Dorazte do Bourke´s Luck co nejdříve ráno

Když dorazíte do Bourke´s Luck brzo ráno, bude možná ještě všude kolem vás ležet mlha. Nenechte se ale od návštěvy odradit. Kolem půl desáté se mlha roztrhá a bude nádherně. Samozřejmě pokud sem dorazíte v období od března do konce října.

Skaliska často připomínají části koster dinosaurů.

Skaliska často připomínají části koster dinosaurů.

FOTO: Archiv autora

Můžete se pak toulat areálem a užívat si samoty, protože hlavní vlna návštěvníků sem dorazí až kolem poledne. Budete mít klid na prohlídku pitoreskních tvarů skalisek a určitě vám na mysl přijde i otázka: Jak to asi vypadalo, když se to tu hemžilo zlatokopy?

Obří skalní hrnce v Bourke´s Luck.

Obří skalní hrnce v Bourke´s Luck

FOTO: archiv autora

Dopřejte si při návštěvě alespoň dvě hodiny

Nemusíte být geolog, abyste ocenili krásu Bourkeho štěstí. Matka příroda svedla řeku Blyde (Radostná) k souboji s řekou Treur (Smutná) do skalnaté prolákliny. Obě řeky se do sebe zakusují v prudkých vírech a po staletí vymílají hlubší a hlubší otvory ve skalnatých březích.

Bourke´s Luck leží na soutoku řek Blyde a Treur.

Bourke´s Luck leží na soutoku řek Blyde a Treur.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Je to úžasné dílo. Na některých místech připomínají skaliska obrovskou kostru dinosaura, na jiných místech vytvářejí kaskádu malých vodopádů a jinde obří hrnce naplněné vodou, drobnými kamínky a pískem.

V těch hrncích musí být zlato i dnes. Určitě dojděte až k nejvzdálenějšímu místu (cca 700 metrů) a chvilku poseďte na břehu řeky.

Přečtěte si články o dalších zajímavých místech Jihoafrické republiky

Na dohled od jednoho z největších kaňonů na světě

Ještě před pár lety jste se mohli vydat z Bourke´s Luck pěšky až do kaňonu Blyde River Canyon. Byl to nádherný trek a je škoda, že je trasa uzavřená a nepřístupná. Vydat se na procházku podél řeky Treur je možné i dnes, ale to nejhezčí z dech beroucí krajiny nezažijete.

Přesto určitě doporučuji vydat se alespoň na chvíli do volné krajiny. Pochopíte mnohem lépe pocity tuláků, zlatokopů, lovců a pastevců, kteří v téhle krásné krajině žili v minulosti a museli s ní být v mnohem větším souladu, než jsme dnes my.

Třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon - je od Bourke´s Luck vzdálený jen 5 km.

Třetí největší kaňon na světě – Blyde River Canyon – je od Bourke´s Luck vzdálený jen 5 km.

FOTO: Jan Papež

Blyde River Canyon

Blyde River Canyon je přírodní památka první velikosti. Se svou hloubkou téměř 700 metrů a výhledy na zajímavé skalnaté výběžky porostlé zelenými křovinami a květinami je bezesporu jedním z nejzajímavějších míst v oblasti Krugerova národního parku. Nenavštívit Blyde River Canyon při návštěvě parku by byla velká škoda.

Přečtěte si další podrobnosti o třetím největším kaňonu na světě:
Bourke´s Luck je součástí Panorama Route a na ní najdete i vodopády Berlín, Lisabon a MacMac.Foto: vodopád Berlín.

Bourke´s Luck je součástí Panorama Route a na ní najdete i vodopády Berlín, Lisabon a MacMac.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín odjezdu : 23. 8., 20. 9., 01. 11.

Cena: 85 500 Kč 

Více informací o zájezdu zde 

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, pláže a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

FOTO: archiv autora

Termín:  29. 8. a 12. 9.

Cena: 64 000 Kč za sedm nocí

Více informací o zájezdu

TANZANIE – LÉTO 2015

SAFARI ÚPLNĚ JINAK !!!!!

Zájezd pro milovníky Afriky, kterým tento nádherný kout země představíme v jeho nejpřirozenější podobě. Užijte si pěší výlety v doprovodu rangera a masajského průvodce, stejně jako vyjížďku na kole nebo návštěvu rokle Olduvai, kde byly nalezeny nejstarší ostatky předchůdců lidí.

Osmidenní putování africkou přírodou je zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho po návratu do Evropy. Každý den zažijete trochu jiný druh Afriky.

 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 8. a 22. 8. a 5. 9.

Cena: 49 990 Kč za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (cca 16 000 Kč)

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město“ safari v Tanzanii, Arushu.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 28. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až dvě děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive“. Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner" zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 1. 7. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za sedm nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.