Vodopád na řece Langevin. Reunion.

Vodopád na řece Langevin. Réunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Příjemná řeka Riviere Langevin

Malá říčka Riviere Langevin se prodírá z hor téměř souběžně s nedalekou řekou Riviere de Remparts. Při pohledu na mapu vypadá Langevin jako tenká nit vedle tlustého lana sousední řeky. Jako by si toho byla vědoma, snaží se Langevin upoutat pozornost několika krásnými vodopády. Za obcí Langevin (jedni tvrdí, že obec dala název řece,  druzí, že řeka dala název obci) vás malá silnice vedoucí do Grand Galet přivede asi po 6 km k prvním kaskádám. Musíte se k nim dostat lesní cestou, ale těch deset minut chůze určitě stojí za to. Kaskády du Trou Noir. Nasvícené sluncem vypadají moc hezky.

Nádherná krajina bere dech. Reunion.

Nádherná krajina bere dech. Réunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jenže to není jediná perlička na říčce Riviere Langevin. Cascade de la Grand Ravine jsou tou druhou. Dostat se k nim ale není tak jednoduché. Silnice se nenápadně zúží v uličku, která by v Evropě musela být jednosměrná, a navíc se začne klikatit do serpentin. Musíte mít nervy na takovou jízdu. Plná soustředěnost je určitě naprosto na místě. Častokrát si položíte otázku, zda to za to stojí a zda by nebylo lepší se sem vůbec nevydávat. Trubte na poplach! Trubte na poplach hodně často! Otevřete okénka, ať slyšíte, když troubí ti, co se hrnou proti vám. A modlete se, ať jich není mnoho. Vyhnout se na téhle silnici je zážitek. Kaskády de la Grand Ravine budete mít po pravé straně.

Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Reunion.

Z dálky vypadá třetí nejvyšší vodopád v Africe Trou de Fer mírumilovně. Réunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Trou de Fer

Musíte mít v sobě velkou dávku odvahy, navíc namíchanou s šílenstvím, když se rozhodnete slaňovat do kaňonu, do kterého padá vodopád Trou de Fer. Je to v podstatě zoufalý skutek. A možná právě proto se do „Železné díry“, jak zní překlad názvu, spouští rok od roku více lidí. Je nesmírně těžké psát o tomhle zvláštním místě bez emocí. Každý si to tu prožívá po svém. Díváte se do tajemné díry, hluboké téměř kilometr, naplněné vodní tříští a mlhou. Vůbec by vás nepřekvapilo, kdyby se proti vám z ničeho nic vynořil nějaký drak. Jeho tři hlavy by se řítily vzhůru. Křídla by se otírala o stěny a srážela by drobné kusy skal porostlé pokroucenými keři. Ocas by se ztrácel v mlhovině. Padli byste na záda a drak by vás minul opravdu jen o vlásek. Nad vámi by se pak rozplynul v neuvěřitelně modrém nebi.

Pohled dolů opravdu bere dech. Slovenský dobrodruh a filmař Pavol Barabáš natočil o prožitku z Trou de Fer krásný dokument, který doporučuji zhlédnout. Trou de Fer  je nejvyšším vodopádem na ostrově Réunion a s výškou 725 metrů je třetím nejvyšším vodopádem Afriky.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Reunion.

Jedna z nejaktivnějších sopek v Africe. Piton de la Fournaise. Réunion.

FOTO: archiv autora

Pekelný vodopád

Piton de la Fournaise, jedna z nejaktivnějších sopek v Africe s více než 100 erupcemi v posledních 300 letech. Proud lávy připomíná vodopád, ale pekelný.

Piton de la Fournaise. Reunion.

Piton de la Fournaise. Réunion.

FOTO: archiv autora

Sopečná oblast Piton de la Fournaise je rájem vysokohorských turistů. Správci národních parků připravili v téhle pekelné oblasti téměř dvacet různých tras, na které se můžete vydat. Musíte počítat s tím, že se budete pohybovat v místech s extrémním počasím. Může pálit slunce, ale i prudce pršet, může foukat ostrý vítr nebo být úplně pohodové počasí. Je třeba být připravený na všechno. O nejvhodnější trase právě pro vás se musíte poradit. Počítejte ale, že budete potřebovat nejméně 5 hodin času.

Přečtěte si zajímavé články o sousedním ostrově Mauritius, který se často s Réunionem spojuje do jedné cesty.
Let nad Reunionem je nesmírně silný zážitek. Reunion.

Let nad Réunionem je nesmírně silný zážitek. Réunion.

FOTO: archiv autora

Dovolte si ten přepych

Většina lidí, kteří na to nemají nebo nejsou ochotni takové peníze utratit, ohrnuje nos nad lety helikoptérou nebo malým letadlem. Vykřikují hodně nahlas, že je to snobárna a že to za ty peníze nestojí, že to ničí přírodu apod. Jsem si jistý, že u většiny z nich je to pouhá závist, že by se hrozně rádi vznesli nad Viktoriiny vodopády, nad nějaký zajímavý hrad nebo skalní útvar. Na Réunionu to platí dvojnásob. Dovolte si ten přepych a „roztáhněte křídla“! Vysoké horské štíty, hluboká zelená údolí, vodopády padající do nesmírné hloubky, dramatické pobřeží. To vše vypadá ze vzduchu impozantně.

Reunion.

Réunion.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Navíc piloti milují svou práci a ještě víc milují hrůzu v očích svých klientů. Tu vyvolávají náhlými změnami směru letu, prudkým nakloněním, frontálním útokem na skalnaté masívy a propady do hlubokých kaňonů. Škarohlídi tam dole vám mohou být ukradení. Zážitek z letu nad Réunionem vám už nikdo nevezme – a ať si vás pro tu chvíli klidně pokládají za snoba.

Bassin la Paix. Reunion.

Bassin la Paix. Réunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Panenská příroda Dračích hor.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín: 8. 3. a 21. 6. 2015

Cena: 85 550 Kč za 19 nocí

.Více o zájezdu

VELKÝ OKRUH JIHOAFRICKOU REPUBLIKOU

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede mimo jiné k Blyde River Canyon, do věhlasného Krugerova národního parku, do maličkatého království jménem Svazijsko, do známé rezervace Hluhluwe, na dovolenkové pobřeží Indického oceánu, projedete majestátní Dračí hory, zastavíte se na divokém pobřeží Wild Coast, nevynecháte romantickou Garden Route a nakonec vás čeká jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.
 

Nádherná krajina bere dech. Réunion.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín jsme schopni přizpůsobit vašim potřebám.

Více informací o nabídce

CESTY NA RÉUNION

s českou delegátkou

Vyberte si z nabídky několika programů na ostrově Réunion. Všechny programy mají zázemí v české delegátce, žijící dlouhodobě na ostrově. 

Pokud si budete přát programy upravit nebo ušít program na míru, popřípadě spojit návštěvu Réunionu s návštěvou ostrova Mauritius, spojte se s námi. Rádi vám vytvoříme individuální nabídku.

 

 

Státní vlajka Ugandy

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 3. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit zhruba za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 7. 5. a 21. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

BOTSWANA - PRAVÉ SAFARI

s českým průvodcem ! 

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

 

  

Selous, Tanzanie

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 8. 3. 2015 a pak každý týden

Cena: 36 000 Kč za 7 nocí

V ceně není letenka na Zanzibar a zpět – od 18 000

 více informací o nabídce

SAFARI V SELOUS V KOMBINACI S POBYTEM U MOŘE NA ZANZIBARU

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Tento týdenní program je ideální pro cestovatele, kteří si chtějí užít relaxace na písečných plážích u Indického oceánu na vyhlášeném ostrově Zanzibar a zároveň se nechat ohromit zážitky na safari, a to během pouhého jednoho týdne. Díky letu ze Zanzibaru přímo do rezervace Selous je vše jednodušší, pohodlnější a zajímavější. Rezervace Selous je jednou z největších na světě dle počtu volně žijících divokých zvířat.

  
Resort Zelené údolí, Úžice

Resort Zelené údolí, Úžice

FOTO: Turoň

 Připravujeme další oblíbenou cestovatelsko-gastronomickou besedu s cestovatelem Janem Papežem.

V PÁTEK 6. 3. 2015

balíme kufry a letíme směr -> karneval v Brazílii.
Čeká vás bohatý program a vynikající pětichodové degustační menu, připravené našimi kuchaři pod vedením šéfkuchaře Jana Folka.

Více informací o akci zde