Hlavní důvody, proč navštívit Egypt právě teď

Egypt je pokládán za třetí největší památkovou zónu na světě, přičemž Luxor je pokládán za vůbec největší muzeum pod otevřeným nebem. V Egyptě máte možnost setkat se s památkami kultury staré více než 5000 let. Zázemím na lodích té nejvyšší kvality se otevírá úplně nové dimenze poznávací turistiky. V této kategorii služeb se projeví naplno legendární pohostinnost a servis Egypťanů, především egyptské křesťanské populace. Nikdo nedokáže předjímat, jak dlouho ještě budou všechny egyptské památky pro turisty otevřené. Někteří odborníci na arabský svět tvrdí, že v budoucnosti islamisté v Egyptě zvítězí, a hrozí, že památky mohou být v budoucnosti uzavřeny.

Loď Sanctuary Zein Nile Chateau patří mezi pět nejlepších lodí na Horním Nilu.

FOTO: Sanctuary Retreats

Není loď jako loď

Po Nilu mezi Asuánem a Luxorem plují desítky lodí s turisty. Zastavují na stejných místech, u stejných památek, plují téměř stejnou dobu a na první pohled by se zdálo, že jsou si všechny tak trochu podobné. Ale zdání klame a v tomto případě klame hodně.

Ty nejlepší lodě se od těch běžných, používaných masovou turistikou, liší asi tak jako dacia od bentley. Pokud chcete zažít opravdu romantickou a nezapomenutelnou plavbu po Nilu, musíte na některou z nejlepších lodí. Nejde jen o luxus, ale i o celkovou atmosféru a kvalitu služeb. Proto jsou plavby po Nilu v Evropě a USA stále častěji využívány jako součásti svatebních cest.

Trvejte na tom, že znáte jméno lodě

Nenechte se svou cestovní kanceláří uchlácholit tvrzením, že se jedná o 3*, 4* nebo 5* loď. Trvejte na přesném jménu lodě a na typu kajuty. Vše si prověřte na internetu. Pokud zjistíte nějaké nesrovnalosti, okamžitě chtějte vysvětlení a nápravu. Chtějte písemný závazek cestovní kanceláře, že loď, na které poplujete, bude právě ta, kterou vám cestovní kancelář slíbila. Pokud cestovní kancelář nebude ochotna písemně vše potvrdit, raději jděte do dům dál. Právě kvalita lodě je při plavbě po Nilu klíčovou věcí!

Raději 3, nebo 4 noci?

Plavbou po Nilu se obecně rozumí trasa mezi Asuánem a Luxorem. Můžete ji absolvovat buď po proudu (většinou za 4 dny a 3 noci), nebo proti proudu se startem v Luxoru (5 dnů a 4 noci). Trasa proti proudu je klidnější a máte mnohem víc času na některé památky.

Kajuta lodi Sanctuary Zein Nile Chateau je nejen velmi prostorná, ale i stylová a nadchne každého milovníka designu.

Kajuta lodi Sanctuary Zein Nile Chateau je nejen velmi prostorná, ale i stylová a nadchne každého milovníka designu.

FOTO: Sanctuary Retreats

Na lodi trávíte mnoho času

Zázemí kvalitní lodi oceníte především v době plavby. Prostorné kajuty mají prosklené stěny a balkóny a pohled na ubíhající břeh Nilu přímo z pohodlného křesla nebo z postele je velmi příjemná věc. Na horní palubě najdete bazén a zastínění s možností odpočinku. K dispozici jsou kavárny a restaurace. Kvalitní jídlo a velmi široký výběr nápojů je samozřejmostí.

Sun Boat IV. má na horní palubě bazén, který zpříjemní plavbu.

Sun Boat IV má na horní palubě bazén, který zpříjemní plavbu.

FOTO: Sanctuary Retreats

Památky, které berou dech

Luxor a Karnak na pravém břehu Nilu a pověstné Údolí králů na levém břehu řeky jsou úchvatnými místy, kudy kráčela historie starého Egypta. Je štěstí, že se tyto památky dochovaly až do dnešní doby a můžeme tak obdivovat neuvěřitelnou řemeslnou zručnost dávných Egypťanů. Luxor je bezesporu nejlepším místem pro vstup do oblasti Horního Nilu a všechna ostatní místa navštívená během plavby budete vnímat mnohem lépe a do větší hloubky, když si „odbudete“ úvod do historie právě v Luxoru.

Luxor a Karnak jsou vhodným místem pro start plavby na Nilu.

Luxor a Karnak jsou vhodným místem pro start plavby na Nilu.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Edfu (původní název Behdet) bylo kdysi hlavním městem tzv. Kraje Horova trůnu. Chrám je tedy prakticky zasvěcen Slunci a slunce si při návštěvě chrámu opravdu užijete. Dodržovat pitný režim je v tomto místě naprosto nezbytná věc, a kdo tuto radu podcení, může mít následně velké problémy. Bůh Hor je představován jako obrovský pták, který svými křídly vytváří nebe. Nebe chrání zemi před příchodem chaosu. Slunce a měsíc jsou považovány za jeho oči. Chrám v Edfu patří k nejmladším chrámům, a proto je velmi zachovalý. Pokud jej navštívíte s dobrým průvodcem, můžete se tu setkat s odkazy na mnoho starých egyptských legend a mýtů.

Chrám v Kóm Ombo byl zasvěcený pánu Nilu bohu s krokodýlí hlavou Sobkovi.

Chrám v Kóm Ombo byl zasvěcen pánu Nilu, bohu s krokodýlí hlavou Sobkovi.

FOTO: archiv autora

Kóm Ombo navštivte raději v pozdním odpoledni nebo dokonce ve večerních hodinách za umělého osvětlení. V chrámu v té době už nepanuje takové horko a reliéfy na sloupech a stěnách jsou nízkým světlem krásně zvýrazněny. Chrám je zasvěcen krokodýlímu bohu. Bůh Sobek s lidským tělem a krokodýlí hlavou byl pánem Nilu v oblasti Horního Egypta, i když patří k mladším bohům, uznávaným dokonce až po nástupu křesťanství.

Asuán, kde končí plavba proti proudu Nilu, není sám příliš bohatý na památky, i když jsou tu vykopávky města Abú na ostrově Elefantina a chrám bohyně Eset na ostrově Philae. Asuán je spíše pokládán za výchozí bod k výletu k Abú Simbelu a pro návrat do Káhiry.

Abu Simbel je jednou z nejpodstatnějších památek Horního Egypta a návštěva tohoto chrámu je dokonalou tečkou plavby po Nilu.

Abú Simbel je jednou z nejpodstatnějších památek Horního Egypta a návštěva tohoto chrámu je dokonalou tečkou plavby po Nilu.

FOTO: archiv autora

Plavba po Nilu na kvalitní luxusní lodi je opravdu veliký zážitek a mělo by být ambicí každého moderního člověka se alespoň jednou za život do Egypta vydat a dotknout se tak vzdálené historie a pokusit se něco si z tohoto setkání odnést do svého vlastního každodenního života.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Panenská pláž v Mosambiku

FOTO: archiv autora

Termín: 21. 5. 2015 a pak každé tři týdny

Cena: 47 990 Kč za 13 nocí

Cena neobsahuje letenku do JAR, zhruba 16 000 Kč

Více o zájezdu


Expedice JAR, Mosambik a Svazijsko

Za divokou zvěří a panenskými plážemi


Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky a Mosambiku navštívíte národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete mít možnost pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dále navštívíte nedávno založený Transfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Během cesty navštívíte přírodní i kulturní atrakce a užijete si nádherných opuštěných pláží Indického oceánu. Podíváte se také do hlavního města Maputa a užijete si jeho latinskou kulturu a atmosféru.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádhernou liduprázdnou přírodu.
 

Východní pobřeží Srí Lanky

FOTO: archiv autora

Termín:  18. 6., 1. 9.

Cena: 45 750 Kč

Více informací o zájezdu

SRÍ LANKA – LÉTO 2015 

KOUZLO VÝCHODNÍCH PLÁŽÍ

Nebojte se cestovat na Srí Lanku v létě! Její východní pobřeží má tou dobou  nejlepší počasí a krásné moře i pláže.

Připravili jsme pro vás výpravu za nádhernou pláží Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuse patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak – za doprovodu zkušeného pracovníka CK, který program připravoval – povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní.

 

 

Al Bustan, Omán

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 5. 2015 a pak každý pátek až do konce srpna

Cena: 39 990 Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu:


SKVĚLÁ NABÍDKA – OMÁN

HOTEL AL BUSTAN PALACE

NEJLEPŠÍ HOTEL V OMÁNU ZA MIMOŘÁDNOU CENU

Hotel Al Bustan Palace je ikonou mezi ománskými hotely. V současné době je provozovaný známou společností Ritz-Carlton a ta je zárukou té nejvyšší kvality služeb. 

Dovolte si prožít dovolenou v tak nádherném resortu u Ománského moře, ve stylu starých dobrých časů. Navíc za cenu, za kterou se pořizují dovolené v mnohem méně hodnotných hotelech.

 

 

 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 7. 6. a pak každý týden

Cena: 32.900 Kč za dospělou osobu

až 2 děti ubytování ZDARMA

více informací zde

 

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s "dětským all inclusive". Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11.00 do 17.00 možnost stravování v dětském jídelním koutku "Tasty corner" zdarma, kde je jim k dispozici nebídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko,zmrzlina, dezerty atd.)

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 5. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900 Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.