Vyvzdorovaný sen

Jen málokdo si dovede představit, že se dva lidé, kteří neumí příliš dobře anglicky a nemají ani příliš zkušeností s hoteliérstvím a stavebnictvím, rozhodnou postavit hotel na ostrově v Indickém oceánu, téměř vlastníma rukama.

Tulia Zanzibar,příchod na pláž

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Jakými úskalími si museli projít jen při výběru místa a získání povolení ke stavbě. Bez projektové dokumentace, jen s vizí ve svých hlavách, touhou a až zoufalou urputností a vytrvalostí. Téměř tři roky dohadování s úřady a místními lidmi. Naděje a zklamání a nové naděje. A to byla jen předehra.

Zlaté africké ručičky

Ta pravá řehole začala s prvním kopnutím do země. Naše představy o tom, jak mají pracovat dělníci na stavbě, se velmi liší od představ afrických dělníků. Neflákají se, ale vše dělají po svém a vysvětlit jim některé věci prostě nejde.

V jednu chvíli se jich na staveništi pohybovalo téměř 200. Zorganizovat jejich činnost dávalo dvěma Čechům hodně zabrat. Navíc sám plán hotelu se vyvíjel v čase a tak se často bouralo, co se před pár dny postavilo a stavělo se něco jiného.

Tulia Zanzibar,nádherně zpracovaný kámen

Tulia Zanzibar, nádherně zpracovaný kámen

FOTO: archiv CK Marco Polo

Platila se daň z nezkušenosti, daň „bělocha v Africe“, daň z rozporu mezi představou a skutečností. Naprostou dominantou hotelového areálu je využití přírodních materiálů. Kámen a dřevo. Nádherný kámen z pevninské části Tanzanie je využitý nejen na zdi bungalovů, na obvodové zdi, ale i na chodníky a některé prvky v interiéru.

Díky velké náročnosti Čechů se časem dovednost afrických kameníků vylepšila natolik, že se klidně dá mluvit o zlatých afrických ručičkách. Ale stálo to nesmírné úsilí.

Tulia Zanzibar, plážový bungalov, terasa

Tulia Zanzibar

FOTO: archiv autora

Totální změna koncepce

Když se po více než dvou letech stavební činnosti dostala hrubá stavba zhruba do poloviny, došlo majitelům, že náklady stavby a kvalita prostoru, který vytvořili, neodpovídají původní koncepci a touze postavit 3* hotel pro nenáročnou klientelu.

Proinvestované peníze by se nikdy nevrátily zpět a nádherně vybudovaný areál by vůbec neodpovídal klientele, která by do něj jezdila.

Dochází k radikální změně. Nebude to 3* hotel, ale malý luxusní resort, konkurující nejlepším hotelům na ostrově. Dokonalá 5*.

Tulia Zanzibar,vizualizace plážového bungalovu

Tulia Zanzibar, vizualizace plážového bungalovu

FOTO: Barbora Mluvková

Mění se koncepce pokojů a vznikají takové, které nadchnou i tu nejnáročnější klientelu. Do hry poprvé vstupuje profesionální architekt, Ing. arch. Barbora Mluvková. Spolu s majiteli a s lidmi z cestovního ruchu vytváří konečnou představu a koncepci.

Tulia Zanzibar,vizualizace plážového bungalovu

Tulia Zanzibar, vizualizace plážového bungalovu

FOTO: Barbora Mluvková

Tulia Zanzibar,vizualizace zahradního bungalovu

Tulia Zanzibar, vizualizace zahradního bungalovu

FOTO: Barbora Mluvková

Běloch obklopený domorodci

Když jste běloch řídící stavbu v Africe a nemáte kolem sebe tým bělochů, dostanete se dřív nebo později do zvláštního stavu. Čas začne ztrácet dimenzi.

Ráno vstanete, odjedete na stavbu, postavíte se před předáky svých 100 až 200 dělníků, rozdělíte úkoly a pak 10-12 hodin rotujete v prostoru, abyste dosáhli toho, že alespoň 75 % vašich úkolů bude večer splněno a v takové kvalitě, kterou si přejete.

Tulia Zanzibar,vedlejší bazén s toboganem

Tulia Zanzibar, vedlejší bazén s toboganem

FOTO: archiv

Pak se začne stmívat a vás čeká příprava na druhý den. Kolem půlnoci se dostanete do postele a ráno zase vstanete a odjedete na stavbu.

Den po dni, týden po týdnu, měsíc po měsíci, rok po roce. Mezitím sháníte materiál, peníze, povolení, chlácholíte svou rodinu atd. Navíc jste hrozně sami, dva tři běloši obklopení Afrikou.

Tulia Zanzibar, plážový bungalov

Tulia Zanzibar, plážový bungalov

FOTO: Tulia Zanzibar

Stálo a stojí to za to

Jak snadno se dá v takových chvílích propadnout skepsi a malověrnosti. Musíte mít velkou vnitřní sílu a váš sen musí být tím životním snem, kterého se prostě nemůžete vzdát.

Ale když se pak jednoho dne dokážete zastavit a najít si chvilku někdy po svítání nebo těsně před západem slunce, v den, kdy mají dělníci volno, a rozhlédnete se kolem sebe, víte, že to stálo za to.

Tulia Zanzibar,zahradní bungalov

Tulia Zanzibar, zahradní bungalov

FOTO: archiv autora

A stojí za to vše dotáhnout do konce, dobudovat tenhle krásný kousek pobřeží a otevřít jeden z nejhezčích hotelů na ostrově. Vyvzdorovaný, vybojovaný a draze zaplacený. Většina budoucích návštěvníků se o té cestě k cíli asi nikdy nedozví.

Tulia Zanzibar, plážový bungalov, terasa

Tulia Zanzibar, plážový bungalov, terasa

FOTO: Tulia Zanzibar

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Tulia Zanzibar, příchod na pláž

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín : každý den od 20. 10. 2015

Více informací o nabídce zde 

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA

TULIA RESORT ZANZIBAR

ZAVÁDĚCÍ CENA PŘI OTEVŘENÍ

Hotel Tulia plánuje otevření na polovinu října 2015. Na první měsíce po otevření nabízí 68% slevu z ceny, jako zaváděcí ceny po otevření hotelu.

Využijte tuto nabídku a zažijte mimořádnou kvalitu ubytování a stravování na nádherném ostrově Zanzibar.

 

FOTO: archiv autora

Termín:  29. 8. a 12. 9.

Cena: 64 000 Kč za sedm nocí

Více informací o zájezdu

TANZANIE – LÉTO 2015

SAFARI ÚPLNĚ JINAK !!!!!

Zájezd pro milovníky Afriky, kterým tento nádherný kout země představíme v jeho nejpřirozenější podobě. Užijte si pěší výlety v doprovodu rangera a masajského průvodce, stejně jako vyjížďku na kole nebo návštěvu rokle Olduvai, kde byly nalezeny nejstarší ostatky předchůdců lidí.

Osmidenní putování africkou přírodou je zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho po návratu do Evropy. Každý den zažijete trochu jiný druh Afriky.

 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 8. a 22. 8. a 5. 9.

Cena: 49 990 Kč za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (cca 16 000 Kč)

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město“ safari v Tanzanii, Arushu.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 28. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až dvě děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive“. Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner" zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 1. 7. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za sedm nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.