Barma má nádherné pobřeží

Dnes pomineme všechny památky a přírodní krásy vnitrozemí a představíme pobřeží, o kterém se obecně velmi málo ví, a je to škoda, protože pobřeží je krásné a stojí určitě za návštěvu. Několikakilometrová pláž Ngapali je nádherná, pohádkově čistá a prázdná. Bílý písek, průzračně čisté moře a palmy, které pláž lemují, se blíží k pocitu doteku ráje. Ngapali najdete v jižní části státu Rakhaing v západní Barmě.

Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv autora

 Legenda o Neapoli

Místní obyvatelé říkají, že pláž byla pojmenována po jednom Italovi, který se zde usadil a vzpomínal na svůj domov v Neapoli. Přesto, že cesta na Ngapali není úplně jednoduchá, protože musíte z Yangonu (Rangúnu) letět přibližně hodinu na letiště Thandwe a pak ještě pět kilometrů autem, stává se Ngapali nejoblíbenějším přímořským letoviskem v Barmě. Letecké spojení je v podstatě jedinou možností, jak se sem dostat, cesta autobusem je příliš dlouhá a nespolehlivá. Kdo se ale rozhodne překonat potíže s cestou, bude na Ngapali nadšený.

Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Turistů je tu tak akorát

Zatím zde nepotkáte příliš turistů, ale to se v budoucnosti může změnit. V posledních letech zde byly postaveny nové hotely a restaurace. Žádná hotelová restaurace ale nepřekoná to, když si můžete dohodnout s kuchařem, co vám má udělat. Když si můžete vybrat rybu i přílohu, jakou chcete. Když můžete během přípravy jídla nakukovat do kuchyně a popíjet dobré pivo z láhve. A když pak hodujete a za všechno zaplatíte jen pár dolarů. Desítky restaurací pod širým nebem lemují hlavní silnici a najdete je také kolem všech hotelů. Každý večer můžete proto zajít na večeři do jiné restaurace. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří olihně, grilované krevety nebo pokrmy z krabů či barakud.

Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv autora

Pláž žije i vlastním životem, nezávislým na turistech. Ngapali je skvělým místem, kde se můžete blíže seznámit se způsobem života místních lidí, kteří se živí převážně rybolovem. Na průzkum vyražte buď pěšky po pláži, nebo si půjčte kolo a udělejte si tak příjemný výlet. Několik zajímavých vesniček je na jižním konci Ngapali, např. Jade Taw Village, Mya Pyin nebo Lon Tha.

Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv autora

 Rybáři a jejich svět

Jako by se tu zastavil čas. Rytmus je ve vesnicích stejný celá desetiletí. Místní vesničané žijí rybolovem od rána do večera a od večera do rána. Rybáři vyrážejí na lov ryb hlavně večer a v noci světla jejich lodí lemují pobřeží jako korálky. Jejich ženy od východu slunce, kdy jim muži v obrovských koších přinášejí velké množství rybiček, až do večera rovnají, otáčejí, třídí a suší rybičky na bambusových rohožích. Všude vás doprovází typická vůně sušených ryb. Rybáři žijí velmi prostě, většina domků je z bambusových kůlů a rohoží, elektřinu zde nemají. Přesto jsou velmi šťastní a pohodoví, milí a přátelští.

Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv CK Marco Polo

Rakhaingové

Většinu obyvatel tvoří Rakhaingové, o jejichž původu se vedou spory. Někteří tvrdí, že to jsou původně Bamarové (Barmánci) smíšení s Indy nebo Bangladéšany, jiní říkají, že Rakhaingové je úplně odlišná rasa. První známí obyvatelé tohoto území byli příslušníci kmene Negrito, nazývaní také Bilu (měli tmavou pleť), další obyvatelé přišli z východní Indie před rokem 1000 n. l. a v 9. a 18. stol. se objevila další vlna obyvatel z Tibetu a Barmy. Rakhaingové mohou být tedy potomky všech tří etnik. Jejich řeč se nazývá arakan, z něhož se údajně vyvinula barmština.

Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv autora

 Andamanské moře

Pláž Ngapali omývá Andamanské moře. To patří k nejhezčím v Asii. Nedá se sice šnorchlovat přímo u břehu, ale stačí popojet na oblíbený Pearl Island (Perlový ostrov), který leží nedaleko od jižního okraje pláže a je výborné místo na šnorchlování a potápění. Potápěčská centra nabízejí ale i jiná místa.

Barma (Myanmar) není typickým místem plážové dovolené a bylo by samozřejmě škoda nevidět místa jako Bagan, Mt. Popa nebo jezero Inle. Ale odpočinout si na pláži, jako je Ngapali, přivítá určitě každý.

Ngapali, Myanmar (Barma)

Ngapali, Myanmar (Barma)

FOTO: archiv autora

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Zeptejte se na její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Barma

FOTO: Tomáš Endris, CK Marco Polo

Termín : 18. 3. 2015

Cena : 88 290 Kč

Více informací zde


MAGICKÁ BARMA

ČESKÝ PRŮVODCE

Málo zemí na světě nabídne svým návštěvníkům tak autentické a intenzívní zážitky jako Barma. Památky máte doslova na dosah bez plotů, bariér a zákazů vstupu. Jednoduše si na všechno „sáhnete“. Atmosféru dob dávno minulých dokreslují místní lidé, kteří žijí prostě a tradičně – žádné džíny, trička či mobily u ucha. Přes svoji chudobu si udržují vřelost a srdečnost. Při procházce vesnicí vás pozvou do svých příbytků a pohostí oříšky či šálkem čaje.
Připravili jsme pro vás zájezd s českým průvodcem při min. počtu 6 osob.

 

 

 

Amata Resort, Ngapali, Myanmar

FOTO: archiv autora

Termín: 12. 1. 2015 a pak každé pondělí

Cena: 59 990 Kč

Více informací o zájezdu

NA PLÁŽE BARMY SE ZASTÁVKOU V SINGAPURU

HOTEL AMATA RESORT  4*

Díky tomu, že Amata Resort and Spa byl jeden z prvních projektů na pláži Ngapali, mohli si majitelé vybrat jeden z nejlepších pozemků. Hotel je postavený ve velké tropické zahradě, plné palem. Zahrada končí přímo na pláži. Pokoje deluxe v hlavní hotelové budově odpovídají kvalitou 4*, ale bungalovy v zahradě můžeme hodnotit jako 5*. Nádherné místo pro plážovou dovolenou.

Při zpáteční cestě zastavíte na 2 dny v Singapuru.

  

Kostarika

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Termín: 16. 3. 2015

Cena : 89 990 Kč

 více informací o nabídce

PŘÍRODNÍ KRÁSY KOSTARIKY A RELAX U MOŘE

ČESKÝ PRŮVODCE


Příroda, její barvy, odstíny a zvuky ve všech pádech – to je Kostarika. Představíme vám to nejkrásnější z této země od deštného pralesa přes vulkány až po pobřeží. Pojedeme autem, na koních i lodí. Budeme kráčet džunglí i proplétat se krkolomnými silničkami v horách.
Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě.

  

Kuba

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín : 5. 1. 2015

Cena : 59 990 Kč za 9 nocí

Více informací zde

 

OKRUH KUBOU S ČESKÝM PRŮVODCEM

+ POBYT U MOŘE

59.990,-  Kč

Milujeme Kubu! Žádný další ostrov v Karibiku nemá takové kouzlo a takovou míru autenticity jako Kuba. Dopřejte si s námi úžasnou ochutnávku všeho, od Cuba Libre přes Cohibu a Tropicanu až po Cadilac a Bacardi. Nikdo z nás neví, jak dlouho ještě Kuba zůstane taková, jaká je, a kdy z ní bude jen další Portoriko.

  

Jan Papež, CK Marco Polo