Jako vždy je vše o penězích

Až budete plánovat svou cestu do Afriky na safari a budete se probírat nabídkami cestovních kanceláří, dejte si na slovo „kemp“ zvlášť velký pozor. V mnoha případech rozhoduje právě ubytování o ceně a kvalitě cesty. Nemám nic proti tábořištím, kde si postavíte svůj stan a přespíte ve velmi prostých podmínkách. Na mnoha místech je to nejlepší způsob, jak prožít skvělé safari. Vadí mi ale, když někdo neřekne, jak vlastně takové tábořiště (campsite) vypadá, a snaží se vyvolat dojem, že se jedná o kemp. Člověk, který se chystá do Afriky poprvé, nemá šanci porovnat nabídky a vybrat si tu, která mu vyhovuje nejlépe. Rozdíl v ceně může být obrovský. Kempoviště může vyjít třeba jen na 15 USD za osobu, běžný kemp za 80 USD za osobu a luxusní na 600 USD na osobu. To všechno byste měli při svém rozhodování vědět.

Mnohá kempoviště jsou na nádherných místech.Malawi

Mnohá kempoviště jsou na nádherných místech. Malawi

FOTO: archiv autora

Kempoviště není kemp

Kempoviště (tábořiště, campsite) v národních parcích bývá místo (většinou neoplocené), kde můžete přespat a získat tak výhodu pobytu v parku i přes noc. Umožňuje vám to vyrazit na safari brzo ráno a pozdě večer, což denní návštěvníci parku nemohou. Je to většinou jen velmi jednoduše upravené místo, kde si můžete postavit svůj stan, zaparkovat auto, rozdělat za určitých podmínek oheň (ne vždy a všude). Někdy jsou k dispozici společné toalety a společná umývárna, ale není to 100% pravidlem, a málokdy předem zjistíte, zda jsou toalety a umývárna v provozu, zda mají dostatek vody apod. Na kempovišti většinou chybí ostraha a funguje tu princip „kdo dřív přijde, ten má místo“.  To, že budete spát na kempovišti a zůstanete přes noc v parku, musíte nahlásit při vjezdu do parku, musíte zaplatit poplatky a zaregistrovat se. Nemůžete se tedy (většinou) rozhodovat až během návštěvy parku.

Lepší kempoviště je vybaveno toaletou a umývárnou. Kibale National Park, Uganda.

Lepší kempoviště je vybaveno toaletou a umývárnou. Kibale National Park, Uganda.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další informace o stylu safari.
 

Glamping

FOTO: archiv autora

Styl Safari vás okouzlí a nadchne

Kemp

Kemp je ubytovací zařízení. Má mnoho kategorií a mnoho tváří. Může být oplocený nebo jinak chráněný před okolní divokou přírodou, ale může být i bez bariér, a být tedy součástí světa zvířat. Může nabízet celé spektrum služeb nebo jen základní službu přespání. Do některých kempů si musíte přivézt svůj spacák a v jiných máte luxusní postel s peřinou. Někde jsou společné toalety a umývárny a jinde máte přímo ve svém stanu velmi kvalitní koupelnu. V každém případě je ale i ten nejprostší kemp velkým kvalitativním skokem v porovnání s kempovištěm. Je na vás, abyste od své cestovní kanceláře získali co nejširší a nejpravdivější informace o tom, jak vaše ubytování vypadá a co vlastně máte v ceně. Teprve pak můžete porovnávat a vybírat. Kdo vám není ochoten dát informace, nemyslí to s vámi dobře.

Mnoho trekových tras je k dispozici pouze s kempovišti. Většinou jsou vybírána s velikým citem pro zážitek. Hottentots Mountain, Jižní Afrika.

Mnoho trekových tras je k dispozici pouze s kempovišti. Většinou jsou vybírána s velikým citem pro zážitek. Hottentots Mountain, Jižní Afrika

FOTO: archiv CK Marco Polo

Výběr místa je pro glamping hodně důležitou věcí. Saruni, Samburu, Keňa

FOTO: archiv CK Marco Polo

To nejlepší – glamping – Glamour camping

Kempy té nejvyšší kvality se v posledních letech snaží odlišit od ostatních celkovým pojetím. Poskytují velmi stylové a kvalitní ubytování, nacházejí se na nádherných místech, poskytují dokonalé služby a na hony se vyhýbají masové turistice. Na světě je dost lidí, kteří dávají přednost kvalitě, jedinečnosti, velmi osobní službě a soukromí. Glamping – kouzelné kempování – všechno tohle nabízí.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Panenská pláž v Mosambiku

FOTO: archiv autora

Termín: 21. 5. 2015 a pak každé tři týdny

Cena: 47 990 Kč za 13 nocí

Cena neobsahuje letenku do JAR, cca 16 000,-- Kč

Více o zájezdu


Expedice JAR, Mosambik a Svazijsko

Za divokou zvěří a panenskými plážemi


Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky a Mozambiku navštívíte národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete mít možnost pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dále navštívíte nedávno založený Transfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Během cesty navštívíte přírodní i kulturní atrakce a užijete si nádherných opuštěných pláží Indického oceánu. Podíváte se také do hlavního města Maputa a užijete si jeho latinskou kulturu a atmosféru.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádhernou liduprázdnou přírodu.
 

Kréta

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 7. 6. a pak každý týden

Cena: 32 900,-- za dospělou osobu

až 2 děti ubytování ZDARMA

více informací zde

KRÉTA PRO RODINY

2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA

ALL INCLUSIVE

Ověřený, velmi kvalitní rodinný hotel přímo u pláže s „dětským all inclusive“. Děti ve věku 2–12 let mají v době od 11:00 do 17:00 možnost stravování v dětském jídelním koutku „Tasty corner“ zdarma, kde je jim k dispozici nabídka různých dětských jídel a nápojů (těstoviny, pizza, polévky, jogurty, ovoce, zelenina, džusy, čaje, mléko, zmrzlina, dezerty atd.).

Odlety jsou možné každý den. Délku pobytu a termín odletu rádi přizpůsobíme vašim požadavkům. Odlety možné i z Brna. Nebojte se zeptat, co je u nás možné!

GRECOTEL CRETA PALACE
 

 

Al Bustan, Oman

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 5. 2015 a pak každý pátek až do konce srpna

Cena: 39 990 Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu:


SKVĚLÁ NABÍDKA – OMÁN

HOTEL AL BUSTAN PALACE

NEJLEPŠÍ HOTEL V OMÁNU ZA MIMOŘÁDNOU CENU

Hotel Al Bustan Palace je ikonou mezi ománskými hotely. V současné době je provozován známou společností Ritz-Carlton a ta je zárukou té nejvyšší kvality služeb. 

Dovolte si prožít dovolenou v tak nádherném resortu u Ománského moře, ve stylu starých dobrých časů. Navíc za cenu, za kterou se pořizují dovolené v mnohem méně hodnotných hotelech.

 

 

 

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 7. 5. a 21. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

BOTSWANA – PRAVÉ SAFARI

s českým průvodcem! 

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkého množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 18. 5. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900,- Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.