Zážitek je cílem cesty

Generace současných třicátníků a čtyřicátníků chce cestovat trochu jinak, než cestovali jejich rodiče. Jsou v plné síle a chtějí aktivní dovolenou. Netouží po konkrétních destinacích, ale po zážitku. Po něčem, na co budou vzpomínat celý svůj život. A stejně přistupují k rodinné dovolené. Dávají přednost společnému zážitku, prožitku, který bude zajímavý pro všechny členy rodiny.

Děti mají o divokou přírodu přirozený zájem.

Děti mají o divokou přírodu přirozený zájem.

FOTO: archiv autora

Afrika je vynikající příležitostí pro rodinné zážitky. Cesta ale musí být předem velmi pečlivě připravena. Při přípravě musí být bráno na vědomí mnoho odlišností cestování rodin s dětmi od cestování samotných dospělých. Vše musí být podřízeno hlavnímu smyslu cesty – společnému zážitku celé rodiny.

Při poznávacích dovolených s dětmi požadujte všechny informace o tom, kam děti mohou a kam ne.

Projít se po svých, v doprovodu ozbrojeného strážce, je pro děti nezapomenutelný zážitek.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Rodinná dovolená v Keni znamená velké rodinné dobrodružství.

Keňa je plná protikladů. Nenajdete tu žádné obrovské aquaparky ani jiné vymoženosti moderní doby. V Keni na vás čeká rodinná pohoda ve spojení s přírodou. Vytrhnout děti ze světa počítačů, tabletů a televizí a nadchnout je pro něco úplně jiného není snadná věc. Ale pozorování líhnoucích se krokodýlích mláďat nebo motýlů, krmení obřích želv, projížďka na oslících a objevování ztracených civilizací ve společnosti rodičů – to funguje. Dobrodružství prožité v savaně, plné divokých zvířat, je společný zážitek, který se zapíše pod kůži.

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

Setkání s divokou zvěří je pro děti úchvatný zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Kam na rodinné safari vyrazit?

Kvalitní rodinné safari lze zažít v Jihoafrické republice,Tanzanii, Keni, ale i v Zimbabwe u Viktoriiných vodopádů. Vždy je důležité dbát na to, aby rodina měla terénní vůz pouze pro sebe. Každý kompromis z tohoto požadavku ohrožuje společný zážitek, ohrožuje hlavní smysl celé cesty. Jedině když bude vůz sloužit pouze vám, můžete prožívat dobrodružství v africké divočině v intimitě své rodiny a nemusíte se podřizovat přáním, touhám a tempu někoho dalšího. Stejně důležité je trvat na terénním vozidle a nespokojit se s mikrobusem. Kouzlo rodinného safari je v příležitosti společného pozorování zvířat – a terénní vůz vám umožní dostat se k nim mnohem blíže a je také k pozorování zvířat lépe upravený.

Terénní vozidlo poskytuje prostor a pohodlí. Rodinné safari v Tanzanii.

Terénní vozidlo poskytuje prostor a pohodlí. Rodinné safari v Keni nebo v Tanzanii.

FOTO: archiv CK Marco Polo

I výběr auta je důležitý.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Do Keni s dětmi staršími 8 let

Vybrat zemi a lokalitu pro své rodinné safari musíte i podle věku dětí, se kterými cestujete. V Keni a Tanzanii nedoporučuji safari s dětmi mladšími 8 let, kdežto v Jihoafrické republice jsou lokality vhodné i pro děti od 6 let. U mladších dětí je určitě potřeba vybírat lokality, kde nehrozí malárie, tedy oblasti ve vyšších nadmořských výškách. Společný zážitek z poznávání divoké africké přírody umocněte možností pěšího putování savanou nebo buší. Adrenalin pěšího safari, stopování zvířat, pocit lovce, vůně a pachy divočiny, zvuky drobných živočichů, zpěv ptáků, ale i ticho plné napětí – to nelze zažít bez pěší procházky. Vybírejte si proto lokality, kde můžete prožít i pěší safari.

Na takové chvíle budou děti vzpomínat celý život.

Na takové chvíle budou děti vzpomínat celý život.

FOTO: archiv autora

„Kdyby to tak viděly naše děti“

Často se setkáváme s hosty v Keni, kteří si nad tou vší krásou povzdychnou: „Kdyby to tak viděly naše děti.“ Ale proč by to nemohly vidět? Pokud se rozhodnete pro safari, ani s tím není problém. S dětmi na safari lze jet beze strachu. Samozřejmě nejsme šílenci, kteří vám budou tvrdit, jak všechno půjde bez přípravy, ale při dodržení několika pravidel funguje safari s dětmi bez problémů.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

Prasátka bradavičnatá jsou zdrojem zábavy při každém setkání.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Pokud cestujete s dětmi na safari, vždy je potřeba znát přesný plán cesty a vzdálenosti s dobou přejezdů. Zkušený průvodce vždy připraví zastávky na odreagování, trochu pohybu a toaletu. Program je vystavěn tak, aby se děti nenudily. Neočekáváme, že vaše láska bude několik hodin sedět a pozorovat krajinu. Vždy je po ruce nějaké dobrodružství, které děti nastartuje.

Dostatečné množství nápojů, které mají vaše děti rády. Děti vám asi celý den nebudou pít jen vodu. Je třeba jim zabránit v dehydrataci – přece jen cesta vede savanou, kde je teplo. Je dobré tyto nápoje promíchat se zeleným čajem. A i nějaká ta sladkost na cestu bude dobrá. Sladkostí ovšem nemyslíme čokoládu. Skvělá věc je dát dětem foťák nebo kameru a vyhlásit rodinnou soutěž o nejlepší fotku nebo nahrávku. Překvapí vás, jakými glosátory jsou děti.

Pohled na divoká zvířata z bezprostřední vzdálenosti je nádherný společný zážitek.

Pohled na divoká zvířata z bezprostřední vzdálenosti je nádherný společný zážitek.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Plán cesty na míru

Vyrazit s dětmi na safari je opravdu skvělá věc. Ale je nutné si cestu připravit na míru. Každá rodina má trochu jiné zájmy, každé dítě má trochu jinou mentalitu a vztah k přírodě. Navíc Keňa umožňuje rodičům postavit děti i před skutečnost, že se děti na celém světě nemají tak dobře jako ony. To může být pro mnoho dětí skvělá zkušenost. A setkání dvou světů, tak odlišných, tak protichůdných, ale zároveň spojených dětskou bezprostředností, to je věc k nezaplacení. Proto je dobré cestu na rodinné safari plánovat na míru. Nepodlehněte zdání, že odletíte na last moment na keňské pobřeží a na místě si vyrazíte s dětmi na safari a dostanete zážitky, o kterých tu píšeme.

U některých hotelů se s naplavenými chaluhami dokáží vyrovnat. Malindi, Keňa.

Malindi, Keňa.

FOTO: Alex Bernoaux

Chce to i odpočinek

Pokud si chcete také odpočinout u moře, safari v Keni můžete zakončit pobytem na pobřeží. Vždy je ale nutné vědět, kdy se kam můžete vydat. Kdy je kde jaké počasí a jaké období je vhodné z hlediska migrace zvířat. Letět s rodinou do Afriky vyžaduje odbornou přípravu a zázemí. Tzv. černá Afrika není středomořské pobřeží, má úžasné kouzlo, má mnoho tváří a ne všechny jsou vlídné, takže kvalitní partner je naprosto nezbytný pro eliminaci nebezpečí a jednodušší poodhalení všech jejích krás.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Tsawo West

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 27. 2. 2014

Cena: 24 000 Kč za 7 nocí, včetně 2 nocí na safari.

Cena neobsahuje mezinárodní letenku do Mombasy – cca 18 000 Kč

Více o zájezdu

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA NA SAFARI V KENI

Pět dnů u moře a tři dny na africkém safari s českým průvodcem

 Okořeňte svůj pobyt u moře třídenním safari. Navíc v doprovodu zkušeného průvodce – Čecha žijícího v Keni, který navštěvuje národní parky pravidelně. Zajímá se i o místní komunity a má s nimi výborné vztahy. 

Keňa má krásné moře a bílé pláže. Musíte ale počítat s velkým odlivem. Pro ty, co rádi plavou v moři, není Keňa vhodnou destinací. Všem ostatním milovníkům moře ale naprosto vyhovuje.

 

Je to ta antilopa, nebo není?

FOTO: archiv autora

 Termín: 24. 1. a pak každý týden až do konce března

Cena :  24 000 Kč za dospělou soobu a 11 000 Kč za dítě do 12 let

Cena neobsahuje letenku do Keni, cca 18 tis. za dospělou osobu a 15 tis. za dítě.

Více informací o zájezdu

RODINNÉ SAFARI V KENI

s českým průvodcem

Tento zájezd se přímo nabízí pro rodinou týdenní dovolenou. Kombinace safari a odpočinku na keňských plážích vás nadchne. Velkou výhodou tohoto zájezdu je servis v podobě českého průvodce, který Vám poskytne odborný výklad o zvěři a přírodě přímo ve vašem voze na Safari a dále se o vás postará při příletu a odletu. Využijte našich zaváděcích cen a pojeďte se podívat do Afriky.

 

 

Státní vlajka Ugandy

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 25. 1. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit cca za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

Termín: 3.2. 2015 a pak každé úterý

Cena: 49 990  Kč za 17 nocí

Cena je bez letenky do Johannesburgu – cca 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

  
 

 SUPER CENA !!!

 

Doubletree by Hilton Marjan Island

FOTO: archiv CK Marco Polo

Cena: 26 990 Kč za 7 nocí

POLOPENZE

Termín:  18. 1. 2015 a pak každou neděli

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Doubletree by Hilton Marjan Island

Výhodná cena – příjemný plážový hotel na poloostrově Marjan Island v emirátu Ras Al Khaimah. Stravování formou polopenze nebo za příplatek all inclusive.
Pokud vám nevyhovuje délka zájezdu nebo termín odletu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům – pobyt zkrátíme, prodloužíme či změníme termín odletu.

POLOPENZE

  

 

Dominikánská republika

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 3. 2. 2015

Cena: 85 900 Kč  za 10 nocí

Více informací o zájezdu:

 


Okruh Dominikánskou republikou s velrybami

 Český průvodce

Zajímá vás na cestách příroda, lidé, kultura a realita každodenního života a zároveň rádi relaxujete v pohodlí hotelového resortu? Pak máte jedinečnou možnost vyzkoušet kombinovaný zájezd po Dominikánské republice. Nahlédnete do nejhezčích míst této karibské země a současně si užijete proslulých dominikánských all inclusive…