Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Čtvrť Bastakiya - Popelka, kterou nesmíte přehlédnout

Malá nenápadná čtvrť Bastakiya, založená v 19. století iránskými obchodníky se pomalu stává perlou Dubaje. Velmi zdařile zrekonstruované domy v křivolakých historických uličkách se staly neoficiálním centrem umělců. Malé galerie, hospůdky, kavárny, ale i penzióny a butique hotýlky, to vše vytváří velmi zajímavý a nečekaný kontrast okázalosti a nablýskanosti velkolepých staveb Dubaje. Tady pocítíte úplně jinou atmosféru. Klidný a tichý stín dvorečků, vynikající káva a dobré jídlo. Tady se nikam nespěchá.

Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Čtvrť Bastakiya, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Kdo má čas a chce si opravdu zažít atmosféru čtvrtě Bastakiya, měl by se tu alespoň na jednu noc ubytovat.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv CK Marco Polo

Burj Khalifa

Tuhle stavbu nemůžete přehlédnout. Nejvyšší stavba na planetě se vám předvádí od chvíle, kdy vystoupíte z letiště. Tyčí se nad městem jako obrovská kosmická loď. Zázrak moderní technologie a designu. Když vystoupáte rychlovýtahem do 134. patra a z ochozu pohlédnete na město, máte opravdu velkolepý pocit. Jako byste stáli na křídle letadla.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Burj Khalifa, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv CK Marco Polo

Určitě si rezervujte návštěvu několik dnů dopředu, buď přes svou cestovní kancelář nebo on-line. Nejenže si vyberete svůj čas návštěvy, ale také ušetříte za včasný nákup.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Mořské akvárium

Každý, kdo měl doma třeba jen malé akvárium, ví moc dobře, kolik práce dá jeho údržba a kolik různých nebezpečí čeká na chovatele akvarijních ryb. A teď si představte akvárium na 10 miliónů litrů mořské vody s několika tisíci živočichů. Největší akvárium na světě. 140 druhů ryb včetně 300 žraloků.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Akvárium, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Pokud se rozhodnete vstoupit do středu akvária, nechvátejte nikam a dopřejte sami sobě vnímat úchvatný svět mořských tvorů. Staňte se alespoň na pár minut kapitánem Nemem.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Vodní svět

Když jsem přiletěl do Dubaje poprvé, psal se rok 1991 a v Dubaji byla jen jedna hlavní silnice a několik moderních budov. Rozhodně bych ani ve snu nepředpokládal, že se necelé tři desítky let se okolní poušť změní v novodobý Babylon. Tehdy mne na každém kroku upozorňovali, že mám šetřit vodou, protože vody je málo a je vzácná. Kdybych se zeptal, kde je v Dubaji nějaký vodní park, asi bych tím urazil hostitele.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty.

Vodní svět, Hotel Atlantis, Dubaj, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Dnes je v Dubaji vodních parků několik a atrakce, které nabízejí, jsou ty nejmodernější na světě. Zařádit si v prosluněném vodním parku je snem každého dítěte, ale i dospělí si tu užívají opravdu dokonale.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

FOTO: archiv autora

Arabská poušť

Být ve Spojených arabských emirátech a nenavštívit poušť je něco podobného jako navštívit Česko a nenapít se piva. Jenže stejně jako u nás není pivo jako pivo, není ve Spojených arabských emirátech návštěva pouště jako návštěva pouště. Kdo se nechá zlákat k návštěvě velkých komerčních kempů, může být zklamán. Trasa pro terénní vozidla je proježděná, jídlo a zábava v kempu masové. Tak trochu bez chuti a vůně. Je lepší si připlatit a vyrazit do menších kempů nebo ještě lépe rozhodnout se přespat v poušti a ubytovat se na jednu nebo na dvě noci v některém pouštním hotelu. Najednou jste opravdu v jiném světě. Atmosféra stmívání a příchodu noci, ranního rozbřesku a nástupu vlády slunce rozechvěje vaše srdce i duši. Navíc je v poušti možnost vybrat si z mnoha aktivit od procházky přes jízdu na koni až po jízdu na velbloudu.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty.

Arabská poušť, Spojené arabské emiráty

FOTO: archiv autora

Ve Spojených arabských emirátech toho můžete zažít mnohem víc, ale těchto pět věcí byste do svého plánu zařadit určitě měli.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Hilton Ala Hamra

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 31. 5. a pak každý týden

Cena za dos. osobu: 25 490 za 7 nocí s polopenzí

Cena za dítě: 1990,--

Více o zájezdu

Super cena rodinné dovolené

Hilton Al Hamra

Dopřejte své rodině špičkový plážový resort za velmi výhodných cenových podmínek. První dítě získá pobyt včetně polopenze úplně zdarma a letenka pouze za letištní poplatky !!!

Dopřejte své rodině kvalitu Hiltonu!.

Díky dennímu spojení s Dubají můžeme nabídnout libovolnou délku pobytu.

 

Východní pobřeží Srí Lanky

FOTO: archiv autora

Termín:  18. 6., 1. 9.

Cena: 45 750 Kč

Více informací o zájezdu

SRÍ LANKA – LÉTO 2015 

KOUZLO VÝCHODNÍCH PLÁŽÍ

Nebojte se cestovat na Srí Lanku v létě! Její východní pobřeží má tou dobou  nejlepší počasí a krásné moře i pláže.

Připravili jsme pro vás výpravu za nádhernou pláží Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuse patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak – za doprovodu zkušeného pracovníka CK, který program připravoval – povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní.

 

 

Al Bustan, Omán

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 5. 2015 a pak každý pátek až do konce srpna

Cena: 39 990 Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu:


SKVĚLÁ NABÍDKA – OMÁN

HOTEL AL BUSTAN PALACE

NEJLEPŠÍ HOTEL V OMÁNU ZA MIMOŘÁDNOU CENU

Hotel Al Bustan Palace je ikonou mezi ománskými hotely. V současné době je provozovaný známou společností Ritz-Carlton, která je zárukou té nejvyšší kvality služeb. 

Dovolte si prožít dovolenou v tak nádherném resortu u Ománského moře, ve stylu starých dobrých časů. Navíc za cenu, za kterou se pořizují dovolené v mnohem méně hodnotných hotelech.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 7. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900 Kč za dospělou osobu

až 2 děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s "dětským all inclusive". Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11 do 17 hod. možnost stravování v dětském jídelním koutku "Tasty corner" zdarma, kde je jim k dispozici nebídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 5. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.

 

  

Peru

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 

Peruánský večer na Ranči u Bašty

Jen kousek za Prahou v Úžici můžete zažít atmosféru říše Inků. Povídání o Peru, spojené s tradičním andským jídlem je dalším cestovatelským setkáním, které už má na Ranči u Bašty svou tradici. Autor rubriky Afriky/Asie na Novinkách.cz Jan Papež bude vyprávět nejen o svých zážitcích z cestování po Peru a šéfkuchař Jan Folk pro vás připraví pětichodové degustační menu.

29. 5. v 19 hod. na Ranči u Bašty

Více informací zde