Co ale jde, je přistoupit k polykání kilometrů s rozumem. Naplánovat trasu a denní dávku kilometrů tak, aby nebyl narušen hlavní důvod cesty – poznání jedné z nejkrásnějších afrických zemí. Vydejte se na expedici. Je to skvělá varianta a s dobře připravenou a promyšlenou trasou je podle mého dokonce nejblíže duchu starých cestovatelů.

Na konci cesty čeká třešnička na dortu - Matka měst, Kapské Město.

Matka měst, Kapské Město.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Je to opravdu veliká země

Jihoafrická republika je dvakrát větší než Francie a vytvořit dobrý itinerář není jednoduché. 3000 km panenského pobřeží, rozděleného mezi Atlantský oceán a Indický oceán, velkolepá scenérie vysokých pohoří lemujících Velkou příkopovou propadlinu, pestrobarevná kolekce černošských kultur, od původních Křováků (Bušmenů) přes bojovné Zuluy až po zemědělské bantuské kmeny, divočina plná zvěře, romantický vinařský kraj a Matka měst (Kapské Město), to je Jihoafrická republika. Pokud máte dobrodružnou povahu a srdce na pravém místě, můžete sami sobě naordinovat výbornou cestu po Jihoafrické republice. Navíc za velmi velmi dobrou cenu.

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

Terénní vůz vám umožní dostat se do míst, kam se běžný turista z autokarového zájezdu nedostane.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Proč je expediční náklaďák lepší než autobus?

Speciálně upravené expediční nákladní auto je mnohem lepší než klasický autobus. Má stejně pohodlná sedadla, ale víc místa pro nohy. Lepší výhled, skříňky na zavazadla a mnoho dalších vychytávek, o kterých se běžnému autobusu musí jen zdát. V takovém voze se kilometry polykají mnohem radostněji a sama jízda se pak stává zážitkem. Navíc itinerář může zamířit i na mnohem drsnější cesty, a vyhnout se tak trasám masové turistiky.

Blyde River Canyon, jeden z nejhlubších kaňonů na světě.

Blyde River Canyon, jeden z nejhlubších kaňonů na světě.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Každý den musí přinést zážitek na celý život

To je motto expedic na jihu a východě Afriky řídí už od roku 1983. 30 let zkušeností, dobře propracovaný systém vzdělávání průvodců a velmi pokorný přístup k ohlasům a podnětům cestovatelů, to je záruka, že motto není heslem na náhrobku, ale živým hnacím motorem, který nutí všechny okolo expedice zlepšovat, co jde.

Vzhůru na Lion Head. Horu nedaleko Stolové hory. Kapské město.

Vzhůru na Lion Head. Horu nedaleko Stolové hory. Kapské Město.

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Při expedici Jihoafrickou republikou zažijete nejen běžné safari, ale i pěší safari, safari v otevřeném terénním voze. Navštívíte soukromou rezervaci Balule Nature Reserve, Krugerův národní park a park Hluhluwe. Projdete se po Dračích horách i po pobřeží Indického oceánu. Poznáte kulturu Zuluů i svérázné Svazijsko. V civilizované nejjižnější části Jihoafrické republiky projedete Zahradní cestu, oblast vinic a navštívíte Kapské Město. Každý den zažijete něco, co stojí za to, vydat se na expedici.

Na safari v soukromém parku Balule vyrazíte v otevřeném terénním voze.

Na safari v soukromém parku Balule vyrazíte v otevřeném terénním voze.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Unikátní místa a střecha nad hlavou

Většina lidí si pod pojmem expedice představí noclehy v kempovištích, kde si účastníci staví svůj stanový tábor. Na mnoha našich expedicích to opravdu tak je. V Botswaně, Namibii, v Mosambiku. Ale expediční cesta Jihoafrickou republikou je v tomhle ohledu vyjímečná, protože všechny noclehy jsou v lodžích s tradičními plně vybavenými pokoji. Ale nebyla by to expedice, kdyby používané lodže nebyly postaveny na unikátních místech. V soukromé rezervaci, tropickém lese, uvnitř Krugerova národního parku, v pobřežním lese nedaleko Indického oceánu, vysoko v Dračích horách a v centru Zahradní cesty. Ubytování je u této expedice nedílnou součástí zážitku, není to jen „ubytování turistické kategorie“, jaké nabízejí běžné poznávací zájezdy do Jihoafrické republiky. Jsou to unikátní zařízení, na unikátních místech. Střecha nad hlavou je během této expedice vaším domovem.

Ubytování v Hazyview Lodge.

Ubytování v Hazyview Lodge

FOTO: archiv autora

Masová turistika tiše závidí

Masová turistika má mnoho výhod. Má nastavené určité standardy, které zaručují, že cesta nebude nějaký velký průšvih. Je to rohlík z velké pekárny. Má standardní váhu, je standardně propečený a zasytí. Ale pochutnáme si na něm? Expedice je rohlík z malé pekárny, ručně dělaný. Některý je trochu křivý a ne všechny jsou na gram stejně veliké. Musíte si pro ně trochu přivstat, protože je nekoupíte po celý den a všude. Ale pochutnáte si. Když si zavážete oči a kousnete postupně do obou, rozhodně poznáte, který je který.

Ubytování v Dračích horách. Drakensberg Lodge.

Ubytování v Dračích horách. Drakensberg Lodge.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Zažil jsem to mnohokrát. Na jednom místě se potkají dvě skupiny českých turistů. Velká skupina od cestovní kanceláře pro masovou turistiku a menší od specializované cestovní kanceláře. Na první pohled všichni spokojeni. Ale jakmile se dají do řeči, mají úplně odlišné zážitky. Všichni dostanou, co si koupili a co zaplatili. Ale jako by byla každá skupina v jiné zemi. Když pak nastupují, jedni do expedičního auta a druzí do běžného (i když luxusního) autobusu, jsou jedni tak nějak víc odvázaní a druzí trochu závidí. Možná by si přáli alespoň na chvíli naskočit na náklaďák a užít si trochu toho dobrodružství. Možná kdyby si dali trochu víc práce při výběru před svou cestou, mávali by z náklaďáku a těšili se na další zážitky.

Dobrá parta se při expedici vytvoří téměř vždy. Společné zážitky jsou nejlepším tvůrcem party.

Dobrá parta se při expedici vytvoří téměř vždy. Společné zážitky jsou nejlepším tvůrcem party.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Zastávka v savaně na svačinu.

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Termín: 21. 6. 2015

Cena: 85 500 za 19 nocí

Více o zájezdu

EXPEDICE

Velký okruh Jihoafrickou republikou

s českým průvodcem

Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede mimo jiné k Blyde River Canyon, do věhlasného Krugerova národního parku, do maličkatého království jménem Svazijsko, do známé rezervace Hluhluwe, na dovolenkové pobřeží Indického oceánu, projedete majestátní Dračí hory, zastavíte se na divokém pobřeží Wild Coast, nevynecháte romantickou Garden Route a nakonec vás čeká jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 7. 5. 2015

Cena: 88 500 za 17 nocí

Více informací o zájezdu

 GARANTOVANÝ ODJEZD ! 

EXPEDICE

Kempování v Botswaně

s českým průvodcem

Úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry.

V průběhu našeho poznávacího zájezdu do Botswany se podíváte na solnou pánev Makgadikgadi a do delty Okavango, navštívíte i Moremi, Savuti, Chobe a proslulé Viktoriiny vodopády.

 

 

Státní vlajka Ugandy

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 6. 3. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit cca za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

Trek ve Vietnamu

FOTO: archiv autora

Termín:  8. 3. 2015 a pak 2x měsíčně až do dubna

Cena: 16 000  za 5 nocí

Cena je bez letenky do Vietnamu – cca 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

VIETNAM VELMI ORIGINÁLNĚ

Trekking okolo Pu Luong & po stezkách Mai Chau

Vydejte se s námi na šestidenní trek do nitra vietnamské přírody. Čeká nás pohostinnost přátelských místních obyvatel, podmanivé horské scenérie, domácí ubytování a mnohem více. Tyčící se vápencové věže obklopuje bujný zelený les, hluboké údolí s množstvím druhů fauny a flóry.

Tento výlet je ideální pro vás, kteří chcete na šest dní zmizet z civilizovaného světa a nechat svoje myšlenky odpočinout uprostřed přírody, daleko od měst a problémů. Ubytováni budeme v tradičních, skromně zařízených, „Long Houses“ anebo u místních obyvatel. Z Hanoje a zpět nás dopraví klimatizované vozidlo. Dále budeme mít na naší cestě podporu v podobě doprovodné motorky. 

  
 

 SUPER CENA !!!

 

Doubletree by Hilton Marjan Island

FOTO: archiv CK Marco Polo

Cena: 26 990 Kč za 7 nocí

POLOPENZE

Termín:  6. 3. 2015 a pak každou neděli

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Doubletree by Hilton Marjan Island

Výhodná cena – příjemný plážový hotel na poloostrově Marjan Island v emirátu Ras Al Khaimah. Stravování formou polopenze nebo za příplatek all inclusive.
Pokud vám nevyhovuje délka zájezdu nebo termín odletu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům – pobyt zkrátíme, prodloužíme či změníme termín odletu.

POLOPENZE