Stále krásnější perla Indického oceánu -– Zanzibar

Kvalita služeb na Zanzibaru je rok od roku lepší a ostrov bezesporu začíná  patřit mezi trojici nejlepších afrických plážových dovolených. Zatím není bohužel příliš dobré letecké spojení z Prahy, ale i v tom ohledu se blýská na lepší časy. Ať už tam poletíte jakkoli, Zanzibar vám určitě vrátí vynaložené úsilí. Zvláště když si dáte pozor při výběru ubytování.

Zanzibar není úplně jednoduchou destinací a určitě stojí za to se do ní vydat připraveni a s tím, kdo této destinaci rozumí. Přečtěte si další zajímavé články o Zanzibaru.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

 

Navíc se dá úplně skvěle kombinovat se safari v Keni nebo v Tanzanii, což je skvělá věc především pro ty, kdo nevydrží na pláži víc než pár dnů.V takovém případě je důležité vybírat si dobře i dopravce, abyste se zbytečně nemuseli vracet po safari na ostrov.

Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

Pláž Nungwi, Zanzibar. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

FOTO: Jan Papež

Seychely – pohodový ráj

Na Seychelách je v letních měsících velká pohoda. Proto je tu také náležitě plno a diskutovat o slevách je těžší než jindy. Určitě se nebojte i kombinovat víc ostrovů v jednom zájezdu. Každý ostrov má trochu jiný charakter a trocha objevování vám osvěží dovolenou.

Ostrov La Dique.

Ostrov La Dique

FOTO: Michal Tvrzník

Kdo by ale na Seychely cestoval jen s představou koupání na bezchybných plážích, bude mile překvapen. Až návštěvníka moře omrzí, může se vydat na pěší trek nebo výlet na kole. Hlavní ostrovy Mahe, Praslin, Silhouette a částečně La Digue jsou ve vnitrozemí hornaté, s bujnou tropickou vegetací a s vodopády křišťálové vody tříštící se o žulový masiv. V samém srdci ostrova Praslin je údolí Valée de Mai, jediné místo na světě, kde ve volné přírodě rostou obří kokosy „coco de mer“, symbol ráje vpravdě biblického. Darujte si čas na toulky po vnitrozemí, byla by škoda jeho krásu nepoznat.

Pláž Anse Lazio bere dech. Příroda vytvořila opravdu krásný kout, kam se chce každý návštěvník vracet.

Pláž Anse Lazio bere dech. Příroda vytvořila opravdu krásný kout, kam se chce každý návštěvník vracet.

FOTO: Michal Tvrzník

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychelské ostrovy – kde obrázky na realitu nestačí

 Mauritius v létě raději ne!

I když najdete na trhu nabídky na velmi výhodné dovolené na Mauritiu v červenci a v srpnu, raději se jim vyhněte. Na Mauritiu je tou dobou prostě zima!  Angličané a Němci se spokojí s pohledem na moře, se s kvělým golfem a dobrým jídlem, ale Češi a Moravané si v létě u moře chtějí moře opravdu užít.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay

Egypt - vedro, ale moře je nádherné!

Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Egypt je navíc ze všech zmíněných míst nejblíže a nabízí nejširší spektrum ubytování. Je tedy připravený uspokojit nejširší klientelu. Ale v tom často bývá problém. Vyznat se v tak široké nabídce, která navíc nemá přehlednou a jednoznačnou klasifikaci kvality, je složité. Cestovní kanceláře a jejich partnerské cestovní agentury si často nedají příliš práce s vysvětlováním. Popisy hotelů, jejich polohy a služeb jsou často velmi obecné a matoucí. Nemusí to být záměr, může to být neznalost nebo pohodlnost. V Egyptě rozhodně platí, že 5* není jako 5*. Je na vás, abyste si našli cestovní kancelář, která vám poctivě pomůže vybrat, nebo abyste se v celém té barevné škále orientovali sami a vybrali si barvu podle své chuti.

Podmořský svět Rudého moře láká ročně stovky českých potápěčů. Pro ně je svět politiky ještě vzdálenější, než pro milovníky pláží.

Podmořský svět Rudého moře láká ročně stovky českých potápěčů. Pro ně je svět politiky ještě vzdálenější než pro milovníky pláží.

FOTO: Hana Pšeničná


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Cove Rotana

FOTO: archiv Cove Rotana


Termín: 21. 6. a pak každý týden

Cena za dosp. osobu: 19 990 Kč za sedm nocí se snídaní

Cena za dítě:  jen 1990 Kč

Více o zájezdu

Super cena rodinné dovolené

Cove Rotana Ras Al Khaimah


Využijte jedinečné ceny pro pobyt u moře v 5* resortu. Pokud vám nevyhovuje termín zájezdu nebo jeho délka, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům.
Pro odlety v termínu 20. 5.–5. 7. při rezervaci do konce května dětská cena 1990 Kč (při pobytu se dvěma dosp. osobami).
Hotel nabízí i možnost all inclusive (za příplatek).

Díky dennímu spojení s Dubají můžeme nabídnout libovolnou délku pobytu.

 

FOTO: archiv autora

Termín:  29. 8.a 12. 9.

Cena: 64 000 Kč za sedm nocí

Více informací o zájezdu

TANZANIE – LÉTO 2015

SAFARI ÚPLNĚ JINAK !!!!!

Zájezd pro milovníky Afriky, kterým tento nádherný kout země představíme v jeho nejpřirozenější podobě. Užijte si pěší výlety v doprovodu rangera a masajského průvodce, stejně jako vyjížďku na kole, nebo návštěvu rokle Olduvai, kde byly nalezeny nejstarší ostatky předchůdců lidí.

Osmidenní putování africkou přírodou je zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho po návratu do Evropy. Každý den zažijete trochu jiný druh Afriky.

 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 8. a 22. 8. a 5. 9.

Cena: 49 990 Kč za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (cca 16 000 Kč)

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 21. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až dvě děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive“. Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner“ zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 17. 6. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za sedm nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.