Zanzibar – jistota!

Nejlepší plážová dovolená v Africe v lednu a v únoru bez diskuse nese jméno „Zanzibar“. Konkurovat může v lednu Mauritius, ale už v únoru je tam nebezpečí cyklónu. Pláže na Zanzibaru nejsou všechny stejně kvalitní a na mnoho z nich působí negativně efekt velkého odlivu. Až budete svůj hotel vybírat, chtějte vědět, kde přesně váš hotel stojí a pak si vše porovnejte s údaji v článku v okénku.

Přečtěte si velmi užitečný článek o plážích na Zanzibaru

Zanzibar je také skvělým doplňkem vaší cesty na safari. Ať už jste na safari v Tanzanii, nebo v Keni, prodlužte si svůj pobyt o pobyt u moře na Zanzibaru. Uvidíte dvě nádherné tváře Afriky!

Pláže na Zanzibaru vypadají krásně. Ale dejte si pozor na velký odliv.

Pláže na Zanzibaru vypadají krásně. Ale dejte si pozor na velký odliv.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Nevýhodou Zanzibaru je ovšem spojení. Vždy musíte nejméně jednou (často dvakrát) přesedat a je to tedy nepříjemné cestování. Ovšem Zanzibar vám tu oběť vyrovná tím, jak skvělý je. Na trhu narazíte na nabídky, které obsahují tzv. „přímé lety“ na Zanzibar. Slušná cestovní kancelář vám vysvětlí, že „přímý let“ je jen technický pojem a ve skutečnosti se jedná o let s několika mezipřistáními (většinou dvěma až třemi) a celková doba letu je tak prakticky delší než na pravidelných linkách s přestupy. Pokud vaše cestovní kancelář o takové skutečnosti mlčí, nehraje s vámi na rovinu a je asi lepší jít jinam.

Přečtěte si další zajímavý článek o Zanzibaru
Na Zanzibaru je opravdu velmi čisté moře.

Na Zanzibaru je opravdu velmi čisté moře.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Seychely a Mauritius 

Leden na Mauritiu je úplně v pohodě, ale únor je zvláštním měsícem. Většinou je to skvělý měsíc, plný slunce, čisté oblohy a nádherného moře. Ale jsou roky, kdy se zničehonic objeví nad Indickým oceánem cyklón a vše se změní. Obloha se zatáhne, zvedne se vítr, slunce není vůbec vidět a moře se tváří nepřátelsky. Bohužel nikdo není schopen předvídat, zda právě letošní únor bude krásný, nebo se objeví démon cyklónu. Je třeba to riziko zvážit.

Přečtěte si další zajímavé články o Mauritiu

Golfisté se na Mauricius rádi vracejí. Takový pohled na našich hřištích nezažijí.

FOTO: CK Marco Polo International

S koncem roku se na Seychelách začne pomalu zhoršovat počasí. Přibývá mraků na obloze a sem tam zaprší. V únoru je sice krásné teplo kolem 30 °C, ale blankytně modrou oblohu uvidíte jen občas. Komu to nevadí, bude na Seychelách nadšený. Kdo ale touží po tom, aby měl ty pravé obrázky ze Seychel, musí sem letět později.

Přečtěte si jeden z nejčtenějších článků této rubriky – je o Seychelách
Blankytně modré nebe v únoru na Seychelách nečekejte každý den.

Blankytně modré nebe v únoru na Seychelách nečekejte každý den.

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

 

Keňa, Egypt – když víte, co čekat, nebudete zklamáni

Každý rok se to opakuje. Cestovní kanceláře zahltí na konci prosince a začátkem ledna trh s nabídkou last minute zájezdů do Keni. Příliš velká kapacita charterového letu na náš malý trh nutí cestovní kanceláře doprodávat volnou kapacitu za velmi nízké ceny. To by nebylo nic špatného. Pokud by ovšem cestovní kanceláře ve svých nabídkách netvrdily o keňském pobřeží a o svých zájezdech něco, co ve skutečnosti není pravdou.

Cestovní kanceláře se pak předhánějí ve vzletných slovech. Keňa je bezesporu krásná destinace, ale musíte vědět, co očekávat. Případná zklamání nejsou zaviněna Keňou, ale cestovními kancelářemi, které neříkají úplnou pravdu nebo v touze zaplnit sedačky ve svých letadlech dokonce lžou.

Hlavním lákadlem Keni je určitě safari, i když se mnoho lidí vydává na písečné pláže. Je třeba ale počítat s velkým odlivem.

Hlavním lákadlem Keni je určitě safari, i když se mnoho lidí vydává na písečné pláže. Je třeba ale počítat s velkým odlivem.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tak jako na Zanzibaru, i v Keni je velký odliv. Krásné moře ustoupí i o několik set metrů a váš sen o tom, jak plavete v moři, odchází spolu s odlivem. Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět nebo bude váhat, raději jděte o dům dál. O tzv. „přímém letu“ jsem psal výše. Stejný „přímý let“ totiž míří jak do keňské Mombasy, tak na Zanzibar (navíc s mezipřistáním v Egyptě). Dejte si také velký pozor na nabídku safari z pobřeží, musíte nakupovat velmi obezřetně.

Přečtěte si článek o nejčastějších tricích, které používají cestovní kanceláře
Rudé moře u nás mnoho příznivců. Právem.V zimě je to určitě nejbližší krásné moře.

Rudé moře má u nás mnoho příznivců. Právem. V zimě je to určitě nejbližší krásné moře.

FOTO: archiv autora

Kdo se jednou vykoupal v Rudém moři, šnorchloval tam či se potápěl, nedá na něj dopustit. Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Vyznat se ovšem v nabídce na Egypt je velmi komplikované, a pokud se nechcete zklamat, musíte si s výběrem dát kus poctivé práce. Problémem jsou kategorie hotelů, které často neodpovídají skutečné kvalitě. Dále i systém stravování, kde se pojem „all inclusive“ často spojuje s naprosto odlišným obsahem. Problém představují také nepřesné informace cestovních kanceláří, nebo dokonce záměrné matení. Do Egypta určitě ano, ale ptát se, myslet, vybírat obezřetně.

Snad brzy dojde ke zlepšení politické situace do té míry, že se obnoví možnost poznávat i památky na Nilu.

Snad brzy dojde ke zlepšení politické situace do té míry, že se obnoví možnost poznávat i památky na Nilu.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Tsawo West

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 16. 1. 2014

Cena: 24 000,– Kč za 7 nocí, včetně 2 nocí na safari.

Cena neobsahuje mezinárodní letenku do Mombasy – cca 18 000,– Kč

Více o zájezdu

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA NA SAFARI V KENI

Pět dnů u moře a tři dny na africkém safari s českým průvodcem

 Okořeňte svůj pobyt u moře třídenním safari. Navíc v doprovodu zkušeného průvodce – Čecha žijícího v Keni, který navštěvuje národní parky pravidelně. Zajímá se i o místní komunity a má s nimi výborné vztahy. 

Keňa má krásné moře a bílé pláže. Musíte ale počítat s velkým odlivem. Pro ty, co rádi plavou v moři, není Keňa vhodnou destinací. Všem ostatním milovníkům moře ale naprosto vyhovuje.

 

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 25. 6. 2015

Cena: 88 500 Kč za 17 nocí

Více informací o zájezdu

 KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

Český průvodce

 Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkého množství africké fauny a flóry.

 

 

Státní vlajka Ugandy.

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 25. 1. 2015 a pak každých 14 dnů

Cena: 48 500 Kč za 12 nocí

Cena neobsahuje mezinárodní letenku, která se dá opatřit cca za 20 000 Kč

Více informací o zájezdu:


EXPEDICE UGANDA

„Perla Afriky“, jak ji po návratu ze své africké cesty v roce 1908 nazval Winston Churchill. Čeká vás zde jedinečná příroda, množství zvěře a přátelské obyvatelstvo – a to vše zatím ještě nezasažené masovou turistikou.

Tento poznávací zájezd do Ugandy v sobě zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, národní parky, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

 

 

 

Termín: 6. 1. 2015 a pak každé úterý

Cena: 49 990  Kč za 17 nocí

Cena je bez letenky do Johannesburgu – cca 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

  

JAPONSKO

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 4. 2015

Cena:  92 690 Kč

 více informací o nabídce

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží, jestli jej navštívíte na jaře, na podzim či v jinou roční dobu, vždy bude jiné a vždy vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se statisíce neonů. Nebo starobylé Kyoto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odrážejí v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí.

  
 

 SUPER CENA !!!

 

Doubletree by Hilton Marjan Island

FOTO: archiv CK Marco Polo

Cena: 26 990 Kč za 7 nocí

POLOPENZE

Termín:  4. 1. 2015 a pak každou neděli

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Doubletree by Hilton Marjan Island

Výhodná cena – příjemný plážový hotel na poloostrově Marjan Island v emirátu Ras Al Khaimah. Stravování formou polopenze nebo za příplatek all inclusive.
Pokud vám nevyhovuje délka zájezdu nebo termín odletu, rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům – pobyt zkrátíme, prodloužíme či změníme termín odletu.

POLOPENZE

  

 

Dominikánská republika

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 3. 2. 2015

Cena: 85 900 Kč  za 10 nocí

Více informací o zájezdu:

 


Okruh Dominikánskou republikou s velrybami

 Český průvodce

Zajímá vás na cestách příroda, lidé, kultura a realita každodenního života a zároveň rádi relaxujete v pohodlí hotelového resortu? Pak máte jedinečnou možnost vyzkoušet kombinovaný zájezd po Dominikánské republice. Nahlédnete do nejhezčích míst této karibské země a současně si užijete proslulých dominikánských all inclusive…