Největším tahákem je „velká migrace“

 Řeka Mara je při každé Velké migraci nejdramatičtějším místem.

Řeka Mara je při každé velké migraci nejdramatičtějším místem.

FOTO: Archiv autora

Je to jeden ze „Sedmi nových divů světa“!  Pro mnoho pravidelných návštěvníků Afriky je velká migrace naprostým vrcholem safari.  Když v severní Americe a Kanadě vrcholí velká migrace lososů, je to pro všechny velká událost. Vrcholí indiánské léto a jako vosy na med se slétávají turisté z celého světa.  Podobné je to s velkou migrací pakoňů a zeber v národních parcích Serengeti a Masai Mara. Ale strach z přelidněnosti rozhodně mít nemusíte. Kapacita ubytování je omezená a prostor, na kterém migrace probíhá, je tak rozsáhlý, že se vyznavači safari snadno rozptýlí. V pohybu je více než 1,5 miliónu kusů pakoňů, 350 tisíc gazel Thomsonových, 200 tisíc zeber a 12 tisíc antilop losích (eland), tedy dost pro každého návštěvníka.

Pakoně jsou symbolem velké migrace.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Největší migrace suchozemských zvířat na světě

Vidět velkou migraci je zážitek, ať ji sledujete jakkoliv. Ale to nej nej, je být alespoň na jednu dvě noci součástí tohoto dramatu, být uvnitř, být na dosah ruky.

Více informací zde

Pokud byste se vydali na velkou migraci už na konci srpna, je tak trochu jedno, ze kterého břehu řeky Mara se na ni budete dívat, zda z tanzanské v národním parku Serengeti, nebo z keňské v národním parku Masai Mara. Nabízí se vám tak hodně možností kombinací vašeho pobytu na velké migraci s dalšími národními parky nebo s pobytem u moře. Na keňské straně můžete navštívit Amboseli, Lake Nakuru, Samburu nebo Mt. Kenya – na tanzanské Ngorongoro, Lake Manyara či Zanzibar.

 Od velryb po rozkvetlou polopoušť

 V červnu připlouvají k pobřeží Jižní Afriky velryby a zůstávají tu až do listopadu.

V červnu připlouvají k pobřeží Jižní Afriky velryby a zůstávají tu až do listopadu.

FOTO: andBeyond

Kdo chce vidět rozkvetlou Jižní Afriku, měl by vyrazit na cestu v září. Jarní prosluněné Kapské Město je ještě po ránu a večer chladné, ale během dne je skvělé počasí na výlety. Samotné Kapské Město je výborným místem na pobyt - Stolová hora, botanická zahrada Kirstenbosch, vinařský kraj, skvělé restaurace a večerní zábava.

Stolová hora za noční bouře.

FOTO: Glenn Käsner

Kapské Město je „Paříží Afriky”

Na návštěvu Kapského Města si určitě nechejte alespoň 4 dny, jinak budete mít pocit, že jste rozhodně nestihli vidět všechno, co se tu vidět dá. 

Více o Kapském Městě zde

U pobřeží se povalují velryby, které sem připluly koncem června a užívají si zdejší vody až do listopadu. Při cestě z Kapského Města na mys Dobré naděje projíždíte pobřežními serpentinami a na mnoha odpočívadlech bude v této době tlačenice, protože z nich je krásný výhled na zálivy, ve kterých se velryby „usídlily“. Je to úchvatná podívaná. A komu by nestačil pohled z výšky, může si za slušné peníze koupit místo v lodi a vyrazit za velrybami přímo na vodu.

Pobřeží mysu Dobré naděje láká malými písčitými plážemi a divokými skalisky.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

V září kvetou protey v okolí mysu Dobré naděje, a tak si dejte na návštěvu více času, protože si celý areál budete chtít prohlédnout. Ideální k tomu je kolo, dá se půjčit. Pohodlné a dobře udržované cesty vedou křížem krážem poloostrovem a zavedou vás ke krásným opuštěným zálivům se smaragdovou vodou, obklopeným divokým pobřežím. Málokde ztroskotalo na útesech tolik lodí jako právě u mysu Dobré naděje.

Zázrak. Rozkvetla pustina. Namaqualand, Jihoafrická republika.

Zázrak. Rozkvetla pustina. Namaqualand, Jihoafrická republika.

FOTO: Archiv autora

Vyšetřete si dva tři dny na návštěvu Namaqualandu, unikátního místa, které v září přitahuje pozornost stále většího počtu milovníků přírody. Polopouštní oblast mezi řekami Olifants a Orange se na několik týdnů mění z nehostinné vyprahlé země na rozkvetlou rajskou zahradu. A pak že zázraky neexistují!

Namaqualand

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Když rozkvete polopoušť, je to zázrak

 Dramatická horská krajina je zajímavá sama o sobě, a když je navíc „obarvená“ zářivě fialovou, žlutou, oranžovou a růžovou barvou květů letniček, je nesmírně fotogenická.

Více informací zde

 Archa Noemova v okolí řeky Sabie

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

FOTO: Jan Papež

Koncem srpna končí období zimy a nejznámější národní park v Jihoafrické republice je vysušený. Zvířata se stahují k napajedlům nebo ke třem posledním řekám, které ještě mají ve svých korytech vodu – Sabi, Crocodile and Olifants. Řeka Sabi v oblasti mezi kempy Lower Sabie a Skukuza připomíná archu Noemovu, zvířata jsou tu na každém kroku. Některá slepá ramena řeky jsou tak napěchovaná hrochy, že byste snad dokázali přejít z jednoho břehu na druhý suchou nohou. Donuťte sami sebe, svoje spolucestující i řidiče k tomu, abyste na jednom místě u řeky zůstali delší dobu, třeba hodinu dvě. Ta trpělivost se vám určitě vyplatí. Najednou se vám před očima začne odvíjet opravdový živý příběh divoké buše – zjistíte, jak funguje hierarchie mezi jednotlivými druhy zvířat v přístupu k vodě, jak žízeň žene antilopy a zebry až na hranici rizika a jak dokážou překonávat strach z predátorů, jak vynalézaví jsou predátoři, když čekají na svou kořist… Prostě nahlédnete trochu za oponu.

Sloni jsou ozdobou safari v Africe. Podívat se jim z oka do oka je velký zážitek.

Sloni jsou ozdobou safari na jihu Afriky. Podívat se jim z oka do oka je velký zážitek.

FOTO: archiv autora

Kdo si to může dovolit, měl by se ubytovat v některé soukromé rezervaci v rámci Krugerova parku. Jsou tam trochu volnější pravidla pro pohyb v buši a velmi kvalitní zázemí pro odpočinek.

Chalkley Treehouse, Lion Sand Game Reserve

FOTO: Lion Sands, archiv CK Marco Polo

Ubytování v korunách stromů

Při své návštěvě Krugerova národního parku si mohou ti nejnáročnější milovníci safari vybrat ubytování i v korunách stromů. Je to neopakovatelný zážitek a jste opravdu velmi, velmi blízko divoké přírodě.

Více o ubytování v korunách stromů zde

 Viktoriiny vodopády - zastávka, která stojí za to

 Viktoriiny vodopády nemají v září tolik vody jako na této fotografii,ale i tak stojí za návštěvu.

Viktoriiny vodopády nemají v září tolik vody jako na této fotografii, ale i tak stojí za návštěvu.

FOTO: Jan Papež

Zambezi v září nemá tu sílu, kterou oplývá v únoru nebo v březnu. Vody není tolik, ale přesto jsou Viktoriiny vodopády stále impozantním místem, které bere dech. Věnujte jedno odpoledne plavbě na kajacích nad vodopády. Pozorovat život řeky z člunu, který je závislý jen na vaší vlastní síle, to má v sobě jistou dávku adrenalinu, a když k tomu přidáte naprosto kýčovitý západ slunce, stojí to odpoledne určitě za to.

Zkušený ranger vysvětlí podrobnosti ze života lví smečky.

Zkušený ranger vysvětlí při procházce se lvy podrobnosti ze života smečky.

FOTO: archiv autora

Vyrazte na procházku s mladými lvy, skočte si jeden z největších bungee jumping v Africe, nebo (pokud to voda dovolí) sedněte do raftu na řece pod vodopády a proplujte strmými soutěskami. Na všechno určitě budete dlouho a rádi vzpomínat.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Cove Rotana

FOTO: archiv Cove Rotana


Termín: 31. 5. a pak každý týden

Cena za dos. osobu: 19.990.-- za 7 nocí se snídaní

Cena za dítě:  jen 1.990,--

Více o zájezdu

Super cena rodinné dovolené

Cove Rotana Ras Al Khaimah


Využijte jedinečné ceny pro pobyt u moře v 5* resortu. Pokud Vám nevyhovuje termín zájezdu nebo jeho délka, rádi se přizpůsobíme Vašim požadavkům.
Pro odlety v termínu 20.5.–5.7. při rezervaci do konce května dětská cena 1990 Kč (při pobytu se 2 dosp. osobami).
Hotel nabízí i možnost all inclusive (za příplatek).

Díky dennímu spojení s Dubajem můžeme nabídnout libovolnou délku pobytu.

 

FOTO: archiv autora

Termín:  29.8.a 12.9.

Cena: 64.000,-- Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu

TANZANIE - LÉTO 2015

SAFARI ÚPLNĚ JINAK !!!!!

Zájezd pro milovníky Afriky, kterým tento nádherný kout země představíme v jeho nejpřirozenější podobě. Užijte si pěší výlety v doprovodu rangera a masajského průvodce, stejně jako vyjížďku na kole, nebo návštěvu rokle Olduvai, kde byly nalezeny nejstarší ostatky předchůdců lidí.

Osmidenní putování africkou přírodou je zážitek, který si budete pamatovat ještě dlouho po návratu do Evropy. Každý den zažijete trochu jiný druh Afriky.

 

 

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo


Termín: 8.8. a 22.8. a 5.9.

Cena: 49.990,-- za 11 nocí s plnou penzí

 Cena nezahrnuje letenky do Keni (cca 16.000,-- kč)

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKA

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti, kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i "hlavní město" safari v Tanzanii Arushu.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 7. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až 2 děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive". Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner" zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 5. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.