Muž z oceli realizuje svou vizi

Je to muž z oceli. Nemyslím tím filmového Iron Mana, ale Freda Wörnera, majitele a tvůrce prvního 7* hotelu na jihu Afriky. Na oceli zbohatl. Jeho společnost vyrábí speciální ocelové nápravy a vyváží je do celého světa. A peníze z oceli pomohly a pomáhají Fredu Wörnerovi uskutečnit jeho vizi v oblasti turistických služeb. Se svými penězi by si mohl koupit vlastní ostrov v Mosambiku nebo na Maledivách, mohl by postavit resort na Seychelách nebo Mauritiu nebo se vydat na druhý konec světa a angažovat se v Karibiku. Ale to by nebyl Fred Wörner. Fred od malička miluje divokou jihoafrickou krajinu a je velkým jihoafrickým patriotem. Je pro něj samozřejmostí, že investuje své peníze do něčeho neobvyklého, krásného a prestižního, a navíc doma. Kéž by některý z našich miliardářů jednal podobně.

Vodopád Karkloof patří k nejvyšším vodopádům v Jihoafrické republice.

Vodopád Karkloof patří k nejvyšším vodopádům v Jihoafrické republice.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Čas tady není vaším pánem – vy jste pánem času

Jakmile se ubytujete v zařízení Karkloof, můžete zavřít své hodinky do sejfu, protože je nebudete vůbec potřebovat. I to je součást vize Freda Wörnera. Neexistuje čas na snídani, čas na večeři, čas na výlet, čas na masáž, existuje pouze vaše chuť na snídani, večeři, výlet a masáž. Vše je poskytováno tehdy, kdy na to máte chuť! Chcete večeři v devět hodin ráno? Budiž, kuchaři jsou připraveni. Chcete se projet na kole při svítání? Budiž, stane se. Veškeré služby jsou poskytovány tehdy, kdy si to přejete. To samozřejmě vyžaduje nesmírně vyškolený, připravený a ochotný personál. A nejen to, musí tomu odpovídat i technické zázemí. Fred pokládá takový servis za jeden ze základních kamenů svého projektu a je v tom velmi nekompromisní.

16 vil je vybavených velmi vkusně, s důrazem na pohodlí a odpočinek.

16 vil je vybavených velmi vkusně, s důrazem na pohodlí a odpočinek.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nesmějí se opakovat chyby druhých

Za svými obchody procestoval celý svět. V posledních letech létal hlavně první třídou nejlepších leteckých společností a přespával v nejlepších hotelech světových velkoměst. Poznal na vlastní kůži všechny klady a zápory této úrovně turistiky. Rozhodl se vytvořit místo, kde by se projevily pouze klady.

Kouzlo hledejte v detailech

Třiapůl tisíce hektarů pozemků, navíc v nádherné krajině Dračích hor, dávalo šanci vymyslet koncept, který bude spojovat dokonalý servis lázeňského domu s dokonalým servisem hotelového resortu a zajímavými přírodními aktivitami včetně safari. Puntičkářská povaha Freda Wörnera se projevila v každém detailu – z pozemku začalo pomalu mizet všechno, co není součástí divoké buše, prostor byl krok po kroku osídlován zvěří, hotelové lázně byly dimenzovány tak, aby nikdy nemusely odmítnout zájemce o terapii, atd. atd.

Koloniální styl dominuje nejen v hlavní hotelové budově, ale i v restauracích a lázních.

Koloniální styl dominuje nejen v hlavní hotelové budově, ale i v restauracích a v lázních.

FOTO: Karkloof Spa & Safari

Přečtěte si další zajímavé články o specialitách v ubytování v Africe

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

Afrika prchá do korun stromů

FOTO:  archiv CK Marco Polo

Kouzelné kempování - glamping

 Nejlepší hotelové lázně v Africe

Při projektování lázní si Fred často připomínal zklamání, které často zažíval i v těch nejlepších hotelech ve světě – chcete si dát masáž právě v ten čas, kdy si ji chce dát mnoho dalších hostů, a slyšíte od personálu: „Bohužel jsme plní, ale můžeme vám udělat rezervaci na zítra.“ Sedmnáct skvěle vybavených masážních místností s nádherným výhledem do krajiny zaručuje, že v Karkloof podobnou větu neuslyšíte. Od rána od 9 do večera do 20 hodin můžete přijít kdykoliv, bez rezervace, a budete vítáni. Lázeňské služby jsou v ceně!

Spolupráce s místními komunitami

Bílí Jihoafričané jsou velmi sveřepí ve své snaze angažovat místní komunity, zapojit je do projektů a umožnit místním lidem, aby měli užitek z projektů na jejich území. Kdo má práci, nezlobí. Kdo má vzdělání, potřebuje práci. Když ji má, je skvělým příkladem pro ostatní. Nesetkáte se tu se snahou nahradit lidskou práci za každou cenu moderní technikou. Fred Wörner zvelebil dvě místní školy a dal mnoha lidem práci. Každý klient platí v ceně rozvoj místních komunit – a je to tak správné. A stejně samozřejmé je využívání místní produkce. Co se dá vypěstovat a vyrobit v okolí, je kupováno v nejbližším okolí. Někdy je to pracnější, někdy možná i trochu dražší, ale pro Freda neexistuje jiná alternativa.

Kouzelné Dračí hory lákají k návštěvě i hosty Karkloof Spa & Safari Lodge.

Kouzelné Dračí hory lákají k návštěvě i hosty Karkloof Spa & Safari Lodge.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nádherná příroda Dračích hor jen pro vás

Třiapůl tisíce hektarů dramatické a divoké krajiny včetně nádherného 160 metrů vysokého vodopádu je zabydleno zvěří včetně nosorožců, hrochů, žiraf, buvolů a mnoha druhů antilop a ptáků. Z predátorů jsou na území Karkloof jen šakalové a divocí psi. Stejně jako u všech ostatních služeb, i na safari si můžete vyrazit podle své chuti. Průvodci a terénní vozy jsou neustále v pohotovosti a čekají jen na váš pokyn. Pěší safari můžete zakončit u vodopádu nebo kombinovat výlet na kolech s pěším safari, vše je otevřená věc a záleží jen na dohodě se správci parku.

Největší hotelové lázně v Africe získaly významná ocenění za svoji kvalitu.

FOTO: Karkloof Spa & Safari

Přečtěte si další články o Dračích horách 

FOTO: archiv CK Marco Polo

Přírodní atrakce na jihu Afriky: Blyde River Canyon

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Pět největších vodopádů Afriky

 

Nemyslete na to, co je a co není v ceně

Nejenže jste pánem svého času, ale navíc můžete úplně vypnout starosti o to, co je a co není v ceně. V ceně je všechno (kromě francouzského šampaňského) – jídlo, pití, lázeňské procedury, výlety na safari a další aktivity. A je jen a jen na vás, co a kdy si budete užívat.

Privátní safari v terénním voze – privátní pěší safari – vyjížďky na horských kolech – muškaření na řece – výuka jógy – praní a žehlení prádla – osobní konzultace se šéfkuchařem o skladbě jídelníčku – masáže  a další služby. S ničím si nemusíte v Karkloof dělat starosti.

Na své nosorožce jsou v Karkloof velmi pyšní.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Vodopád Karkloof patří k nejvyšším vodopádům v Jihoafrické republice.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Více o hotelu

 KARKLOOF

SAFARI SPA &GAME RESERVE

 Tento nadčasový a zároveň první 7* hotel v Africe – v jihoafrických horách se nachází ve velmi klidné a malebné oblasti Kwa-Zulu Natal, méně než 30 km od města Pietermaritzburg.

 

 

Panenská pláž v Mosambiku

FOTO: archiv autora

Termín: 21.5. 2015 a pak každé tři týdny

Cena: 47.990 Kč za 13 nocí

Cena neobsahuje letenku do JAR, cca16.000,-- Kč

Více o zájezdu


Expedice JAR, Mosambik a Svazijsko

Za divokou zvěří a panenskými plážemi


Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky a Mozambiku navštívíte národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete mít možnost pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dále navštívíte nedávno založený Transfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Během cesty navštívíte přírodní i kulturní atrakce a užijete si nádherných opuštěných pláží Indického oceánu. Podíváte se také do hlavního města Maputa a užijete si jeho latinskou kulturu a atmosféru.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
 

Východní pobřeží Srí Lanky

FOTO: archiv autora

Termín:  21. 5., 18. 6., 1. 9.

Cena: 45 750 Kč

Více informací o zájezdu

SRÍ LANKA – LÉTO 2015 

KOUZLO VÝCHODNÍCH PLÁŽÍ

Nebojte se cestovat na Srí Lanku v létě! Její východní pobřeží má tou dobou  nejlepší počasí a krásné moře i pláže.

Připravili jsme pro vás výpravu za nádhernou pláží Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuse patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak – za doprovodu zkušeného pracovníka CK, který program připravoval – povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní

 

 

Al Bustan, Oman

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 22.5. 2015 a pak každý pátek až do konce srpna

Cena: 39.990 Kč za 7 nocí

Více informací o zájezdu:


SKVĚLÁ NABÍDKA - OMÁN

HOTEL AL BUSTAN PALACE

NEJLEPŠÍ HOTEL V OMÁNU ZA MIMOŘÁDNOU CENU

Hotel Al Bustan Palace je ikonou mezi ománskými hotely. V současné době je provozovaný známou společností Ritz-Carlton a ta je zárukou té nejvyšší kvality služeb. 

Dovelte si prožít dovolenou v tak nádherném resortu u Ománského moře, ve stylu starých dobrých časů. Navíc za cenu, za kterou se pořizují dovolené v mnohem méně hodnotných hotelech.

 

 

 

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 7. 5. a 21. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

BOTSWANA – PRAVÉ SAFARI

s českým průvodcem! 

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

 

  

Madeira

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 4.5. 2015 a pak každý týden

Cena: 21.900,- Kč za 7 nocí

 více informací o nabídce

MADEIRA - POZNÁVACÍ OKRUH

Fly and Drive

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Ostrov květin, ostrov věčného jara a jiná krásná přízviska zdobí Madeiru, nádherný ostrov v Atlantiku.Sopečný ostrov se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale v poslední době zejména ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád.