Největší park v Keni

Národní park Tsavo je vlastně největším parkem v Keni a patří mezi největší parky na světě. Má rozlohu asi okolo 21 tisíc km čtverečních, protože hranice národního parku jsou vždy tak trochu pohyblivé. Právě řeka Galana a pohoří Taita Hills dělí Tsavo na dvě části. Východní a západní Tsavo.

Tsawo West

Tsawo West

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tsavo East se toho dočtete všude spoustu, protože je rozlehlé (12 500 km čtverečních) a plné zvěře, a turisty je proto velmi často navštěvované. Druhá část Tsava, Tsavo West je mnohem menší (cca 8500 km čtverečních), je hornaté a má kopcovité savany, které nejsou až tak přehledné a turisté je moc nenavštěvují.

Buvoli bývají pro lvy vítanou kořistí.

Buvol je důstojným zástupcem tzv. „Velké pětky“.

FOTO: archiv autora

Velká pětka

Ale to je právě tak trochu škoda, protože Tsavo West je jednou z mála rezervací, kde v Keni můžete pohromadě spatřit „Velkou pětku“ – slona, buvola, leoparda, nosorožce a lva, a to za nimi nemusíte až tak moc cestovat.

Pohoří Taita Hills se táhne skrz celý tento národní park a tvoří domov pro krásné a majestátní leopardy. Žijí zde v kopcích, na stromech a v keřích, kde nerušeně odpočívají po úspěšném lovu. Lidé si je často pletou s gepardem, ale ten je menší a spíše ho uvidíte na otevřené pláni Tsava East.

Dokonce i lodže na Tsavu West pořídili pro své hosty pozorovatelny, aby hosté mohli tyto roztomilé a smrtelně krásné kočky nerušeně sledovat.

Tsawo West

Tsawo West

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nížiny Tsava West jsou domovem buvolů, slonů, žiraf, gazel i antilop. Jednou z gazel, hodně se vyskytujících v této části Tsava, je dik dik gazela – nejmenší z gazel o velikosti středního pejska. Nemá v kohoutku více než 35 cm a žije v křoví, kde se úspěšně ztrácí z dohledu všem predátorům. Je to rozkošné a plaché zvíře s malými růžky, které nám připomíná kreslenou postavičku z filmu o čertících.

Setkání s nosorožcem při safari ve volné přírodě je stále vzácnější.

Setkání s nosorožcem při safari ve volné přírodě je stále vzácnější.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nosorožci jen v oboře

Ale to nejdůležitější, co Tsavo West svým návštěvníkům nabízí, je obora s nosorožci. Nosorožec černý je v přírodě vzácným druhem, a i když je zde přísně chráněn, je stále velkým lákadlem pro pytláky. V oboře je stálý dozor strážců, kteří se zde starají nejen o bezpečí těchto krásných kolosů, ale zabezpečují i údržbu několika napajedel. Tato napajedla můžete v podvečer od 16. do 18. hodiny navštívit a v klidu, nerušeně, máte-li štěstí, si můžete prohlédnout nosorožce černého zblízka. Nosorožec černý je ve volné přírodě velmi plachý a nepřiblížíte se k němu nikdy tak, abyste pořídili hodně dobrou fotografii. Ale v této oboře si setkání s tímto úžasným zvířetem můžete dovolit.

Nosorožec černý.

Nosorožec černý

FOTO: archiv CK Marco Polo

Tsawo West

Tsawo West

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nikdy tu nechybí voda

Tsavo West je i přesto, že je menší, krásné a plné zvěře a nabízí i něco víc. Prameny Mzima Springs, které jsou zásobárnou pitné vody pro Mombasu a produkují skoro 200 mil. litrů pitné vody denně, jsou domovem pro hrochy, krokodýly a spoustu vodního ptactva. Všude okolo těchto pramenů, vyvěrajících mezi lávovou horninou, je množství krásné zeleně, stromů, keřů a kolem jezírek, která se zde tvoří, je všude rákos a šáchor (papyrus). Je zde i pozorovatelna hrochů pod vodou.

Tsawo West

Tsawo West

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Kerala, Indie

FOTO: archív CK Marco Polo


Termín: 11. 3. 2015

Cena: 76 900 Kč  za 11 nocí

Více informací o zájezdu:

KULINÁŘSKÝ ZÁJEZD DO JIŽNÍ INDIE

Český průvodce

Místní šéfkuchaři vás seznámí s indickou kuchyní, uvaříte si společně s nimi místní speciality, naučíte se používat koření, které se zde pěstuje, vyberete si suroviny přímo z organické zahrady a pak si pod dohledem kuchaře uvaříte večeři. Stejně tak budete vařit i na lodi. Prohlédnete si také místní památky, přístav Cochin, dále přírodní rezervaci Periyar a bude i čas na relaxaci u moře. Kdo bude chtít, může zkusit jógu nebo ajurvédské masáže. A navíc ubytování v luxusních pětihvězdičkových hotelech z řetězce CGH.

 

 

 

Bali

FOTO: archiv autora

Termín: 24. 3. 2015

Cena: 48 990  Kč za 13 nocí

Více informací o zájezdu

TO NEJLEPŠÍ Z BALI + POBYT U MOŘE

Vydejte se s námi poznat božské Bali – jeho chrámy, terasovitá rýžová pole, krátery sopek a milé a přátelské Balijce. Užijte si 3 dny plné poznávání a pak relaxujte u moře.
Pro pobyt u moře si sami zvolte hotel z naší nabídky, který vám bude nejvíce vyhovovat. Pobyt u moře je možné dle vašich požadavků prodloužit či zkrátit.
Pro zájemce rádi zajistíme na zpáteční cestě zastávku v Singapuru, kde vám bude k dispozici česky mluvící delegátka!!!!


 

  

JAPONSKO

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 4. 2015

Cena:  92 690 Kč

 více informací o nabídce

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží na tom, jestli jej navštívíte na jaře, na podzim, či v jinou roční dobu – vždy bude jiné a vždy vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se statisíce neonů. Nebo starobylé Kyóto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odrážejí v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí.

  

Arménie a Gruzie

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 6. 2015

Cena: 46 900 Kč za 8 nocí

Více informací o zájezdu:

 


ARMÉNIE A GRUZIE – CESTA ZA VÍNEM

 Český průvodce

Jedinečné spojení poznávání historických památek (mnohé zapsané na seznamu UNESCO) s ochutnávkou místních skvělých vín a jídel. Vydejte se s námi poznávat krásy Gruzie a Arménie.

  

Jan Papež, CK Marco Polo