Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers

FOTO: archiv CK Marco Polo

Petronas Twin Towers

Praha má svůj orloj a Kuala Lumpur svá „dvojčata“. Impozantní stavba láká každého návštěvníka města.  88 podlaží se vyšplhá až do neuvěřitelné výšky 451,9 metru. Architekt Cesar Pelli měl jednoznačné zadání: Zachytit ambice a touhy malajského národa a vůdců, stát se globálním hráčem. Když stojíte pod mrakodrapem, musíte uznat, že se záměr architekta zdařil. Je to bezesporu jeden z klenotů moderní architektury.

Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers

Kuala Lumpur, Petronas Twin Towers

FOTO: archiv autora

Pokud se budete chtít projít po mostě mezi věžemi, určitě si rezervujte vstupenku předem. Počet návštěvníků, kteří se mohou po mostě projít, je omezený a jsou dny, kdy vstupenky nejsou k bez rezervace k dispozici.

Kuala Lumpur, nadzemka Monorail

Kuala Lumpur, nadzemka Monorail

FOTO: archiv autora

Moderní město protkané asijskou tradicí

Od města založeného v 19. století (1850) nemůžete očekávat žádnou zásadní historickou architekturu. Těch několik starších budov, okolo kterých obdivně pobíhají američtí turisté s fotoaparáty, vás nejspíš nechá chladnými. Kuala Lumpur je především moderní město protkané asijskou tradicí. Najdete tu nejen malajské, ale i čínské a indické vlivy. Navíc je Kuala Lumpur velmi zelené město se spoustou parků, takže se tu cítíte velmi dobře.

Kuala Lumpur, Jalan Alor

Kuala Lumpur, Jalan Alor

FOTO: archiv CK Marco Polo

Láska ke každému městu prochází žaludkem

Nejen láska k ženě, ale i láska k městu prochází žaludkem. Může se vám v některém městě hodně  líbit, ale pokud se dobře nenajíte, pokud vám bude po jídle nevolno, nebo budete dokonce mít střevní potíže, určitě budete váhat, zda se vrátíte. Kuala Lumpur je pro milovníky jídla skvělé místo. Jí se tu stejně dobře jako v Bangkoku nebo Hongkongu. Určitě při návštěvě zajděte do vyhlášené ulice Jalan Alor, která je večer rájem vůní a chutí. Navíc za velmi dobré peníze.

Kuala Lumpur, Jalan Alor

Kuala Lumpur, Jalan Alor

FOTO: archiv autora

Nádherné léto v Malajsii

Většina lidí má za to, že se do jihovýchodní Asie dá cestovat pouze v zimě. Je to ale mýtus, který nemá žádné opodstatnění. Jsou místa, která jsou naopak vhodná k návštěvě právě jen v letních měsících. Například západní pobřeží Malajsie s mnoha nádhernými ostrovy. Přečtěte si článek o ostrově Perhentian.

Perhentian

FOTO: archiv MPI

 Malajsijské Seychely. Málokdo v Čechách o nich ví

 

Kuala Lumpur, jeskyně Batu

Kuala Lumpur, jeskyně Batu

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Jeskyně Batu

Pouhých 13 km severně od Kuala Lumpur vybudovala indická komunita na konci 19. století nádherný chrám. Využila přírodní jeskyně, které dokonale zabydlela svatyněmi a oltáři. Je to vyhlášené poutní místo, takže je složité tu zažít chvilku intimní samoty, ale pokud se vydáte k jeskyním velmi brzo ráno a vyhnete se tradičním hinduistickým svátkům, budete mít větší šanci zažít pocit, který kdysi zažívali mniši a věřící. Nebo naopak můžete zažít naprostý chaos, pokud se rozhodnete navštívit jeskyně v době některého velkého svátku.

Kuala Lumpur, Batu Caves

Kuala Lumpur, Batu Caves

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Perhentian

FOTO: archiv autora

Termín:  23. 6. a pak každých 14 dnů

Cena: 43 900 Kč

Více informací o zájezdu

ostrov Perhentian

hotel Perhentian Island

Ostrov Perhentian je nádherný ostrov u východního pobřeží a můžete pobyt zde kombinovat se zastávkou v Kuala Lumpuru (hotel Intercontinental) nebo v Singapuru (případně obě města).

Křišťálově čisté modrozelené moře, bělostné písečné pláže lemované bujnou zelenou džunglí, večer nebe plné hvězd – tak nějak si člověk představuje ráj na zemi.

 

FOTO: archiv autora

Termín:  29. 8.a 12. 9.

Cena: 64 000 Kč za sedm nocí

Více informací o zájezdu

TANZANIE – LÉTO 2015

SAFARI ÚPLNĚ JINAK !!!!!

Zájezd pro milovníky Afriky, kterým tento nádherný kout země představíme v jeho nejpřirozenější podobě. Užijte si pěší výlety v doprovodu rangera a masajského průvodce, stejně jako vyjížďku na kole, nebo návštěvu rokle Olduvai, kde byly nalezeny nejstarší ostatky předchůdců lidí.

Osmidenní putování africkou přírodou je zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho po návratu do Evropy. Každý den zažijete trochu jiný druh Afriky.

 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 8. a 22. 8. a 5. 9.

Cena: 49 990 Kč za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (cca 16 000 Kč)

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 21. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až dvě děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive“. Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner" zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 24. 6. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za sedm nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.