Východní Afrika nezklame

Keňa, Tanzanie, Uganda a Rwanda jsou v lednu a v únoru pro milovníky safari rájem. Určitě si ale pořádně rozmyslete, jaké safari vlastně chcete zažít, a podle toho si vyberte tu správnou zemi a ten správný národní park. V Keni nečekejte velká stáda, ta se posunula do Tanzanie a rozptýlila se po obrovském prostoru mezi Serengeti, okolo kráteru Ngorongoro, až po oblast národního parku Tarangire. Kdo chce ale pozorovat slony, má skvělou příležitost v keňských parcích Samburu, Tsavo a Amboseli. Za gorilami se musí do Ugandy nebo Rwandy.

Přečtěte si zajímavé články o možnostech safari ve Východní Africe.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Keňský národní park Tsavo East je u Čechů stále populárnější. Jak se nezklamat při výběru výletu do něj? Poradíme

FOTO: archiv CK Marco Polo

Češi začínají objevovat krásu pohoří Mt. Kenya

FOTO: archiv autora

Sloní bahenní lázně v Tarangire
 

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Vydejte se do Afriky za dobrodružstvím
 

FOTO: AHBS

 Safari na koních je unikátní zážitek

 

Při každé bouři se nad Stolovou horou odehrává světelná show plná blesků. Lovci blesků proto Stolovou horu přímo milují.

Při každé bouři se nad Stolovou horou odehrává světelná show plná blesků. Lovci blesků proto Stolovou horu přímo milují.

FOTO: Glenn Käsner

Jihoafrická republika - jih ano, sever s rozmyslem

Až do konce ledna, možná do poloviny února je oblast severní části Jihoafrické republiky trochu riskantní. Může vám hodně pršet nebo být mlha a safari v takovém počasí nestojí za nic. Na jihu takový problém mít nebudete. Na jihu je i několik parků dokonale připravených na rodinné safari, takže můžete využít jarních prázdnin a ukázat svým dětem africkou divočinu. Kapské Město a okolí vás okouzlí a v Knysně najdete vynikající možnosti pro svou aktivní dovolenou.

Přečtěte si zajímavé články o Jihoafrické republice

FOTO: archiv autora

Hlavní město tučňáků brýlových na jihu Afriky

FOTO: wegortw

Srdcem legendární Zahradní cesty je městečko Knysna

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Krása vinařského kraje v Kapsku přilákala i miliardáře Zdeňka Bakalu

Botswana, Zambie a Zimbabwe – raději až v dubnu

Až do dubna by bylo lépe se Botswaně a Zambii vyhnout. Pokud se vydáte k Viktoriiným vodopádům, pak raději počítejte s tím, že počasí nebude vlídné a mnoho aktivit nebude v provozu.

Výlet balónem je drahý, ale je to celoživotní zážitek.

Let balónem je drahý, ale je to celoživotní zážitek.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Namibie – místy ano, místy s opatrností

Namibie je pouštní stát. Deštivé počasí, které postihuje sousední Botswanu, zasahuje do Namibie jen okrajově, i když se může projevit i v oblastech, kde bychom to nečekali. Cesty jsou pak několik dnů nesjízdné. Sever Namibie a oblast Caprivi jsou zasaženy mnohem více a je třeba vybírat si pobyt v těchto lokalitách s opatrností.

Přečtěte si zajímavé články o Namibii

FOTO: archiv autora

Nejkrásnější africká poušť. To je sen

FOTO: archiv CK Marco Polo

Kalahari – ráj fotografů a samotářů

FOTO: archiv CK Marco Polo

Spitzkoppe – tahle krása musí být boží dílo

Určitě se na safari v lednu a v únoru vydejte, ale poraďte se se svou cestovní kanceláří a získané informace prověřte. Počasí nemá úplně přesný jízdní řád a čas od času nás dokáže hodně překvapit. Čím víc informací máme, tím jsme na taková překvapení lépe připraveni.

Užitečné rady pro ty, kteří se chystají s cestovní kanceláří do Afriky (a nejen pro ně)

Sloni jsou ozdobou safari v Africe. Podívat se jim z oka do oka je velký zážitek.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Kerala, Indie

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 11. 3. 2015

Cena: 76 900 Kč  za 11 nocí

Více informací o zájezdu:

KULINÁŘSKÝ ZÁJEZD DO JIŽNÍ INDIE

Český průvodce

Místní šéfkuchaři vás seznámí s indickou kuchyní, uvaříte si společně s nimi místní speciality, naučíte se používat koření, které se zde pěstuje, vyberete si suroviny přímo z organické zahrady a pak si pod dohledem kuchaře uvaříte večeři. Stejně tak budete vařit i na lodi. Prohlédnete si také místní památky, přístav Cochin, dále přírodní rezervaci Periyar a bude i čas na relaxaci u moře. Kdo bude chtít, může zkusit jógu nebo ajurvedické masáže. A navíc ubytování v luxusních pětihvězdičkových hotelech z řetězce CGH.

 

 

 

Termín: 6. 1. 2015 a pak každé úterý

Cena: 49 990  Kč za 17 nocí

Cena je bez letenky do Johannesburgu – asi 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.
 

  

JAPONSKO

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 4. 2015

Cena:  92 690 Kč

 více informací o nabídce

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží, jestli jej navštívíte na jaře, na podzim či v jinou roční dobu, vždy bude jiné a vždy vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se statisíce neonů. Nebo starobylé Kyoto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odrážejí v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí.

  

Arménie a Gruzie

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 6. 2015

Cena: 46 900 Kč  za 8 nocí

Více informací o zájezdu:

 


ARMÉNIE A GRUZIE – CESTA ZA VÍNEM

 Český průvodce

Jedinečné spojení poznávání historických památek (mnohé zapsané na seznamu UNESCO) s ochutnávkou místních skvělých vín a jídel. Vydejte se s námi poznávat krásy Gruzie a Arménie.