Expedice je zážitek a pro zážitky cestujeme

Oheň doprovází lidstvo od nepaměti a vytváří zvláštní kouzlo. I lidé, kteří obyčejně nejsou nijak přátelští a společenští, u ohně zjihnou a jsou připraveni si povídat. Oheň v nás probouzí něco tajemného, jako by naše duše chtěla ven, popovídat si s ostatními.

Kdysi mi někdo u ohně řekl, že cíl není důležitý, že důležitá je cesta. „Stejně všichni jednou umřeme, ale to, jak jsme žili, o to tu jde,“ dodal tehdy. Některé věci nám nedocházejí hned. Ani si v tu chvíli neuvědomíme, že slyšíme něco podstatného. Jenže se to uloží v podvědomí, a když jsme připraveni, tak to vypluje.

A úplně stejné je to s cestováním. Lovíme cíle a dělá nám to radost, a je to tak, jak to má být. Ale najednou pocítíme, že by to chtělo něco udělat jinak. Někdo to pocítí ve dvaceti, někdo v padesáti, ale na tom nesejde. Je to tu a v tu chvíli jste zralí na expedici. A když si pro svou expedici zvolíte Afriku, dostanete dávku dobrodružství navíc.

Sloni v Serengeti

Sloni v Serengeti

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Mekka safari v Africe

Keňa a Tanzanie, Botswana, Namibie a Jihoafrická republika jsou Mekkou pro milovníky safari. Je to pestrá kytice barevných květin. Každá je krásná a poutá na sebe pozornost. Ať si vyberete tu, nebo onu, neuděláte nikdy chybu. A když se vydáte na putování Afrikou s expedicí, přivoníte i k vůním, které u květin ve váze neucítíte. Dostanete se mezi běžné lidi, navštívíte místa, která běžná turistika nevnímá, začnete chápat kouzlo, které před vámi uchvátilo tolik cestovatelů. Safari je šlehačkou na dortu, ale kdo z nás by se cpal pouhou šlehačkou a vynechal by dort? Jak dlouho by nám samotná šlehačka chutnala?

Expediční vozidlo veze pohodlné vybavení kempu.

Expediční vozidlo veze pohodlné vybavení kempu.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Návrat ke kořenům

Putování formou expedice je návrat ke kořenům. Ne tak hluboký jako několikadenní pěší safari nebo putování na koních africkou divočinou, ale kouzlo starých dobrých časů objevitelů určitě má. Na první pohled se vlastně ničím neliší od běžných safari, která nabízí většina cestovních kanceláří. Vždyť navštívíte většinou stejná místa – jezera Nakuru a Naivasha, národní parky Masai Mara a Serengeti, Viktoriino jezero a kráter Ngorongoro. Ale to je pouhé zdání. Národní parky jsou rozsáhlá území a je důležité, ve které části putujete a kde zvolíte místo na přespání.

Všechna kempoviště během cesty jsou na výborných místech.

Všechna kempoviště během cesty jsou na výborných místech.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Vaše „Vzpomínky na Afriku“

Expedice, to jsou zážitky, emoce, plnění klukovských snů. Žádný den není stejný a každý den přináší několik vzpomínek pro celý život. Někdy jsou to drobnosti jako pocit, když ráno vysoukáte své tělo ze stanu a kolem vás se povaluje přízemní mlha. Trhá ji pár paprsků slunce a v nich stojí žirafa. Dlouhým jazykem strhává listy akácie a vy v tom ranním tichu slyšíte, jak její drsný jazyk bojuje s trny na větvičce. Kdyby teď otočila hlavu a podívala se na vás, byl by to strašný kýč…

Setkávání s místními komunitami patří k věci.

Setkávání s místními komunitami patří k věci.

FOTO: archiv autora

Jindy jsou to velké věci jako radost malých kluků, kterým jste před očima nafoukli kopačák a pak ho vykopli co nejvýš do vzduchu. Až dopadne, přijde boj. Kdo míč chytí, toho bude a ten bude na hodně dlouhou dobu velkým šéfem. Tam někde uvnitř víte, že to byl skvělý nápad a že stálo za to vláčet se s pumpičkou…

V noci je mezi vámi a divokou přírodou jen tenká látka stanu.

V noci je mezi vámi a divokou přírodou jen tenká látka stanu.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 Dobrodružné noci

Od okolního světa vás bude v noci dělit jen tenká látka stanu a prvních pár nocí toho moc nenaspíte. Většina tábořišť a kempovišť není oddělená od okolní přírody žádnou bariérou. Zvířata mohou volně přicházet a odcházet. A věřte, že přicházet budou. A mnohem častěji v noci než během dne. Noc je v Africe velice živá, i když pro mnohá zvířata končí často smrtí. A noc je plná zvuků. Naprosto jiných zvuků než u nás. A všechny jsou od vás odděleny pouhou stanovou látkou. Nepsané pravidlo říká, že jakmile rozsvítíte baterku, všechny zvuky utichají.

Na hraně kráteru Nogorongoro ve výšce 2 600 m.n.m.

Na hraně kráteru Nogorongoro ve výšce 2600 m n. m.

FOTO: archiv autora

Když na expedici, tak s dobrým průvodcem

Průvodcem se musíte narodit. Z leklé ryby neudělá pochoutku ani Zdeněk Pohlreich. Expediční cestu nemůže vést průměrný průvodce. Na dobu expedice se stáváte tlupou nomádů a průvodce musí být náčelníkem, šamanem, šéfem ochranky, stavebním dozorem, šéfkuchařem, bavičem a taťkou Guru, vše v jednom. A navíc, ničeho nesmí být ani málo, ani moc. Afrika umí překvapovat. Můžete si stokrát naplánovat trasu, můžete si naplánovat zastávky a dohodnout s místními komunitami spoustu věcí. Je ale naprosto jisté, že se někde vyvrbí nějaká nečekaná událost. Kvalitní expediční cesty musí být vedeny excelentním průvodcem.

Plameňáci v kráteru Nogorongoro

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 25. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

 KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

Český průvodce

 Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkého množství africké fauny a flóry.

 

 

Státní vlajka Ugandy.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 25. 1. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit cca za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

Termín: 6. 1. 2015 a pak každé úterý

Cena: 49 990  Kč za 17 nocí

Cena je bez letenky do Johannesburgu – cca 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

  

JAPONSKO

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 4. 2015

Cena:  92 690 Kč

 více informací o nabídce

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží, jestli jej navštívíte na jaře, na podzim či v jinou roční dobu, vždy bude jiné a vždy vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se statisíce neonů. Nebo starobylé Kyoto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odrážejí v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí.

  
 

 SUPER CENA !!!

 

Doubletree by Hilton Marjan Island

FOTO: archiv CK Marco Polo

Cena: 26 990 Kč za 7 nocí

POLOPENZE

Termín:  4. 1. 2015 a pak každou neděli

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Doubletree by Hilton Marjan Island

Výhodná cena – příjemný plážový hotel na poloostrově Marjan Island v emirátu Ras Al Khaimah. Stravování formou polopenze nebo za příplatek all inclusive.
Pokud vám nevyhovuje délka zájezdu nebo termín odletu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům – pobyt zkrátíme, prodloužíme či změníme termín odletu.

POLOPENZE

  

 

Dominikánská republika

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 3. 2. 2015

Cena: 85 900 Kč  za 10 nocí

Více informací o zájezdu:

 


Okruh Dominikánskou republikou s velrybami

 Český průvodce

Zajímá vás na cestách příroda, lidé, kultura a realita každodenního života a zároveň rádi relaxujete v pohodlí hotelového resortu? Pak máte jedinečnou možnost vyzkoušet kombinovaný zájezd po Dominikánské republice. Nahlédnete do nejhezčích míst této karibské země a současně si užijete proslulých dominikánských all inclusive…