Mauritius, Zanzibar, Seychely – vítězná trojice

Mohlo by se zdát, že v podzimních měsících se dá vyrazit za teplem v podstatě kamkoliv. Není to ale tak úplně pravda. Na mnoha místech je velmi nejisté počasí. V Thajsku končí letní monzun na východním pobřeží a začíná zimní monzun na západním pobřeží, a tak není úplně jasné, kam se vlastně vydat. Zda už můžete na Phuket, Krabi a Lantu nebo ještě stále můžete na Samui. Můžete snadno udělat chybu. Maledivy jsou na tom podobně nejistě a na Bali pomalu, ale jistě sezóna končí. Nikde není vyloženě špatně, ale riziko špatného počasí tu prostě je a je nutné s tím počítat.

Proto se zdá nejjistější volbou trojice ostrovů v Indickém oceánu – Mauritius, Zanzibar a Seychely.

Mauritius

Konec října, listopad a prosinec na Mauritiu patří k nejlepším měsícům. Místa jsou proto velmi brzy vyprodána a je dobré na to pamatovat už teď. Vrchol jara a začátek léta. Většina keřů a stromů ještě stále kvete a celý ostrov se zelená. Dokonce i východ ostrova, který bude v lednu a v únoru pod náporem větru, je v tomto období ovíván příjemným vánkem.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauricius.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauritius.

FOTO: CK Marco Polo International

Především golfisté milují konec listopadu a začátek prosince na Mauritiu, protože jejich hra je díky českému létu na vrcholu a dokonalá hřiště jsou nádhernou kulisou k jejich dobré hře.

Navíc když se vrátí golfista domů někdy v polovině prosince, dohlédne na konec zimy a ví, že to do jara nějak přečká. Mauritius je jedna z mála destinací, kde si můžete být jisti, že za své peníze dostanete odpovídající servis a kvalitu.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychely

Na Seychelách pomalu končí pohodové období. S koncem roku přijde zhoršení počasí, ale vás, kteří se na ostrovy vydáte na konci listopadu a na začátku prosince, se týkat nebude.

Je to navíc jedno z mála období, kdy jsou hoteliéři ochotni diskutovat o cenách, a tak si svou vysněnou dovolenou můžete pořídit za nejlepší ceny. Určitě se nebojte i kombinovat víc ostrovů v jednom zájezdu. Každý ostrov má trochu jiný charakter a trocha objevování vám osvěží dovolenou.

V okolí turistických lokalit se dá najmout dhow i k plavbě v pobřežních vodách. Zvlášť odpoledne je to velmi příjemné.

V okolí turistických lokalit se dá najmout dhow i k plavbě v pobřežních vodách. Zvlášť odpoledne je to velmi příjemné.

FOTO: CK Marco Polo International

Zanzibar

Zanzibar roste do krásy. Kvalita hotelů se vylepšuje rok od roku a ostrov začíná bezesporu patřit do trojice nejlepších afrických plážových dovolených. Navíc se dá úplně skvěle kombinovat se safari v Keni nebo v Tanzanii, což je jedinečná věc především pro ty, kteří nevydrží na pláži víc než pár dnů.

Výrazně se zlepšilo i letecké spojení z Prahy. Fly Dubai nabídne od 19. 10. spojení přes Dubaj 4x týdně a další možnost přibude s odletem z Vídně s Qatar Airways. Určitě si dejte pozor na tolik propagovaný charter, protože má několik mezipřistání. Nenechte se zmást pojmem „přímý let“, ten totiž vůbec neznamená „let bez mezipřistání“, znamená pouze to, že odlétnete ve stejném letadle, ze kterého v cíli vystoupíte. Kolik mezipřistání ovšem letadlo udělá, tento pojem vůbec neřeší.

Často je tedy rychlejší a pohodlnější přestoupit na pravidelných linkách než letět tzv. přímým letem na charteru. Ať už tam poletíte jakkoliv, Zanzibar vám určitě vrátí vynaložené úsilí. Zvlášť když si dáte pozor při výběru ubytování.

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Český hotel na Zanzibaru

Od poloviny října by už měl být v provozu hotel Tulia Zanzibar, který zde staví dvojice Čechů. Přečtěte si o něm více v článku :

Češi nenápadně zapouštějí kořeny na Zanzibaru

Omán – kluci žijí všude.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Omán je náš tajný typ

Jen málo Čechů a Moravanů zatím objevilo kouzlo Ománu. Ve stínu Dubaje na něj není tolik vidět. Ale kdo nepodlehl blyštivému vábení Dubaje a popojel ještě kousek dál, byl vždy Ománem nadšený. Přečtěte si o Ománu víc v článku:

Omán, kráska ukrytá ve stínu Dubaje 


Diani Beach, Kenya

Diani Beach, Kenya

FOTO: archiv autora

Keňa, Egypt – nezklamou, když víte, co očekávat

Keňa

Na trhu začíná být Keni trochu moc. Boj cestovních kanceláří, které provozují charter na keňské pobřeží, tlačí ceny dolů, ale je třeba si uvědomit, že s cenou většinou klesá i kvalita. Za to ovšem nemůže Keňa.

Výběr hotelů je vždy na cestovní kanceláři a její odpovědnost nekončí výběrem, ale i způsobem a kvalitou informací, které o vybraném hotelu poskytne klientům. V tom mají cestovní kanceláře největší slabinu a je na klientech, aby si prověřili, zda vše, co je jim řečeno, je pravda a zda jim některé podstatné věci nejsou zamlčeny.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv autora

Obrázky nádherného keňského moře nelžou, ale je třeba připomenout, že na mnoha místech je velký odliv a moře může „odejít“ i několik set metrů. Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět nebo bude váhat, raději jděte o dům dál.

Egypt

Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Egypt je navíc ze všech zmíněných míst nejblíže a nabízí nejširší spektrum ubytování. Je tedy připravený uspokojit nejširší klientelu. Ale v tom často bývá problém. Vyznat se v tak široké nabídce, která navíc nemá přehlednou a jednoznačnou klasifikaci kvality, je složité.

Cestovní kanceláře a jejich partnerské cestovní agentury si často nedají příliš práce s vysvětlováním. Popisy hotelů, jejich poloha a služby jsou často velmi obecné a matoucí. Nemusí to být záměr, může to být neznalost nebo pohodlnost. V Egyptě rozhodně platí, že 5* není jako 5*.

Je na vás, abyste si našli cestovní kancelář, která vám poctivě pomůže vybrat, nebo abyste se v celém té barevné škále orientovali sami a vybrali si barvu podle své chuti.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Al Bustan, Oman

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 4. a 11. 9. 2014

Cena:  37 900 – za 7 nocí

Více informací o zájezdu

OMÁN SPECIÁLNÍ NABÍDKA

AL BUSTAN 

Nejlepší hotel v Ománu za skvělou cenu.

Pojeďte s námi objevit krásné pobřeží Ománu, písečné pláže, šnorchlování, pozorování delfínů. Speciální letní nabídka: 40% sleva a dítě do 12 let pouze za cenu letenky!!!

 

 

Tulia Zanzibar, plážový bungalov

FOTO: Tulia Zanzibar

Více o nabídce

Termín: od 20. 10. do 19. 12. 2015

 

 

První český hotel na Zanzibaru

TULIA ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENY PO OTEVŘENÍ

Bude to bezesporu jeden z nejkrásnějších hotelů na ostrově Zanzibar. Tak trochu vyvzdorovaný proti nepřízni osudu. Postavený dvěma Čechy, s neuvěřitelným osobním nasazením.

Pro prvních šest týdnu provozu nabízí velmi zajímavou cenu, zhruba o 60 % nižší, než bude běžná cena.

  

Peru

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín:  10. 10. 2015

Cena: 99 980 Kč

Více informací o zájezdu

Průvodce Jan Papež

PERU S ČESKÝM PRŮVODCEM

POD KŘÍDLY KONDORA

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se se mnou do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, jezero Titicaca, Macchu Picchu a další místa.
  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 7. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za sedm nocí

 více informací o nabídce

 

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.

  
 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 26. 7. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až dvě děti ubytování ZDARMA

více informací zde

 

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive“. Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner“ zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 8. a 22. 8. a 5. 9.

Cena: 49 990 Kč za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (zhruba 16 000 Kč)

Více informací o zájezdu:

 EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, a přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město“ safari v Tanzanii, Arushu.