín: 20. 8., 26. 8., 4. 9.

Cena: 51 990 Kč za dospělou osobu

více informací zde

ROZKVETLÁ POUŠŤ A JARO V KAPSKÉM MĚSTĚ

Poušť plná květin či rozkvetlá vyprahlá krajina. Zní to bláznivě? Určitě dost na to, aby to mohla být pravda. Na severu atlantského pobřeží jižní Afriky takové místo existuje.

Při cestě na jih afrického kontinentu samozřejmě nemůžete vynechat ani jedno z nejkrásnějších měst na světě, Kapské Město.
Navíc můžete v této době u břehů Kapska pozorovat velryby, které sem každoročně připlouvají.

  

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín : každý den od 28. 10. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na konec října 2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny, jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.