Erawan, Kanchanaburi

FOTO: archiv autora

Erawan, Kanchanaburi

Nádherná soustava sedmi vodopádů rozložených mezi lesnatým porostem národního parku Erawan National Park v oblasti Kanchanaburi. Díky vápencovému podloží jsou některé dopadové bazénky za slunečných dnů zbarvené do nádherné tyrkysové barvy. Procházka kolem kaskády Earwan je příjemná a zvládne ji téměř každý.

Erawan, Kanchanaburi

Erawan, Kanchanaburi

FOTO: archiv autora

Národní park Erawan, ve kterém jsou stejnojmenné vodopády, nemá mnoho tras pro návštěvníky, ale ty, které jsou k dispozici, jsou docela zajímavé. Nečekejte žádné velké množství zvěře, ale krásný mlžný les. Když máte trochu štěstí, potkáte makaky a některé další druhy malých opic. Ráno a odpoledne se lesem ozývá zpěv ptáků a můžete několik zajímavých druhů i zahlédnout. I když je park otevřený celý rok, raději se do něj vydejte ve všední den, kdy budete v parku téměř sami. Období dešťů je v parku v říjnu a v listopadu.

Thi Lo Su, Tak

Thi Lo Su, Tak

FOTO: archiv CK Marco Polo

Thi Lo Su, Tak

Pravděpodobně nejvyšší thajský vodopád. Slovo „pravděpodobně“ je tu na správně, protože velmi záleží na tom, jak se rozhodnete výšku posuzovat. Započtete do ní jen nejdelší proud přímo padající vody? Nebo se rozhodnete zahrnout do měřené výšky i kaskády, které na hlavní proud navazují? Nebo jen část kaskády? Podle toho, jakou metodu zvolíte, můžete Thi Lo Su prohlásit za vodopád vysoký 200, 300 nebo dokonce 400 metrů. Ať se rozhodnete jakkoliv, určitě patří Thi Lo Su k nejzajímavějším vodopádům v Thajsku.

Thi Lo Su, Tak

Thi Lo Su, Tak

FOTO: archiv CK Marco Polo

Vodopád se nachází v nádherném prostředí chráněné oblasti Umphang, která se táhne až k hranici s Barmou. Je tu několik velmi zajímavých trekových tras a milovníci divoké přírody si tu přijdou na své. Dlouhou dobu byla tahle oblast pro turisty uzavřena a doposud není zasažena masovou turistikou.

Mae Ya, Chian Mai

Mae Ya, Chian Mai

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Mae Ya, Chian Mai

Když se budete ptát Thajců, jak velký je vodopád Mae Ya, často uslyšíte, že je vysoký 260 metrů a široký kolem 100 metrů. Viděl jsem ho několikrát a byl vždy mnohem skromnější. Široký asi  40 metrů a výška hlavního proudu byla tak 60 metrů. Je ale pravdou, že jsem u něj nikdy nebyl v období dešťů. Skaliska okolo vodopádu určitě dovolují, aby se voda rozlila do šíře a aby kolem hlavního toku vznikaly další drobné vodopády. Určitě se ale k vodopádu vydejte, když vás program vaší návštěvy Thajska přivede na sever.

Mae Ya, Chian Mai

Mae Ya, Chian Mai

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Pokud chcete vodopád fotografovat, doporučuji navštívit ho až odpoledne, spalující slunce se dostane níž k horizontu, začne si hrát s barvami skalisek a obraz dostane hloubku.

Další krasavci

Khlong Lan

Khlong Lan

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Huya Mae Kamin

Huya Mae Kamin

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Panenská příroda Dračích hor

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín:  21. 6. 2015

Cena: 85 550 Kč za 19 nocí

Více o zájezdu

VELKÝ OKRUH JIHOAFRICKOU REPUBLIKOU

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede mimo jiné k Blyde River Canyon, do věhlasného Krugerova národního parku, do maličkatého království jménem Svazijsko, do známé rezervace Hluhluwe, na dovolenkové pobřeží Indického oceánu, projedete majestátní Dračí hory, zastavíte se na divokém pobřeží Wild Coast, nevynecháte romantickou Garden Route a nakonec vás čeká jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
 

Východní pobřeží Srí Lanky

FOTO: archiv autora

Termín:  21. 5., 18. 6., 1. 9.

Cena: 45 750 Kč

Více informací o zájezdu

SRÍ LANKA – LÉTO 2015 

KOUZLO VÝCHODNÍCH PLÁŽÍ

Nebojte se cestovat na Srí Lanku v létě! Její východní pobřeží má tou dobou  nejlepší počasí a krásné moře i pláže.

Připravili jsme pro vás výpravu za nádhernou pláží Passikudah na východě ostrova Srí Lanka, která bez diskuse patří k nejkrásnějším v Indickém oceánu. Cesta napříč ostrovem pak – za doprovodu zkušeného pracovníka CK, který program připravoval – povede těmi nejzásadnějšími lokalitami, bez jejichž návštěvy by nikdy nebyla cesta na Srí Lanku kompletní

 

 

Státní vlajka Ugandy

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 22. 3. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit zhruba za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 7. 5. a 21. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

BOTSWANA – PRAVÉ SAFARI

s českým průvodcem! 

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

 

  

Selous, Tanzanie

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 22. 3. 2015 a pak každý týden

Cena: 36 000 Kč za 7 nocí

V ceně není letenka na Zanzibar a zpět – od 18 000

 více informací o nabídce

SAFARI V SELOUS V KOMBINACI S POBYTEM U MOŘE NA ZANZIBARU

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Tento týdenní program je ideální pro cestovatele, kteří si chtějí užít relaxace na písečných plážích u Indického oceánu na vyhlášeném ostrově Zanzibar a zároveň se nechat ohromit zážitky na safari, a to během pouhého jednoho týdne. Díky letu ze Zanzibaru přímo do rezervace Selous je vše jednodušší, pohodlnější a zajímavější. Rezervace Selous je jednou z největších na světě dle počtu volně žijících divokých zvířat.

Jan Papež, CK Marco Polo