Co nejblíž k přírodě – do stanu

Kdo chce alespoň jednou za život zažít pocit bezprostředního soužití s divokou přírodou Afriky, měl by si dopřát pobyt v některém kvalitním kempu. Divoká zvířata vnímají kemp a stany v něm jako součást svého světa a vstupují do jeho prostoru, procházejí jím a chovají se v něm jako v jiných částech divoké buše. Návštěvníci tak přicházejí do bezprostředního kontaktu s divočinou, musí ctít její pravidla a přitom mají vybudované dokonalé zázemí. Odměnou za respektování divočiny jsou jim zážitky, které lze jen těžko zažít jinde.

Keňa, Národní park Samburu. Totální souznění s okolní přírodou a excelentní zázemí umocňuje zážitek z pobytu v kempu Saruni.

Keňa, Národní park Samburu. Totální souznění s okolní přírodou a excelentní zázemí umocňuje zážitek z pobytu v kempu Saruni.

FOTO: kemp Saruni, archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Nenechte se poplést pojmem STAN. Stany, o kterých je tu řeč, nepatří do světa českých kempů z dob před listopadem 89. Nenajdete zde žádná rozkládací lehátka, nafukovací matrace či karimatky, ale naopak velmi stylový nábytek z masívu, popř. z moderních materiálů, jako je zesílená hliníková konstrukce s výpletem z umělého ratanu. Bambusové či dřevěné podlahy jsou pokryty kvalitním kobercem. Koupelny jsou vybaveny nádhernými vanami (nezřídka z velmi kvalitního dřeva či kamene). Součástí stanů je téměř vždy terasa s excelentním výhledem a kvalitním zahradním nábytkem.

Tongzabezi Lodge, Viktoriiny vodopády, Zambie

Tongzabezi Lodge, Viktoriiny vodopády, Zambie

FOTO: archiv autora

Architekti si dávají hodně práce s tím, aby vytvořili dokonalou atmosféru, která vám v každém okamžiku připomene, že jste v buši, v Africe, na safari. Tohle nejsou žádné unifikované pokoje městských hotelových řetězců, kde se ráno probudíte a nevíte, ve kterém jste městě.

Přímo pod bungalovem se často objevují sloni. Lake Manyara Tree Lodge.

Přímo pod bungalovem se často objevují sloni. Lake Manyara Tree Lodge.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Nocování v korunách stromů

Bylo jen otázkou času, kdy některého architekta napadne využít nádherné koruny stromů a vybudovat v nich ubytování pro návštěvníky safari. Vždyť leopardi a lvi tak často vyhledávají rozsochy mohutných větví, aby si odpočinuli, nerušeni zbytkem divočiny tam dole. Cítí se v koruně stromu tak bezpečně, že usínají velmi tvrdě a můžete se k nim přiblížit velmi blízko, aniž by hnuli brvou. V posledních letech vzniklo několik velmi dobře promyšlených a krásných lodží, usazených v korunách stromů.

Přečtěte si více o ubytování v korunách stromů

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nejkrásnější africká ubytování v korunách stromů

Je logické, že jedním ze základních prvků, které architekti použili, jsou kmen a větve stromu, na kterém jsou pokoje budovány. Jde nejen o statiku, ale i o estetiku. Zároveň museli vyřešit požadavek ochrany stromu. Pokoj a jeho provoz nesmí ohrozit zdraví stromu. Tlak na respektování okolní přírody je v glampingových projektech naprostou samozřejmostí.

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

Sepětí s přírodou je základním prvkem

I u lodží, kde jsou pokoje ve zděných bungalovech, využívají architekti přírodní materiály, lokální architektonické prvky a tradiční dekorace. Vždy je základem sepětí s okolní přírodou, s duchem místa, ve kterém lodže funguje. To je jedna z věcí, kterou Afrika inspiruje zbytek světa. Podobné projekty vznikají ve Střední a Latinské Americe, v Austrálii, Indii a na Novém Zélandu. Dokonce i několik malých ostrůvků na Maledivách a na Seychelách si vzalo za vzor africké stanové kempy.

Přečtěte si o nejromantičtější lodži v Jihoafrické republice

FOTO: archiv autora

Ráj pro romantické duše
Ngorongoro Crater Lodge neodděluje od divoké přírody žádná bariéra. Divoká zvěř se čas od času objeví opravdu blízko vás.

Ngorongoro Crater Lodge neodděluje od divoké přírody žádná bariéra. Divoká zvěř se čas od času objeví opravdu blízko vás.

FOTO: andBeyond

Místní materiály a místní komunity

Špičkové africké projekty, které jsou vzorem pro to nejlepší, co nyní ve světě turistiky vzniká po celém světě, využívají z velké části lokální materiály a spolupracují s lokálními komunitami. Je to logické. Nacházejí se totiž na velmi unikátních místech, která zasahují do území původních obyvatel. Pokud nechtějí působit jako naprosto nevhodný cizí element, jak po stránce architektury, tak po stránce provozu, musí najít harmonickou cestu k propojení. Nikdo nepopírá, že je to obrovská změna v životě lokální komunity. Ta změna ale může být velmi pozitivní, když respektuje všechny potřeby komunity, neznásilňuje její pravidla a tradice. A to se špičkovým projektům velmi dobře daří.

Koncept otevřeného prostoru do krajiny je pro vily v Saruni charakteristický.

Saruni v Samburu v Keni. Příklad spojení s místní komunitou.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Díky Saruni vzniklo více než 30 pracovních míst pro členy místní komunity.

Díky Saruni vzniklo více než 30 pracovních míst pro členy místní komunity.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Přečtěte si více o projektu Saruni v Keni.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Samburu - téměř neznámá perla Keni

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Čína

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 4. 2014

Cena: 111 990 za 11 nocí

Více o zájezdu


Čína, jak ji neznáte – s českým průvodcem

Poznávací zájezd do odlehlých míst čínského venkova.
V Sečuánu poznáte leshanského Buddhu, projdeme se po starobylém Lijiangu, který je branou do oblasti zvané Shangri-La a jehož historie sahá více než 800 let nazpět. V Soutěsce skákajícího tygra spatříte opravdové horské velikány, ale i noční nebe poseté myriádami hvězd. Guilin a Yangshuo nás zase odmění pitoreskní krajinou, kterou protéká půvabná řeka Li. Své putování zakončíme v moderním a kosmopolitním Hongkongu, než se vydáme na cestu domů.
 

Halong Bay, Vietnam

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 Termín: 12. 3. 2015

Cena: 68 200 Kč za 8 nocí

Více informací o zájezdu


VIETNAMEM OD SEVERU K JIHU

s českým průvodcem

 Poznejte s námi romantickou zátoku Halong Bay, starou dámu Hanoj, nekonečné pláže Danangu, kouzelné městečko Hue, pulzující metropoli Saigon i deltu Mekongu. Plánujete-li jednu cestu do Vietnamu za život, pak je právě toto okruh pro vás.

 

 

Státní vlajka Ugandy

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 22. 2. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit zhruba za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

Trek ve Vietnamu

FOTO: archiv autora

Termín: 1. 2. a 8. 2. 2015 a pak 2x měsíčně až do dubna

Cena: 16 000  za 5 nocí

Cena je bez letenky do Vietnamu – zhruba 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

VIETNAM VELMI ORIGINÁLNĚ

Trekking okolo Pu Luong & po stezkách Mai Chau

Vydejte se s námi na šestidenní trek do nitra vietnamské přírody. Čeká nás pohostinnost přátelských místních obyvatel, podmanivé horské scenérie, domácí ubytování a mnohem více. Tyčící se vápencové věže obklopuje bujný zelený les, hluboké údolí s množstvím druhů fauny a flóry.

Tento výlet je ideální pro vás, kteří chcete na šest dní zmizet z civilizovaného světa a nechat svoje myšlenky odpočinout uprostřed přírody, daleko od měst a problémů. Ubytováni budeme v tradičních, skromně zařízených, „long housech“ anebo u místních obyvatel. Z Hanoje a zpět nás dopraví klimatizované vozidlo. Dále budeme mít na naší cestě podporu v podobě doprovodné motorky. 

  

Selous, Tanzanie

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 31. 1. 2015 a pak každý týden

Cena:  36 000 Kč za 7 nocí

V ceně není letenka na Zanzibar a zpět – od 18 000

 více informací o nabídce

SAFARI V SELOUS V KOMBINACI S POBYTEM U MOŘE NA ZANZIBARU

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Tento týdenní program je ideální pro cestovatele, kteří si chtějí užít relaxace na písečných plážích u Indického oceánu na vyhlášeném ostrově Zanzibar a zároveň se nechat ohromit zážitky na safari, a to během pouhého jednoho týdne. Díky letu ze Zanzibaru přímo do rezervace Selous je vše jednodušší, pohodlnější a zajímavější. Rezervace Selous je jednou z největších na světě dle počtu volně žijících divokých zvířat.

  
 

 SUPER CENA !!!

 

Doubletree by Hilton Marjan Island

FOTO: archiv CK Marco Polo

Cena: 26 990 Kč za 7 nocí

POLOPENZE

Termín:  15. 2. 2015 a pak každou neděli

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Doubletree by Hilton Marjan Island

Výhodná cena – příjemný plážový hotel na poloostrově Marjan Island v emirátu Ras Al Khaimah. Stravování formou polopenze nebo za příplatek all inclusive.
Pokud vám nevyhovuje délka zájezdu nebo termín odletu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům – pobyt zkrátíme, prodloužíme či změníme termín odletu.

POLOPENZE