Lara Debbane - Egypt

Lara Debbane – Egypt

FOTO: archiv CK Marco Polo

Egypt – co by tomu řekl faraón?

Egypt překonal krizi spojenou s tzv. arabským jarem a stále více Čechů a Moravanů se do Egypta vrací. V zimních měsících je to pro nás nejoblíbenější cíl dovolené v teple. Už samo to, že se dívka z Egypta účastnila Miss Universe, je důkaz, že se vlády nad Egyptem neujali radikální muslimové, ale mnohem realističtější vůdci, kteří nechtějí Egypt uzavřít světu. Naopak.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

* Po hladině Nilu už zase plují parníky

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

* Abú Simbel
Gaylyne Ayugi - Keňa

Gaylyne Ayugi – Keňa

FOTO: Matt Petit

Keňa – zelené pahorky africké

Když někdo vedle vás vysloví „safari”, určitě vás hned napadne Keňa. Mekka milovníků safari, kteří si mohou vybírat z mnoha národních i soukromých parků. Divoká zvěř, autentická příroda, dobrodružství a poznání. A navíc pobřeží Indického oceánu.

FOTO: archiv CK Marco Polo

* Domov „Velké pětky“ – Tsawo West v Keni

FOTO: archiv autora

* Mt. Kenya
Nele Boniface - Tanzanie

Nele Boniface – Tanzanie

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tanzanie – No. 1

Kdysi dvojka, žijící tak trochu ve stínu sousední Keni, dnes jednoznačná jednička v safari v Africe. Bezpečná, stabilní, s mnoha parky, které teprve čekají na objevení širší veřejností. S nádherným mořem u Zanzibaru.

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

* Sloní trus je dokonalou lékárnou

FOTO: andBeyond

* Nejkrásnější safari lodge v Tanzanii
Hiwot Bekele - Etiopie

Hiwot Bekele – Etiopie

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 Etiopie – zapomenutá kráska

Kdo hledá historii, přírodu a objevování, měl by se vydat do Etiopie, dokud není objevena masovou turistikou. Nádherné křesťanské památky, vysoké a nádherné hory Simien. Autentické kmeny na jihu země a velmi vlídní vesničané na severu. Tady ještě můžete zažít pocit cestovatelů ze starých dobrých časů.

FOTO: archiv CK Marco Polo

* Země černých andělů – Etiopie

FOTO: archiv CK Marco Polo

* Nejkrásnější hory východní Afriky, pohoří Simien
Ziphozakhe Zokufa - Jihoafrická republika

Ziphozakhe Zokufa – Jihoafrická republika

FOTO: The Perfect Miss

Jihoafrická republika – Švýcarsko Afriky

Přes všechny mýty a předsudky, které naplňují řadu médií, je Jihoafrická republika bezesporu zářící perlou v náhrdelníku Afriky. Vynikající infrastruktura, skvělé jídlo a lahodné víno. Golf, safari, kola, čtyřkolky a mnoho dalších venkovních aktivit. Sem se můžete vracet mnohokrát a vždy objevíte něco nového.

FOTO: Fancourt

* Země zaslíbená golfu. Jihoafrická republika

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

* Dá se Jihoafrická republika poznat za tři týdny? Určitě ano, ale…

 

Zuleica Wilson – Angola

FOTO: archiv CK Marco Polo

Angola

Bývalá portugalská kolonie se teprve chystá zasáhnoout do souboje o turisty s mnohem zkušenějšími soupeři. Namibie, Botswana, Zimbabwe, sousedi, kteří jsou mnohem, mnohem dále. Až se dobuduje infrastruktura, bude i Angola velmi zajímavým cílem.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Čína

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 4. 2014

Cena: 111 990 za 11 nocí

Více o zájezdu


Čína, jak ji neznáte – s českým průvodcem

Poznávací zájezd do odlehlých míst čínského venkova.
V Sečuánu poznáte leshanského Buddhu, projdeme se po starobylém Lijiangu, který je branou do oblasti zvané Shangri-La a jehož historie sahá více než 800 let nazpět. V Soutěsce skákajícího tygra spatříte opravdové horské velikány, ale i noční nebe poseté myriádami hvězd. Guilin a Yangshuo nás zase odmění pitoreskní krajinou, kterou protéká půvabná řeka Li. Své putování zakončíme v moderním a kosmopolitním Hongkongu, než se vydáme na cestu domů.
 

Halong Bay, Vietnam

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 Termín: 12. 3. 2015

Cena: 68 200 Kč za 8 nocí

Více informací o zájezdu


VIETNAMEM OD SEVERU K JIHU

s českým průvodcem

 Poznejte s námi romantickou zátoku Halong Bay, starou dámu Hanoj, nekonečné pláže Danangu, kouzelné městečko Hue, pulzující metropoli Saigon i deltu Mekongu. Plánujete-li jednu cestu do Vietnamu za život, pak je právě toto okruh pro vás.

 

 

Státní vlajka Ugandy

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 8. 2. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit zhruba za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

Trek ve Vietnamu

FOTO: archiv autora

Termín:  8. 2. 2015 a pak 2x měsíčně až do dubna

Cena: 16 000  za 5 nocí

Cena je bez letenky do Vietnamu – asi 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

VIETNAM VELMI ORIGINÁLNĚ

Trekking okolo Pu Luong & po stezkách Mai Chau

Vydejte se s námi na šestidenní trek do nitra vietnamské přírody. Čeká nás pohostinnost přátelských místních obyvatel, podmanivé horské scenérie, domácí ubytování a mnohem více. Tyčící se vápencové věže obklopuje bujný zelený les, hluboké údolí s množstvím druhů fauny a flóry.

Tento výlet je ideální pro vás, kteří chcete na šest dní zmizet z civilizovaného světa a nechat svoje myšlenky odpočinout uprostřed přírody, daleko od měst a problémů. Ubytováni budeme v tradičních, skromně zařízených, „long housech“ anebo u místních obyvatel. Z Hanoje a zpět nás dopraví klimatizované vozidlo. Dále budeme mít na naší cestě podporu v podobě doprovodné motorky. 

  

Selous, Tanzanie

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz


Termín: 14. 2. 2015 a pak každý týden

Cena:  36 000 Kč za 7 nocí

V ceně není letenka na Zanzibar a zpět – od 18 000

 více informací o nabídce

SAFARI V SELOUS V KOMBINACI S POBYTEM U MOŘE NA ZANZIBARU

JEDINEČNÁ NABÍDKA NA TRHU

Tento týdenní program je ideální pro cestovatele, kteří si chtějí užít relaxace na písečných plážích u indického oceánu na vyhlášeném ostrově Zanzibar a zároveň se nechat ohromit zážitky na safari, a to během pouhého jednoho týdne. Díky letu ze Zanzibaru přímo do rezervace Selous je vše jednodušší, pohodlnější a zajímavější. Rezervace Selous je jednou z největších na světě dle počtu volně žijících divokých zvířat.

  
 

 SUPER CENA !!!

 

Doubletree by Hilton Marjan Island

FOTO: archiv CK Marco Polo

Cena: 26 990 Kč za 7 nocí

POLOPENZE

Termín:  1. 2. 2015 a pak každou neděli

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Doubletree by Hilton Marjan Island

Výhodná cena – příjemný plážový hotel na poloostrově Marjan Island v emirátu Ras Al Khaimah. Stravování formou polopenze nebo za příplatek all inclusive.
Pokud vám nevyhovuje délka zájezdu nebo termín odletu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům – pobyt zkrátíme, prodloužíme či změníme termín odletu.

POLOPENZE