Největší mýty o Africe. Jsou pravdivé?

Na safari jste často v rukách svých stopařů. Jít do toho s předsudkem, že jsou všichni Afričané nebezpeční, by bylo dost hloupé.   

 42 694 čtenářů


 Afrika je bezesporu pro většinu Evropanů tajemný kontinent. A tajemství vždy vytvářelo a vytváří mýty a předsudky. Lidé se vytvářením mýtů pokoušejí vyrovnat se svou vlastní nevědomostí, strachem a do jisté míry i neoprávněnou nadřazeností. Mýtus se zrodí celkem snadno a rychle se šíří, jeho vyvrácení je pak však mnohem těžší, a mnohdy nepomohou ani jasné a ověřitelné argumenty. (celý článek)

Malawi proniklo nepozorovaně do tisíců českých domácností

Tohle opravdu není moře. Sladkovodní jezero Malawi.   

30 043 čtenářů

Malawi se dostalo do mnoha domácností v Česku. Nenápadně a v mnoha případech na hodně dlouhou dobu. Některé rodiny jsou na „dárečku“ z Malawi natolik závislé, že si bez něj svou domácnost nedokážou představit. Možná ani netuší, že je z Malawi, a už vůbec netuší, kde Malawi leží a co je v Malawi k vidění.(celý článek)
Když potkáte v Etiopii chlapíka s útočnou puškou, nelekejte se

 Kmen Mursi

 23 024 čtenářů

 Každý, kdo navštíví Etiopii, je překvapený, jak jsou tam lidé šťastní, i když jsou velmi chudí. Zároveň jsou návštěvníci překvapeni počtem zbraní, které naprosto veřejně a všem na očích nosí místní muži. Zbraň je znakem dospělosti a schopnosti muže ochránit svou rodinu. Nejčastěji je to známá útočná puška AK-47. (celý článek)

Brutální masakr 300 slonů v Hwange

Vzájemné potyčky slonů v Hwange nejsou pro slony nebezpečné. Hlavním nepřítelem jsou pytláci.   

 21 598 čtenářů

 Slony v národním parku Hwange postihla katastrofa. Více než 300 slonů bylo brutálně zabito kyanidem. Pytláci se nezdržovali střílením, prostě otrávili místa, kam sloni chodí pravidelně lízat sůl, a otrávili některá napajedla. Vláda se nejprve snažila celou záležitost bagatelizovat. (celý článek)

Nové Maledivy. Objevte je s námi

Rajský ostrov Vamizi   

 21 031 čtenářů

 Dlouho jsem si myslel, že Blue Lagoon u ostrova Bora Bora ve Francouzské Polynésii dokáže namíchat nejvíc odstínů modré ze všech lagun na světě. Asi to není úplně pravda. Pláže Anse Lazio a Anse Source d´Argent na Seychelách umějí namíchat stejně opojný koktejl. A do stejné barmanské školy asi chodil i malý ostrůvek v Mosambiku. Objevte s námi štíhlý zelený ostrůvek Vamizi, který patří do souostroví Quirimbas a je často přezdívaný jako Nové Maledivy. (celý článek)

Zastřelil jsem slona. A co?

 Slona můžete v Zimbabwe ulovit legálně.

 20 785 čtenářů

 Z nebe padala Zambezi. Drobná vodní tříšť, která „vycákne“ do výšky až 200 metrů pár vteřin potom, co se řeka zřítí do propasti Viktoriiných vodopádů. Seděli na malé kamenné zídce, safari klobouky vražené hluboko do čela a pokuřovali. Tři obyčejní chlápci, trošku při těle, neoholení, hnědá trička, maskáčové kalhoty a pevné vysoké boty, zablácené až po kotníky. Minul bych je bez povšimnutí, kdyby nepromluvili česky a kdyby nepadla věta: „Musím napsat domů, že mám slona. Jednou ranou.“ (celý článek)

Nenápadná kráska na pobřeží Indického oceánu

 Jsou dny, kdy se na panenské pláži Rocktail Beach můžete ocitnout úplně sami.

 20 661 čtenářů

 Tahle lahůdka sedí v koutě a téměř nikdo si jí nevšímá. Rozzáří se teprve, když ji vyzvete k tanci a když jí koupíte panáka. A když jí věnujete čas a pozornost, rozdovádí se a rozkvete. Všichni vám ji pak závidí a kroutí hlavou, kde jste k té parádní holce přišli. Tak nějak je to s panenskou pláží Rocktail Bay v KwaZulu-Natal. Přírodní ráj, o kterém téměř nikdo neví, ale když ji objevíte ve správnou sezónu, zamilujete se. (celý článek)

Nádherný ostrov, na který Češi ještě nepronikli

 Pláž na ostrově Mnemba

 19 531 čtenářů

 Malý panenský ostrůvek uprostřed atolů v Indickém oceánu. Tak nějak si zkušení cestovatelé představují Maledivy. Ostrov Mnemba ale nehledejte na Maledivách, hledejte jej mnohem blíže k Africe, severně od Zanzibaru. Malý soukromý ostrov je ve východní Africe opravdovým unikátem a prožít na něm i třeba jen pár dnů je zážitek. Nenechali si jej ujít ani Bill Gates, Paul McCartney nebo Naomi Campbellová. Čechů na něm bylo méně než deset. (celý článek)

Úchvatný Ngorongoro Crater Lodge

 Silvio Rech respektuje hlínu a dřevo jako dominantní stavební materiál lokálních Masajů. Vytváří z nich moderní a romantické bungalovy.

 18 934 čtenářů

 Zažijte pocit objevitelů z románů Julesa Verna a filmů Karla Zemana. Světová přírodní památka první velikosti se před vámi rozprostírá jako narozeninový dort. Je skvělé dívat se na něj a sfouknout svíčky. Ale ještě lepší je ochutnat. (celý článek)

Nejčastější triky, které používají cestovní kanceláře při prodeji poznávacích zájezdů

Takhle raději nechtějte safari zažít. Příliš mnoho aut na jednu lvici. Víme, jak se takovým situacím vyhnout.   

17 390 čtenářů

Opakuje se to stále dokola. Navzdory zákonům, navzdory předpisům. Některé cestovní kanceláře používají triky, kterými chtějí klienty přesvědčit, aby na poznávací zájezd do Afriky (nejen) cestovali právě s nimi. Manipulují s fakty, podávají záměrně nepřesné informace, „vypouští mlhu“, která má zakrýt skutečnou kvalitu nabídky. Nejde o neznalost nebo náhodnou chybu, jde o záměr. Jak se v tom všem ale vyznat? Podívejme se na některé nejčastější triky. (celý článek)

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k získávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Tsawo West

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 16. 1. 2014

Cena: 24 000,– Kč za 7 nocí, včetně 2 nocí na safari.

Cena neobsahuje mezinárodní letenku do Mombasy – cca 18 000,– Kč

Více o zájezdu

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA NA SAFARI V KENI

Pět dnů u moře a tři dny na africkém safari s českým průvodcem

 Okořeňte svůj pobyt u moře třídenním safari. Navíc v doprovodu zkušeného průvodce – Čecha žijícího v Keni, který navštěvuje národní parky pravidelně. Zajímá se i o místní komunity a má s nimi výborné vztahy. 

Keňa má krásné moře a bílé pláže. Musíte ale počítat s velkým odlivem. Pro ty, co rádi plavou v moři, není Keňa vhodnou destinací. Všem ostatním milovníkům moře ale naprosto vyhovuje.

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 25. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

 KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

Český průvodce

 Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkého množství africké fauny a flóry.

 

 

Státní vlajka Ugandy.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 25. 1. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit cca za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

Termín: 6. 1. 2015 a pak každé úterý

Cena: 49 990  Kč za 17 nocí

Cena je bez letenky do Johannesburgu – cca 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

  

JAPONSKO

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 4. 2015

Cena:  92 690 Kč

 více informací o nabídce

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží, jestli jej navštívíte na jaře, na podzim či v jinou roční dobu, vždy bude jiné a vždy vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se statisíce neonů. Nebo starobylé Kyoto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odrážejí v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí.

  
 

 SUPER CENA !!!

 

Doubletree by Hilton Marjan Island

FOTO: archiv CK Marco Polo

Cena: 26 990 Kč za 7 nocí

POLOPENZE

Termín:  4. 1. 2015 a pak každou neděli

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Doubletree by Hilton Marjan Island

Výhodná cena – příjemný plážový hotel na poloostrově Marjan Island v emirátu Ras Al Khaimah. Stravování formou polopenze nebo za příplatek all inclusive.
Pokud vám nevyhovuje délka zájezdu nebo termín odletu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům – pobyt zkrátíme, prodloužíme či změníme termín odletu.

POLOPENZE

  

 

Dominikánská republika

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 3. 2. 2015

Cena: 85 900 Kč  za 10 nocí

Více informací o zájezdu:

 


Okruh Dominikánskou republikou s velrybami

 Český průvodce

Zajímá vás na cestách příroda, lidé, kultura a realita každodenního života a zároveň rádi relaxujete v pohodlí hotelového resortu? Pak máte jedinečnou možnost vyzkoušet kombinovaný zájezd po Dominikánské republice. Nahlédnete do nejhezčích míst této karibské země a současně si užijete proslulých dominikánských all inclusive…