Výhled pro bohy

Kráter Ngorongoro ve skutečnosti není kráter, ale kaldera, která vznikla zhroucením vyhaslé sopky. Plášť sopky se zhroutil do vnitřní dutiny a z velké míry ji zaplnil. Hora vysoká přes 4000 m n. m. se v okamžiku snížila na 2286 m n. m. a dno kaldery je ještě o dalších 600 metrů níže.  Je to největší neporušená kaldera na světě – 19 km dlouhá a 16 km široká. Jedno z nejkrásnějších míst východní Afriky. A právě na hraně prstence obepínajícího kalderu získal investor pozemek pro budoucí lodge. Celý kráter máte jako na dlani. Výhled pro bohy.

Ngorngoro Crater Lodge, Tanzanie

Ngorngoro Crater Lodge, Tanzanie

FOTO: andBeyond

Dobrodružství architektury

Lokalita znamená samozřejmě strašně moc. Pohled do kráteru Ngorongoro je z místa, kde dnes stojí Ngorongoro Crater Lodge, fascinující. Ale rozhodně to není všechno. Podle mého bylo stejně důležité rozhodnutí pozvat ke spolupráci  Silvia Reche a jeho ženu designérku Lesley Carstensovou. Pro Silvia nic není rutina. Každá jeho práce musí být „Dobrodružstvím architektury“. Je inovativní, ale jakoby vrostlý do tradic lokality a tradičních řemeslných postupů a respektu k lidské práci. Hosté Ngorongoro Crater Lodge si musí připadat, že se ocitli v pohádce.

Silvio Rech respektuje hlínu a dřevo jako dominantní stavební materiál lokálních Masajů. Vytváří z nich moderní a romantické bungalovy.

Silvio Rech respektuje hlínu a dřevo jako dominantní stavební materiál lokálních Masajů. Vytváří z nich moderní a romantické bungalovy.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Filozofie, která pohladí duši

Silvio si byl velmi dobře vědom toho, že se nachází na území Masajů. Ke standardům jeho činnosti na území lokálních komunit patří vize, že po jeho odchodu z lokality musí místní komunita umět řemesla, která doposud neuměla. Musí si být schopna sama vylepšit své vlastní bydlení, zlepšit své vlastní prostředí. Vždy se uzavírá dohoda s místními náčelníky a předávají se velmi otevřeně dovednosti. Od Silvia a jeho ženy Lesley to není žádná laciná póza, je to nedílná součást jejich práce, jejich filozofie, jejich života.

Některé masajské vesnice jsou spíše skanzeny. Turisté nesledují skutečný život vesnice, ale jen dobře promyšlené a režírované divadelní představení.

Některé masajské vesnice jsou spíše skanzeny. Turisté nesledují skutečný život vesnice, ale jen dobře promyšlené a režírované divadelní představení.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Hold Masajům a jejich historii

Silvio přijal za své hlavní stavební prvky Masajů – hlínu a dřevo. Zároveň podržel tradiční kruhový půdorys rondovalu. Pak už nechal vše na svém fortelu řemeslníka a kreativitě vizionáře. Bungalovy, které Silvio navrhl, by musel milovat i Jules Verne! Takhle nějak by si určitě představoval zázemí pro své hrdiny objevující úchvatný svět kráteru Ngorongoro.

Ngorngoro Crater Lodge, Tanzanie

Ngorngoro Crater Lodge, Tanzanie

FOTO: andBeyond

Drzost, odvaha a humor

A drzý, svérázný a novátorský nápad Silvia Reche povýšil ještě o stupeň výš mladý talentovaný návrhář interiérů Chris Brown. Ve chvíli, kdy se už skoro rozčilujete nad tou vší okázalostí, nadýchaností a barevností Pohádek tisíce a jedné noci, zjistíte, že ve všem, co vás obklopuje, je spousta ukrytého humoru a vtipu. Jen vydechnete a budete to tu milovat.

Váš komorník je připravený vyhovět vašim přáním.

Váš komorník je připravený vyhovět vašim přáním.

FOTO: andBeyond

Dopřejte si alespoň tři noci

Spěch je nešťastným osudem většiny cestovatelů, kteří vyrazí do Afriky na safari. Dokonce i ti, kteří se do Afriky vracejí po několikáté, si málokdy dovolí ten luxus, zůstat na jednom místě delší dobu a „zabydlet“ se. Je to velká škoda, protože, teprve když se zklidníte a usadíte, můžete opravdu vnímat divočinu jako komplex. A pokud jste v Ngorngoro Crater Lodge, byla by to škoda dvojnásobná. Pokud totiž zůstanete jen na jednu nebo dvě noci, vůbec nemáte šanci plně využít všechno, co je k dispozici, vychutnat si prostor, který Silvio a Chris připravili, a služby, které &Beyond poskytuje. Zůstaňte alespoň na tři noci, vraťte se do starých dobrých koloniálních časů a dopřejte sami sobě být objevitelem z časů románů Julesa Verna. Velké krby, obrovské postele z masívu, lustry, vany a sprchy, vynikající jídlo a dobré pití. Váš osobní komorník, připravený splnit vaše přání.

Několik zeber zjistilo, že je areál Ngorongoro Crater Lodge pro ně mnohem bezpečnější než dno kráteru a zůstává dlouhodobě.

Několik zeber zjistilo, že je areál Ngorongoro Crater Lodge pro ně mnohem bezpečnější než dno kráteru, a zůstává dlouhodobě.

FOTO: andBeyond

Do kráteru musíte ráno

Výhoda ubytování přímo na hraně kráteru se projeví především brzy ráno při ranním safari. Většina návštěvníků je v době, kdy vy vjíždíte do kráteru, stále ještě nejméně dvě hodiny od vás. Jsou ubytováni mimo rezervaci a musí počkat, až se otevře. A od vstupní brány je čeká ještě poměrně dlouhá cesta na hranu kráteru a pak stejně dlouhá cesta na dno kráteru. Ten čas je váš a několika málo dalších aut. Zkušení rangeři vědí, kam vás ráno odvézt, abyste poznali ten skvělý pocit, že máte divočinu jen pro sebe.

Vzdejte se snídaně v hotelu a vydejte se do kráteru Ngorongoro co nejdřívě ráno. Snídani si dejte až v jedné ze dvou odpočinkových zón, kde je dovoleno vystoupit z auta.

Vzdejte se snídaně v hotelu a vydejte se do kráteru Ngorongoro co nejdříve ráno. Snídani si dejte až v jedné ze dvou odpočinkových zón, kde je dovoleno vystoupit z auta.

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín : 18. 3. 2015

Cena : 88 290 Kč

Více informací zde


MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

 

Velcí sloni si oblíbili mokřady a louky na dně kráteru Ngorongoro.

FOTO: archiv autora

Termín: 10. 1. 2015 a pak každou sobotu

Cena: 49 990  Kč za 11 nocí

(cena neobsahuje letenky do Nairobi, které jsou cca za 13–18 tis. Kč)

Více informací o zájezdu

EXPEDICE VÝCHODNÍ AFRIKOU

KEŇA A TANZANIE

Tento poznávací zájezd do Keni a Tanzanie kombinuje to nejlepší z obou zemí. Navštívíte světoznámé parky a rezervace, ale přesto se budete pohybovat i mimo hlavní turistické cesty.

Navštívíte jezera Velké příkopové propadliny Elementaita a Naivasha, rezervaci Masai Mara, Viktoriino jezero, nekonečné pláně Serengeti , kráter Ngorongoro, masajskou vesnici i „hlavní město” safari v Tanzanii Arushu.

  

Kostarika

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 16. 3. 2015

Cena: 89 990 Kč

 více informací o nabídce

PŘÍRODNÍ KRÁSY KOSTARIKY A RELAX U MOŘE

ČESKÝ PRŮVODCE


Příroda, její barvy, odstíny a zvuky ve všech pádech – to je Kostarika. Představíme vám to nejkrásnější z této země od deštného pralesa, přes vulkány až po pobřeží. Pojedeme autem, na koních i lodí. Budeme kráčet džunglí i  proplétat se krkolomnými silničkami v horách.
Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě.

  

Kuba

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín : 5. 1. 2015

Cena : 59 990 Kč za 9 nocí

Více informací zde

 

OKRUH KUBOU S ČESKÝM PRŮVODCEM

+ POBYT U MOŘE

59 990 Kč

Milujeme Kubu! Žádný další ostrov v Karibiku nemá takové kouzlo a takovou míru autenticity jako Kuba. Dopřejte si s námi úžasnou ochutnávku všeho, od Cuba Libre přes Cohibu a Tropicanu až po Cadilac a Bacardi. Nikdo z nás neví, jak dlouho ještě Kuba zůstane taková, jaká je, a kdy z ní bude jen další Portoriko.

  

Jan Papež, CK Marco Polo