Krkolomná cesta na ostrov

Cesta do ráje bývá poseta trny, říkají klasici. I do ráje na ostrově Mnemba se musíte prokousat přes pár překážek. Sám let na Zanzibar není z Evropy úplně pohodlný, vyžaduje alespoň jeden přestup (spíš dva).

Nepodlehněte zdání, že charter na Zanzibar, který nabízejí některé cestovní kanceláře jako tzv. přímý let, je nějaká výhra. Přímý let neznamená let bez mezipřistání, znamená pouze, že vystoupíte v cíli ze stejného letadla, do kterého jste nastoupili. Přímý let z Prahy má nejméně dvě mezipřistání – v Egyptě a v Keni. Určitě se před případnou rezervací poptejte, kolik hodin takový přímý let trvá.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

A to není všechno. Když už přistanete na Zanzibaru, musíte se dostat do přístavu na severu ostrova. Ta cesta je hrbolatá a nepohodlná a po dlouhém letu je tak trochu trápením neviňátek. Pak ještě kousek lodí a jste v ráji. Stojí za to ty překážky překonat.

Modrá, modrá, modrá!

Svět je zapomenut! Zůstala jen nádherná bílá pláž, desítky odstínů modré barvy v laguně a na nebi. A pohoda. Tam někde za horizontem jsou všechny ty každodenní rvačky o přežití, politikaření všech proti všem, náboženské roztržky a ekonomické krize, běžný svět.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Mnemba má obvod pouhých 1,5 km. Ostrov i s atolem jsou velmi striktně určeny pouze pro klienty a sloužící personál. V 10 plážových bungalovech se může ubytovat maximálně 20 návštěvníků a i počet dětských návštěvníků se snaží majitelé udržet ve velmi snesitelné míře (maximálně dvě děti v jednom termínu na celý ostrov!). Tady si nikdo nemá lézt na nervy a kazit si vzájemně dovolenou.

Na ostrově mohou být maximálně 2 děti v jednom termínu. Ale ti si pobyt opravdu užívají.

Na ostrově mohou být maximálně dvě děti v jednom termínu. Ale ty si pobyt opravdu užívají.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Robinsoni z vlastní vůle

Všechny stavby na ostrově jsou postaveny z přírodních materiálů a každý detail je propracovaný s cílem navodit atmosféru panenského ostrova, nepostiženého chorobami civilizace. Jste tak trochu Robinsony z vlastní vůle.

Konstrukce bungalovů z kmenů stromů, místo podlahy režná rohož položená na písku, místo stěn rohože z palmových listů. Velmi kvalitní postel se skvělou matrací a velmi kvalitní povlečení. Prostorné pokoje, co nejvíce otevřené směrem k pláži a moři.  V souladu komfortu a jednoduchosti, kvality a prosté architektury, exkluzivity a respektu k přírodě, v tom všem dohromady je to kouzlo, kterému propadnete, když se na ostrov vydáte. Boty neobujete celý pobyt a na veškeré formální oblečení si ani nevzpomenete. Tady jste jen vy, pláž, moře a zázemí, které vás má činit šťastnými.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Není malý ostrov velkou nudou?

Základní vymožeností je ostrově Mnemba právo nedělat vůbec nic! Zastavit se, vypnout a odpočívat. Ale když toho nejste schopni, můžete šnorchlovat nebo se potápět v laguně a u korálového reefu, můžete rybařit, můžete se odebrat na odvrácenou stranu ostrova a pozorovat mořské ptáky, kterých je tu početná kolonie, můžete se plavit na jedné ze dvou nádherných starých lodí.

Navíc má každý pokoj svého komorníka a ten je vám plně k dispozici. S ním můžete konzultovat veškeré své aktivity. Proč komorníka nepožádat, aby vám uspořádal romantický piknik na pláži? A co večerní posezení v peřinách na bílém jemném písku? Pohodlně se natáhnete, založíte si ruce za hlavu a budete pozorovat hluboké africké nebe? Sklenka s nápojem bude zapíchnuta do písku vedle vás, a když dopijete, komorník dolije další. Nudit se určitě nebudete. Televizi na pokoji nečekejte, ale wi-fi ano. Budete však žádáni, abyste respektovali právo sousedů na klid.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Plavba na staré lodi je opravdu pohoda a relax.

Plavba na staré lodi je opravdu pohoda a relax.

FOTO: archiv autora

Žádní prodavači na pláži

Kdo zažil dovolenou na pobřeží Keni nebo na Zanzibaru, potvrdí, že jedna z věcí, která dříve nebo později začne na dovolené vadit, jsou plážoví prodavači.

Samozřejmě, člověk pochopí, že jsou to živitelé rodin a prodat něco turistům může zajistit obživu, která se jinak shání hodně těžko. První den to jde, ale třetí, čtvrtý den, když už jste mockrát řekli všem, že opravdu nic nepotřebujete, vás začne tlak prodavačů otravovat. Ostrůvek Mnemba je takových problémů naprosto ušetřen, tady na pláži žádné prodavače nepotkáte. Jste pánem svého času a prostoru. Takových míst na světě není mnoho.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo snorchlování.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo šnorchlování.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Krásné africké pláže. Ideální prodloužení léta

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Zanzibar – ostrov rozkročený mezi Afrikou a Ománem
 

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

 

Zanzibar - místo iluzí, kde nic nemusí být tak, jak se zdá


Skvělá kombinace se safari

Jste kousek od jedněch z nejlepších míst na safari ve východní Africe – ať už jsou to národní parky na jihu Tanzanie, které nejsou tolik známé, ale jsou nepostižené masovou turistikou, nebo kráter Ngorongoro a národní parky Tarangire, Serengeti a Lake Manyara. Ideální kombinace je 5–6 dnů safari a 6–8 dnů na ostrově.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Mimořádná přírodní památka - Ngorongoro

FOTO: Jan Papež pro Crater Lodge

Kouzelné kempování - glamping

&Beyond záruka kvality

Neobydlený panenský ostrůvek koupila jihoafrická společnost &Beyond (dříve CC Africa), která přichází už mnoho let s vizionářskými projekty v jižní a východní Africe. Jako první otevírala privátní safari té nejvyšší kvality, první začala propagovat luxusní stany, nové typy terénních vozů a velmi privátní servis. Kdo jednou ochutnal servis &Beyond, hledá jen těžko srovnatelnou kvalitu.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Vaše pláž, vaše moře. Před bungalovem číslo 9.

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

 TANZANIE

OSTROV MNEMBA

Mnemba Island Lodge

Přijměte pozvání na ostrov Mnemba, kde můžete zažít pocit soužití s panenskou přírodou.

 

FOTO: archiv autora

Termín:  29. 8. a 12. 9.

Cena: 64 000 Kč za sedm nocí

Více informací o zájezdu

TANZANIE – LÉTO 2015

SAFARI ÚPLNĚ JINAK !!!!!

Zájezd pro milovníky Afriky, kterým tento nádherný kout země představíme v jeho nejpřirozenější podobě. Užijte si pěší výlety v doprovodu rangera a masajského průvodce, stejně jako vyjížďku na kole, nebo návštěvu rokle Olduvai, kde byly nalezeny nejstarší ostatky předchůdců lidí.

Osmidenní putování africkou přírodou je zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho po návratu do Evropy. Každý den zažijete trochu jiný druh Afriky.

 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 8. a 22. 8. a 5. 9.

Cena: 49 990 Kč za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (cca 16 000 Kč)

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 7. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až 2 děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive". Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner" zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 9. 6. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.