Pláž Anse Source d´Argent, La Dique, Seychely

FOTO: Michal Tvrzník

Zbytečná panika

Ebola je velké téma posledních týdnů. Ebola je lokální záležitost Libérie, Sierry Leone a Guiney. Tyto země jsou od Východní a Jižní Afriky vzdálené úplně stejně jako Praha, a navíc je od postižených oblastí odděluje velice těžký terén, který pěšky nelze snadno zdolat. Je to přibližně tak, jako bychom v Praze měli strach z člověka, který v Pekingu dostal chřipku.

Teď si u Rudého moře může každý dovolit o něco lepší ubytování, než před několika týdny. Některé luxusní hotely nabízejí slevu až 30%.

Teď si u Rudého moře může každý dovolit o něco lepší ubytování než před několika týdny. Některé luxusní hotely nabízejí slevu až 30%.

FOTO: Oberoi

Moře, moře, moře – a slunce!

Ať si kdokoliv tvrdí, že dovolenou u Rudého moře lze snadno nahradit, moc tomu nevěřte. Rudé moře je fenomén a je úplně přirozené, že s uklidňující se situací v Egyptě nachází stále více klientů cestu zpět do pobřežních letovisek. Díky mimořádným nabídkám jsou dnes i ty nejšpičkovější hotely za ceny, které si může dovolit mnohem širší skupina lidí. Počasí v listopadu a na začátku prosince je na pobřeží Rudého moře úplně v pohodě.

Kdo má možnost vydat se dál na jih a zaplatit více peněz za svou dovolenou, může se bez obav vydat na pobřeží Keni nebo do Zanzibaru. Skvělé počasí je na Mauritiu a Reunionu. Na Seychelách ideální počasí končí a může se stát, že bude zatažená obloha, nebo dokonce občas krátce sprchne.

Simien jsou typickým afroalpským pohořím, s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

Simien je typické afroalpské pohoří s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Vyrazte do nádherných afrických hor

Afrika není jen moře nebo safari. Velká příkopová propadlina, která se vine jako obrovský had z Etiopie až do Jihoafrické republiky, vytváří na svém hřbetě mnoho zajímavých pohoří. Některá z nich dosahují úctyhodných výšek a jsou přístupná i pro běžné turisty.  Simien v Etiopii, Mount Kenya v Keni, náhorní planina Nyika v Malawi či Dračí hory v Jihoafrické republice. Kamkoliv se vydáte, budete nadšeni. Můžete volit krátké návštěvy na jeden dva dny, ale i přechody trvající celý týden. Poraďte se s cestovní kanceláří, která vybrané oblasti rozumí, a zvažte své touhy, schopnosti a možnosti. Všechna uvedená místa mají ještě stále vysokou míru autenticity a to nemusí trvat dlouho.

Lelibela, Etiopie

Lalibela

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nečekaná Afrika – Etiopie

Etiopská kultura, o které se v Evropě ví velmi málo, je stále živá, hrdá, neopakovatelná a svébytná. Je to prastará křesťanská kultura sahající až k dávným kořenům křesťanské víry. Navíc je v Etiopii nádherné pohoří  Simien, které nadchne každého milovníka hor. Vydat se do Etiopie v listopadu nebo na začátku prosince je výborný nápad.

Ostrůvky lesních porostů jsou vítanou základnou lvích smeček.

Lvice si často vybírají k odpočinku široké koruny akácií.

FOTO: archiv autora

 Safari, safari, safari – Keňa, Tanzanie a jih Afriky

Vybrat si správně safari není vůbec jednoduchý úkol. Kdo se na safari chystá poprvé, má úplně jiné nároky než ten, kdo se na safari vydává pravidelně. Jedno ale mají společné, pro své rozhodování potřebují přesné a poctivé informace. Bohužel je na trhu mnoho nabídek, které přesné a poctivé informace neposkytují a to z jediného důvodu – neposkytují služby, které slibují. Matou klienta krásnými slovy o splněných snech, ale ve skutečnosti nabízejí za hodně peněz hodně málo muziky. Ne každý, kdo slibuje splněný sen, je opravdu připravený jej splnit.

Safari v Jihoafrické republice je úplně jiné než v Namibii, jiné než v Botswaně, jiné než v Tanzanii a jiné než v Keni. Kdo chce vidět velká stáda, musí do Východní Afriky. V listopadu jdou stáda zpět z Keni do Tanzanie, a tak je lepší být např. v severním Serengeti. Kdo miluje slony, bude zklamaný v Masai Mara a Serengeti, ale bude nadšený v Amboseli nebo Krugerově národním parku. Úžasní lvi jsou v parcích na jihu Tanzanie apod. Vědět kdy, kam a za čím je pro výběr správného místa pro safari důležité. Ptejte se, ptejte se, ptejte se.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme.

Cena : 6 880,-

Více informací zde


GOLF A LÁZNĚ V MAĎARSKU

NEUVĚŘITELNÁ NABÍDKA

6 880,- Kč

4 noci + plná penze + pití

Lázně v ceně

Pondělí až středa golf v ceně

Pojeďte s námi do Maďarska – ať už s golfem nebo jen relaxovat v lázních či obojí společně. Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme. Využijte speciální nabídky pobytu na 4 noci za cenu 3 nocí. NAVÍC pro hotelové hosty je v pondělí, v úterý a ve středu green fee zdarma!

 

 

 

Termín: 8.3. 2015

Cena: 85 500,- Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město

 

Speciálně upravný expediční náklaďák je ideálním dopravním prostředkem pro poznávání Ugandy.

FOTO: CK Marco Polo International

Více o zájezdu

Termín:  14.12. 2014

Cena: 47.500,-- Kčza 12 nocí

Cena je bez letenky do Ugandy, která je aktuálně za  18.000,-- Kč

EXPEDICE UGANDA

Uganda by se dala snadno nazvat "perlou Afriky". Rozmanité zvířectvo, přírodní krásy a přátelské obyvatelstvo - to vše dělá Ugandu velmi atraktivní destinací.

Tento poznávací zájezd do Ugandy zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

  

 

Nádherný výhled z apartmánu na Mauritiu.

FOTO: archiv autora

 více informací o nabídce

MODERNÍ APARTMÁNY NA MAURITIU

 Skvělá alternativa pro rodiny nebo skupinky přátel

Nechce se Vám do – byť sebelepšího – hotelu, mezi stovky dalších turistů? Preferujete soukromí? Moderní a komfortní apartmánové zařízení přímo u jedné z nejoblíbenějších pláží na západě Mauritia s nádherným výhledem na Indický oceán je určeno především rodinám či spolucestujícím párům přátel.