Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nádherná scenérie delty Okavango

Řeka Okavango je unikátní už tím, že neústí do žádného moře nebo oceánu, ale „ztrácí se“ v poušti Kalahari. Těsně předtím, než se ztratí, vytváří řeka Okavango deltu, která patří mezi nejslavnější delty světa. Byla zapsána do seznamu UNESCO a stala se pojmem ve světě safari. Delta mění svou tvář podle ročních období a množství vody, kterou do oblasti přivede řeka Okavango. Jsou období, kdy můžete v deltě jezdit terénním vozem, a jindy musíte na stejném místě použít loď. Tam, kde jste pozorovali divoké psy válející se v prachu cesty, se najednou povalují hroši potopení ve vodě. Delta má mnoho tváří a všechny stojí za to. Jsou cestovatelé, kteří sem jezdí jen v období sucha, a jiní, kteří se těší, až se delta zaplní vodou. V každém případě toto místo tvoří nádhernou kulisu pro nejromantičtější safari lodge na jihu Afriky.

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jao Camp, delta Okavango, Botswana

V období sucha se auto jen tak trochu zhoupne, aby se dostalo na vyvýšeninu v terénu. Většina lidí si toho dost možná ani nevšimne. Jenže když řeka Okavango vrhne do volné krajiny své vody, vznikne díky té malé vyvýšenině bezpečný ostrůvek. A právě na něm postavili Jao Camp. Obklopuje ho divoká buš plná starých vysokých stromů. Devět stanů je situováno tak, aby byla zachována intimita a zároveň byl možný dokonalý výhled do krajiny.

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

Další podařený kousek Silvia Reche

Když jsem se poprvé setkal s prací Silvia Reche, fascinovala mě jeho urputná snaha využít co nejvíce místní materiály a lokální architektonické prvky. Nevěděl jsem tehdy, že Silvio je hlavně dokonalý řemeslník, který miluje tesařinu. Jeho tým se usadí na stavbě a začne tím, že hledá řemeslníky v okolí. Chce čerpat z místních zkušeností a zvyklostí a chce předávat své zkušenosti. Má až umíněnou touhu odcházet po skončení stavby s vědomím, že se místní komunita naučila něco, co bude používat a co ponese s sebou v čase. Chce zanechat trvalou stopu. Pro uchvátané Evropany a lidi zaměřené jen na krátkodobý zisk je to snaha nepochopitelná, ale podle mého si zaslouží obrovský respekt. Jao Camp je dalším podařeným kouskem v jeho kolekci. Dokonalé a promyšlené řemeslné zpracování tu cítíte na každém kroku.

Podívejte se na jedno z dalších děl Silvia Reche
Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

Romantika patří k životu             

„Romantika patří k životu,“ tvrdí Silvio, „stejně jako fantazie a krása. Kdo tvrdí, že ho ani krása, ani romantika, ani fantazie a sny nezajímají, žije ubohý život. To by nebylo nic pro mne. Já věřím, že do Afriky přijíždějí lidé, kteří mají fantazii a touží po doteku něčeho opravdového, skutečného a zároveň tak trochu snového.“ Jao Camp v mnoha detailech dokazuje, že na romantiku tvůrci kempu mysleli. Odpočinková místa s nádherným výhledem, velké koupelny v koloniálním africkém stylu, lázně začleněné do divoké přírody, ohniště (boma) jako vystřižené z romantického filmu. Nábytek vyrobený podle návrhu Silvia a jeho ženy Lesley v Malawi jen podtrhuje afrického ducha kempu.

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv

Bez bariér

Jao Camp je součástí okolní přírody. Nikde nejsou žádné zábrany, bariéry, ploty, elektrické ohradníky, nic, co by bránilo okolní přírodě volně vstupovat a vystupovat z prostoru kempu. Když je vyšší voda, jsou krokodýli a hroši častými návštěvníky kempu, protože laguna a mokřady hraničí přímo s malou vyvýšeninou, na které je kemp postavený. Sloni přicházejí často ochutnat větve stromů v okolí a leopardi milují suché terasy u stanů. Antilopy se cítí v blízkosti lidí trochu bezpečněji, a proto je můžete pozorovat ve velmi blízkém okolí. Jste beze sporu součástí divoké přírody.

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv

Jako by kemp byl jenom pro vás

Ačkoliv může být v kempu až 18 hostů, vše je nastavené tak, abyste se cítili co nejvíce exkluzivně, abyste měli pocit, že kemp je tu jen a jen pro vás. Chcete mít snídani jen pro sebe? Žádný problém, personál najde odlehlé místo a připraví vám snídani tam. Chcete mít romantickou večeři, obklopeni divokou přírodou? Žádný problém, personál vám takovou večeři připraví. A navíc budete neustále velmi mile překvapováni nečekanými službami a nádhernými místy, kde se o vás budou starat. Jste mimořádní, protože jste hosty Jao Campu, tak to tu funguje.

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv CK Marco Polo

Alespoň tři noci

Neudělejte chybu a nepřilétejte jen na dvě noci jako většina návštěvníků. Všichni pak litují a rádi by ještě zůstali, ale jde to jen málokdy. Za dvě noci nemáte šanci využít vše, co Jao Camp nabízí, a nemáte šanci uklidnit svou duši a naladit se na opravdovou romantickou vlnu.

Jao Camp, Botswana

Jao Camp, Botswana

FOTO: archiv

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Kerala, Indie

FOTO: archív CK Marco Polo


Termín: 11. 3. 2015

Cena: 76 900 Kč  za 11 nocí

Více informací o zájezdu:

KULINÁŘSKÝ ZÁJEZD DO JIŽNÍ INDIE

Český průvodce

Místní šéfkuchaři vás seznámí s indickou kuchyní, uvaříte si společně s nimi místní speciality, naučíte se používat koření, které se zde pěstuje, vyberete si suroviny přímo z organické zahrady a pak si pod dohledem kuchaře uvaříte večeři. Stejně tak budete vařit i na lodi. Prohlédnete si také místní památky, přístav Cochin, dále přírodní rezervaci Periyar a bude i čas na relaxaci u moře. Kdo bude chtít, může zkusit jógu nebo ajurvedické masáže. A navíc ubytování v luxusních pětihvězdičkových hotelech z řetězce CGH.

 

 

 

Termín: 6. 1. 2015 a pak každé úterý

Cena: 49 990  Kč za 17 nocí

Cena je bez letenky do Johannesburgu – cca 16–19 tisíc Kč.

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové i divoké pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.
 

  

JAPONSKO

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 2. 4. 2015

Cena:  92 690 Kč

 více informací o nabídce

DO JAPONSKA ZA SVÁTKEM JARA

S ČESKÝM PRŮVODCEM

Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží, jestli jej navštívíte na jaře, na podzim či v jinou roční dobu, vždy bude jiné a vždy vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se statisíce neonů. Nebo starobylé Kyoto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odrážejí v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí.

  

Arménie a Gruzie

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 25. 6. 2015

Cena: 46 900 Kč  za 8 nocí

Více informací o zájezdu:

 


ARMÉNIE A GRUZIE – CESTA ZA VÍNEM

 Český průvodce

Jedinečné spojení poznávání historických památek (mnohé zapsané na seznamu UNESCO) s ochutnávkou místních skvělých vín a jídel. Vydejte se s námi poznávat krásy Gruzie a Arménie.

  

Jan Papež, CK Marco Polo