Gorily jsou největším lákadlem Ugandy a Rwandy.

FOTO: CK Marco Polo International

Uganda a Rwanda – nejlepší čas k pozorování goril

Když jsem poprvé zaslechl přirovnání, že Rwanda a Uganda jsou Švýcarskem Afriky, přišlo mi to hodně přitažené za uši. Rwanda zažila jednu z nejstrašnějších genocid na světě a Uganda rozhodně nepatří k ekonomickým tahounům Afriky. Jenže když se pak touláte po horách ve Rwandě a Ugandě, díváte se do upravených údolí a sledujete mohutné skalnaté štíty velehor, uznáte, že na tom přirovnání něco je. A navíc jsou ve Rwandě a Ugandě horské gorily. Červen bývá měsícem, kdy je to pro nás Čechy finančně nejschůdnější a kdy máme i šanci dostat povolení k jejich návštěvě.

Do Ugandy se můžete vydat s upraveným nákladním vozem. Je to dobrodružství s výborným zázemím a za velmi dobré peníze.

Do Ugandy se můžete vydat s upraveným nákladním vozem. Je to dobrodružství s výborným zázemím a za velmi dobré peníze.

FOTO: CK Marco Polo International

Přečtěte si další informace o Ugandě
Sloni v národním parku Etosha.

Sloni v národním parku Etosha.

FOTO: archiv autora

Namibie – poušť je v červnu laskavější než jindy

Poušť může člověka hodně překvapit. Negativně i pozitivně. Jsou lidé, kteří se do ní zamilují, a jsou lidé, kteří by se na poušť už nikdy nevrátili. Ti druzí nejsou schopni vydržet venku déle než pár minut. Jsou hned nervózní, hádaví a celý svět stojí za houby. I takoví lidé jsou ale v červnu klidnější a užijí si za úsvitu stoupání na ohromné písečné duny v Sossusvlei. Když se slunce začne vysoukávat nad horizont, tak je to tak úchvatný pohled, že i morousům, kteří horko nesnáší, ta krása vyrazí dech. Namibie je v červnu nejen o pouštích, ale i o dalších místech. Lze vyrazit v upraveném náklaďáku do Etoshi nebo si pronajmout auto a být pánem svého času a vydat se až na Caprivi, zelené a plné mokřadů. Červen a začátek července přivítá každého klesající teplotou a velmi vlídným klimatem.

Pronajmout si auto a vyrazit na dobře připravnou cestu, to je jedna z nejlepších variant, jak poznat Namibii.

Pronajmout si auto a vyrazit na dobře připravenou cestu, to je jedna z nejlepších variant, jak poznat Namibii.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další zajímavé články o Namibii

Tanzanie – stálice afrického safari v září i začátkem léta

Tanzanie a Keňa soupeří o pozici nejlepší destinace na safari ve východní Africe. V poslední době se vítězství přiklání na stranu Tanzanie. Vůbec ne proto, že by Keňa zhoršila své služby nebo nemohla nabídnout skvělou dovolenou se safari. Ale zdá se, že tanzanská vláda má mnohem lepší koncept celkového rozvoje turistiky a místní politika téměř nevstupuje do života turistů. Keňa, ne vlastní vinou, byla ovlivněna děním v okolních zemích a i když se snaží celou situaci zvládat, a zvládá ji, přece jen se nemůže ubránit negativním dopadům.

Tarangire v Tanzanii. Sloni v mokřadech.

Tarangire v Tanzanii. Sloni v mokřadech.

FOTO: Jan Papež

Kdo se chystá na safari poprvé, měl by se vydat do Tarangire, do kráteru Ngorongoro a do Serengeti. V červnu je v Tarangire ještě stále hodně pakoňů a některé početné klany přicházejí rodit mláďata právě sem. To přitahuje velké množství predátorů a vidět lovící lvy patří k velkým zážitkům. Musíte ale být připraveni na mouchu tse-tse, která v tomhle období v Tarangire řádí. S dobrou přípravou se ale i tse-tse dá zvládnout a v Tarangire prožijete dobré safari.  Ngorongoro je nádherné kdykoliv (pokud dodržíte pár pravidel k jeho návštěvě – viz doporučené články).

Přečtěte si zajímavý článek o národním parku Tarangire

Serengeti v Tanzanii. Velká stáda pakoňů.

FOTO: archiv autora

Serengeti je velmi rozsáhlé území. Pokud se do něj vydáte bez znalostí, může se vám snadno přihodit, že se ocitnete v lokalitě, kde nejsou zvířata. Budete cítit veliké zklamání, protože v Serengeti je zvířat hodně. Jenže nejsou vždy ve stejné lokalitě, musíte rozumět jejich migračním cestám a musíte mít aktuální informace o vývoji počasí a pohybu stád. Nenechte se zlákat jen cenou, to by se nemuselo vyplatit.

Ruaha v Tanzanii. Surové, velmi autentické safari.

Ruaha v Tanzanii. Surové, velmi autentické safari.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další informace o národním parku Serengeti

Jižní Tanzanie – nová hvězda vychází

Daleko mimo vyšlapané cesty nabízí jižní Tanzanie něco, co už v Tarangire nebo v Serengeti nepotkáte, surovou autenticitu africké divočiny. Je to zvláštní a vlastně nepochopitelné, ale platí, že i ten nejcitlivější přístup turistiky v Serengeti a Tarangire změnil trochu svět zvířat. Běžný návštěvník ten vliv vůbec nepocítí, pokud se neocitne v některých přehnaně nabubřelých ubytovacích zařízeních, která mají příliš mnoho pokojů a počet aut, která pak brázdí okolí, překračuje únosnou míru. Přesto to lze vypozorovat. Cesty jsou upravenější, některá napajedla mají čerpadla, aby nevysychala, kempoviště se zvětšují, aby pojala větší počet návštěvníků apod. Selous, Katavi a Ruaha jsou ale stále ještě barbarská, budí respekt a úctu. Nesoutěží se Serengeti luxusním zázemím, ale harmonií s přírodou a safari na dřeň jako za starých dobrých časů.

Přečtěte si o národním parku Ruaha
Jen málo Čechů se vydá do delty Ogavango málo, ale kdo se k tomu odhodlá určitě nelituje.

Jen málo Čechů se vydá do delty Okavango, ale kdo se k tomu odhodlá, určitě nelituje.

FOTO: archiv autora

Botswana a její delta Okavango

Jen málo Čechů se ročně vydá do Botswany a ještě méně do delty Okavango. Fascinující a jedinečná příroda delty je ideálním místem na dovolenou se safari, ale je hodně drahá. Je to dáno tím, že se vše, co pro dovolenou potřebujete, převáží na veliké vzdálenosti, a tím, že se botswanská vláda cíleně brání snahám masové turistiky o průnik do země. Bojí se zničení tohoto nenahraditelného přírodního klenotu a bojí se i devastace starých hodnot v lokálních komunitách. Kdo se přesto rozhodne do Botswany vydat, určitě nebude litovat, protože je jen málo míst na světě, kde můžete zažít safari, obklopeni vodou, a vidět zvířata v tolika zvláštních situacích.

Přečtěte si více článků o deltě Okavango
Každá skupina je při vyjížďkách doprovázena zkušeným rangerem.

Safari na koních je ozdobou safari v deltě Okavango.

FOTO: AHBS

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Panenská pláž v Mosambiku

FOTO: archiv autora

Termín: 21. 5. 2015 a pak každé tři týdny

Cena: 47 990 Kč za 13 nocí

Cena neobsahuje letenku do JAR, cca16 000,-- Kč

Více o zájezdu


Expedice JAR, Mosambik a Svazijsko

Za divokou zvěří a panenskými plážemi


Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky a Mozambiku navštívíte národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete mít možnost pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dále navštívíte nedávno založený Transfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Během cesty navštívíte přírodní i kulturní atrakce a užijete si nádherných opuštěných pláží Indického oceánu. Podíváte se také do hlavního města Maputa a užijete si jeho latinskou kulturu a atmosféru.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádhernou liduprázdnou přírodu.
 

Východní pobřeží Srí Lanky

FOTO: archiv autora

Termín:  21. 5., 18. 6., 1. 9.

Cena: 45 750 Kč

Více informací o zájezdu

SRÍ LANKA – LÉTO 2015 

KOUZLO VÝCHODNÍCH PLÁŽÍ

Nebojte se cestovat na Srí Lanku v létě! Její východní pobřeží má tou dobou  nejlepší počasí a krásné moře i pláže.

Připravili jsme pro vás výpravu za nádhernou pláží Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuse patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak – za doprovodu zkušeného pracovníka CK, který program připravoval – povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní.

 

 

Al Bustan, Oman

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 5. 2015 a pak každý pátek až do konce srpna

Cena: 39 990 Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu:


SKVĚLÁ NABÍDKA – OMÁN

HOTEL AL BUSTAN PALACE

NEJLEPŠÍ HOTEL V OMÁNU ZA MIMOŘÁDNOU CENU

Hotel Al Bustan Palace je ikonou mezi ománskými hotely. V současné době je provozován známou společností Ritz-Carlton a ta je zárukou té nejvyšší kvality služeb. 

Dovolte si prožít dovolenou v tak nádherném resortu u Ománského moře, ve stylu starých dobrých časů. Navíc za cenu, za kterou se pořizují dovolené v mnohem méně hodnotných hotelech.

 

 

 

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 7. 5. a 21. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

BOTSWANA – PRAVÉ SAFARI

s českým průvodcem! 

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkého množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 18. 5. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900,- Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.