Psychická labilita super těžké váhy

Agresivita hrochů je přičítána psychické labilitě dominantních samců, samic s mladými nebo obrovských samotářů. Hroch při své váze až dvě tuny vypadá neohrabaně, ale to je jen pouhé zdání. Při pohybu na souši dokáže běžet rychlostí až 35 km/h, takže člověk nemá prakticky šanci na útěk.

Podívejte se s námi na jeden fascinující souboj o přežití, na příběh o křehké rovnováze, kdy predátor se sám stává kořistí, o okamžicích, kdy vyhrát bitvu je na hony vzdáleno vyhrané válce… Je to příběh o jedinečnosti přírody nejen v jižní Africe. V Jihoafrické republice můžete zažít neopakovatelné chvilky jako třeba tu z nedávného rána, o kterou se s vámi chceme podělit. Je to příběh, který napsala sama divoká africká příroda.

Hlavní role

Afrika je plná překvapení. Často se role v potravinovém řetězci nečekaně mění, a pokud jste na safari pozorní a máte štěstí, můžete zažít úžasné věci. V našem příběhu jsou tito hlavní hrdinové:

Divoký pes je stále větší vzácností.

Divoký pes (pes hyenovitý) je stále větší vzácností.

FOTO: andBeyond

Impala je často přezdívána BUSHBURGER, protože je jednou z nejčastějších obětí predátorů.

Impala je často přezdívána bushburger, protože je jednou z nejčastějších obětí predátorů.

FOTO: Jan Papež

 


Hroch vypadá jako dobrák, ale zdání klame.

FOTO: andBeyond

Lov začíná

Divocí psi si na začátku hrají a laškují s mláďaty. Ve vteřině se uvolněná nálada změní – psi zavětří blížící se stádo gazel. Adrenalin stoupá a z hrajících si psů se stávají predátoři. Začíná souboj o přežití, souboj o potravu. Psi pronásledují impalu, která jim díky své rychlosti uniká a běží v širé buši asi dva kilometry. Je během nesmírně vyčerpaná. V poslední chvilce unikne psům skokem do napajedla.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Plán

Impala stojí a plave ve vodě. Zoufalá a bezradná. Snad proto jí nevadí hroši, kteří v napajedle odpočívají. Jsou pro ni menším zlem než hladoví psi na břehu. Pro hrochy je vetřelec nepříjemným vyrušením v denním režimu a dají to podrážděním řádně najevo.

Únava gazely a slídící psi kolem jsou ale silnější než strach z hrochů. Hroši jsou nervózní a neklidní.

FOTO: archiv autora

Impala nemá šanci uniknout. Smečka psů chytře obstoupí celé napajedlo, aby jí uzavřeli jakoukoliv únikovou cestu z vody ven.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Z lovce kořistí

Impala po čtyřiceti minutách umírá vyčerpáním ve vodě a její tělo proud pomalu unáší ke břehu. Psi cítí šanci na potravu a své vítězství. Impala je už už na dosah. Když je její tělo těsně u břehu, psi se ho pokusí vytáhnout. Avšak tímto manévrem rozzuří jednoho z hrochů a silný samec zaútočí.

Psi se nevzdají a pokusí se hrochovu pozornost odpoutat šploucháním do vody. Současně s tím přistupují ke břehu a natahují se po gazele. Už jsou centimetry od kořisti, když se zjeví druhý hroch a na psy zaútočí.

FOTO: archiv autora

Nabere hlavou a zuby jednoho ze psů a vymrští ho do vzduchu. Pes za zoufalého vytí prchá z dosahu hrocha. Finále se přiblíží a rozezlený hroch ve vodě roztrhá a rozdupe tělo gazely…

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Panenská pláž v Mosambiku

FOTO: archiv autora

Termín: 21. 5. 2015 a pak každé tři týdny

Cena: 47 990 Kč za 13 nocí

Cena neobsahuje letenku do JAR, cca16 000,-- Kč

Více o zájezdu


Expedice JAR, Mosambik a Svazijsko

Za divokou zvěří a panenskými plážemi


Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky a Mozambiku navštívíte národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete mít možnost pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dále navštívíte nedávno založený Transfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Během cesty navštívíte přírodní i kulturní atrakce a užijete si nádherných opuštěných pláží Indického oceánu. Podíváte se také do hlavního města Maputa a užijete si jeho latinskou kulturu a atmosféru.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
 

Východní pobřeží Srí Lanky

FOTO: archiv autora

Termín:  21. 5., 18. 6., 1. 9.

Cena: 45 750 Kč

Více informací o zájezdu

SRÍ LANKA – LÉTO 2015 

KOUZLO VÝCHODNÍCH PLÁŽÍ

Nebojte se cestovat na Srí Lanku v létě! Její východní pobřeží má tou dobou  nejlepší počasí a krásné moře i pláže.

Připravili jsme pro vás výpravu za nádhernou pláží Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuse patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak – za doprovodu zkušeného pracovníka CK, který program připravoval – povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní

 

 

Al Bustan, Oman

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22. 5. 2015 a pak každý pátek až do konce srpna

Cena: 39 990 Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu:


SKVĚLÁ NABÍDKA – OMÁN

HOTEL AL BUSTAN PALACE

NEJLEPŠÍ HOTEL V OMÁNU ZA MIMOŘÁDNOU CENU

Hotel Al Bustan Palace je ikonou mezi ománskými hotely. V současné době je provozovaný známou společností Ritz-Carlton a ta je zárukou té nejvyšší kvality služeb. 

Dovolte si prožít dovolenou v tak nádherném resortu u Ománského moře, ve stylu starých dobrých časů. Navíc za cenu, za kterou se pořizují dovolené v mnohem méně hodnotných hotelech.

 

 

 

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 7. 5. a 21. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

BOTSWANA – PRAVÉ SAFARI

s českým průvodcem! 

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

 

  

Madeira

FOTO: archiv autora

Termín: 4. 5. 2015 a pak každý týden

Cena: 21 900,- Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA – POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku. Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.