Indický oceán začíná mít v oblasti Knysny převahu nad Atlantickým oceánem. Voda je tu mnohem teplejší než v Kapském městě.

Indický oceán začíná mít v oblasti Knysny převahu nad Atlantickým oceánem. Voda je tu mnohem teplejší než v Kapském Městě.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Jihoafrická republika je Mekkou zážitkové dovolené

U nás to ví ještě málokdo. Pro nás je Jihoafrická republika známá spíš jako skvělý producent vína, jako místo, kam se jezdí na safari nebo hrát golf, nebo jako dočasné místo pobytu pana Krejčíře. Jihoafričané jsou mistři zážitkové dovolené, aktivní dovolené v přírodě. S možností prožít aktivní den se můžete setkat v Jihoafrické republice všude, ale dvě místa jsou naprosto dokonalá. Knysna a Hazyview. Každé je v naprosto odlišném přírodním prostředí. Obě velmi dramatická a pro Středoevropana exotická. Milovníci přírody si vychutnají nádheru obou míst.  A pokud si návštěvu zpestříte i některou aktivitou, budete mít opravdu na co vzpomínat. Poznávací zájezdy s podobnými zážitky do Jihoafrické republiky většina cestovních kanceláří nenabízí a je to veliká škoda.

V řece Sabie žije mnoho hrochů.

Hazyview leží na řece Sabie a v ní žije mnoho hrochů.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Hazyview

Malé městečko Hazyview budete na mnoha mapách hledat jen velmi těžko. Přesto si nenechte jeho návštěvu ujít. Díky nedalekému Krugerovu národnímu parku a vyhlášené Panorama Route je Hazyview vynikajícím místem pro aktivní dovolenou spojenou s poznáním a velmi kvalitním safari. V pěti šesti dnech můžete spojit skvělé safari, zajímavé putování a adrenalinové zážitky.

Řeka Sabie vytváří v okolí městečka Hazyview zajímavé kaskády.

Řeka Sabie vytváří v okolí městečka Hazyview zajímavé kaskády.

FOTO: Jan Papež

 Mezi hrochy a krokodýly

Řeka Sabie pramení vysoko v Dračích horách a prodírá se provincií Mpumalanga, aby po průchodu Krugerovým národním parkem zamířila do Mosambiku. V okolí městečka Hazyview, sevřena vysokými skalisky, vytváří peřeje a divoké zákruty. Sem tam je jeden břeh otevřený do krajiny plné plantáží s banánovníky, papájou, ananasem a pomerančovníky. Právě pozvolné břehy řeky milují krokodýli a občasná slepá ramena a laguny hroši. Rafting na řece Sabie má několik různě obtížných úseků a můžete si snadno zvolit, který vám bude nejvíc vyhovovat. Stejně tak si můžete zvolit, zda poplujete na klasickém raftu, kajaku či zvolíte jinou možnost. Skvělá věc, která vás nadchne.

Trasa pro čtyřkolky vede nejen po pobřeží řeky, ale i mezi plantážemi a v okolních kopcích.

Trasa pro čtyřkolky vede nejen po pobřeží řeky, ale i mezi plantážemi a v okolních kopcích.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Čtyřkolky

Čtyřkolky jsou v oblasti Hazyview spíš povyražení. Sice si můžete vybírat různé obtížnosti, ale není to úplně typická expediční jízda, jakou můžete zažít třeba v Kalahari. V Hazyview  to není žádný extrémní sport a zkušení jezdci budou brát celou záležitost jako vyjížďku. Ale pro většinu z nás, kteří sedíme na čtyřkolce jen občas, nebo dokonce poprvé v životě, je i trasa v kopcích a plantážích kolem řeky Sabie hodně zajímavá. Jste v tropické přírodě a v neznámém terénu. Je tu víc tras a můžete si zvolit i obtížnější, pokud jste zkušenější jezdci.

Opravdové dobrodružství na čtyřkolkách hledejte v Kalahari.

Opravdové dobrodružství na čtyřkolkách hledejte v Kalahari.

FOTO: archiv autora

 Paintball je výborný prvek teambuildingu

Stále častěji se i firemní cesty stávají prověrkou odolnosti  jednotlivců a kolektivů. Jihoafrická republika je pro firemní cesty výborným cílem a Hazyview by nemělo chybět. Když chcete stmelit partu nebo firemní kolektiv, dejte lidem do ruky zbraně, nabijte je a postavte lidi proti sobě. V tropickém lese, plném lián, vlhkého bahna a temných zákoutí se probouzí bojová nálada hodně rychle. Boj o metu nebo lov nepřátel může začít. Vše se dá nastavit podle přání, můžete bojovat i několik hodin nebo si jen vyzkoušet, jaké to je.

Paintball je perfektní zábava pro skupinku kamarádů nebo firemní teambuilding.

Paintball je perfektní zábava pro skupinku kamarádů nebo firemní teambuilding.

FOTO: archiv autora

Celý den v jednom kole

Určitě doporučuji věnovat aktivitám celý den a sestavit si itinerář, který jich propojí více v jeden celek. Můžete začít lanovkami v korunách stromů, posléze přejet čtyřkolkami na místo souboje v paintballu a  pak zchladit horké hlavy při raftingu na řece Sabie. Je to zábava na  5–6 hodin. Komu by to nestačilo, může si přidat horská kola a vydat se do kopců.

Nedaleko Hazyview je jeden z největších kaňonů na světě Blyde River Canyon.

Nedaleko Hazyview je jeden z největších kaňonů na světě Blyde River Canyon.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme.

Cena : 6880 Kč

Více informací zde


GOLF A LÁZNĚ V MAĎARSKU

NEUVĚŘITELNÁ NABÍDKA

6880 Kč

4 noci + plná penze + pití

Lázně v ceně

Pondělí až středa golf v ceně

Pojeďte s námi do Maďarska – ať už s golfem, nebo jen relaxovat v lázních, či obojí společně. Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme. Využijte speciální nabídky pobytu na 4 noci za cenu 3 nocí. NAVÍC pro hotelové hosty je v pondělí, v úterý a ve středu green fee zdarma!

 

 

 

Termín: 8. 3. 2015

Cena: 85 500 Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město

 

Speciálně upravený expediční náklaďák je ideálním dopravním prostředkem pro poznávání Ugandy.

FOTO: CK Marco Polo International

Více o zájezdu

Termín:  14. 12. 2014

Cena: 47 500 Kč za 12 nocí

Cena je bez letenky do Ugandy, která je aktuálně za  18 000 Kč

EXPEDICE UGANDA

Uganda by se dala snadno nazvat perlou Afriky. Rozmanité zvířectvo, přírodní krásy a přátelské obyvatelstvo – to vše dělá Ugandu velmi atraktivní destinací.

Tento poznávací zájezd do Ugandy zahrnuje všechny hlavní atrakce této exotické destinace: treky v pralese za gorilami a šimpanzi, prozkoumávání vodních cest a mystických vesniček, hledání vzácných stromových lvů a mnoho dalšího.

  

 

Nádherný výhled z apartmánu na Mauritiu.

FOTO: archiv autora

 více informací o nabídce

MODERNÍ APARTMÁNY NA MAURITIU

 Skvělá alternativa pro rodiny nebo skupinky přátel

Nechce se vám do – byť sebelepšího – hotelu, mezi stovky dalších turistů? Preferujete soukromí? Moderní a komfortní apartmánové zařízení přímo u jedné z nejoblíbenějších pláží na západě Mauritia s nádherným výhledem na Indický oceán je určeno především rodinám či spolucestujícím párům přátel.