V čem je to kouzlo?

V harmonii. Určitě najdete lepší moře, lepší pláže, lepší a divočejší vnitrozemí. Jenže tady funguje všechno dohromady. Ladí to a ladí to ve vysokých tónech, v kvalitě, o které se mnoha destinacím jenom zdá. Kdo si potřebuje odpočinout a chce mít jistotu, že za své peníze dostane odpovídající kvalitu, nachází na Mauriciu většinu toho, o čem sní. Když letíte na Seychely, víte, že platíte o trochu víc, než dostanete. Když letíte na Maledivy, víte, že i ten největší ostrov je příliš malý na to, abyste tu vydrželi dlouho. Když letíte do Mosambiku, víte, že cesta tam a zpět je tak složitá, že je to trochu trápení.

Golfisté se na Mauricius rádi vracejí. Takový pohled na našich hřištích nezažijí.

Golfisté se na Mauricius rádi vracejí. Takový pohled na našich hřištích nezažijí.

FOTO: CK Marco Polo International

Tady baťůžkářům pšenka nekvete, zatím

Kvalita služeb na Mauriciu není žádná náhoda, ale velmi dobře promyšlená a chytře organizovaná věc. Když na ostrov turistika začala pronikat, lidé, kteří vytvářeli státní turistickou vizi, věděli přesně, čeho chtějí dosáhnout. Věděli, co musí umožnit a co nesmějí dovolit. Cíl byl jasně formulovaný: nastavit vše tak, aby se daly aplikovat vysoké ceny za vysokou kvalitu a zamezit narušení rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou.  A jsme znovu u harmonie.  Na Mauriciu udělali jasné praktické kroky k tomu, aby svou koncepci prosadili. Dlouhou dobu nemohl vstoupit do země turista, který by dopředu neměl zajištěný nocleh. Tím se odboural svět batůžkářů.

La Victoria, Mauritius

La Victoria, Mauricius

FOTO: Beachcomber, archiv ck Marco Polo

Trvá poměrně silná regulace leteckých spojení, aby kapacita přilétajících turistů odpovídala přibližně počtu lůžek. Funguje silná ochrana domácí letecké společnosti. Licence na prodej alkoholu se vydávají složitě a omezeně. Tím je regulován počet malých nezávislých restaurací, které by konkurovaly hotelovým restauracím. Vypadá to na první pohled nedemokraticky, ale hotely díky tomu udrží kvalitní personál ve svých restauracích a kuchyních. Určitě se najde hodně kritiků, ale podstatné je, že to funguje. Jsou jiné destinace, které jsou pro batůžkáře dokonalé.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauricius.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauricius.

FOTO: CK Marco Polo International

Přečtěte si o dalších zajímavých ostrovech v Indickém oceánu

FOTO: archív

 Frustrace. Co to je?

Na Mauriciu nebylo žádné původní obyvatelstvo, žádný národ, žádný kmen. Nikdo, komu by byl ostrov ukraden, nikdo, kdo by dnes trpěl frustrací ze ztráty svého domova. Neobydlený ostrov objevovali postupně mořeplavci. Arabští v 9. století (před nimi možná Féničané, ale není o tom pádný důkaz), na konci 15. a na začátku 16. století Portugalci, Holanďané, Britové, Francouzi. Jednoduše – kdo chtěl obchodovat s Indií a Asií po moři, dříve nebo později na Mauricius narazil. Díky tomu se sem úplně přirozeně dostali Indové a Malajci a příslušníci několika afrických etnik. Všichni se tu ocitli dílem náhody a osudu a ostrov se stal jejich domovem. Multikulturní společnost, naučená historií ke vzájemné toleranci, „odsouzená“ ke spolužití na ostrově v Indickém oceánu. Občas to v soukolí zavrže, ale kéž by celá Afrika fungovala tak tolerantně a pohodově. Díky tomu se můžete na Mauriciu cítit velmi bezpečně.

PalírnaChamarel je elegantní a architektonicky velmi zajímavý provoz. Určitě stojí za návštěvu.

Palírna Chamarel je elegantní a architektonicky velmi zajímavý provoz. Určitě stojí za návštěvu.

FOTO: archív

Koktejl vůní a chutí

Pohodovou dovolenou si nedovedeme představit bez dobrého jídla a pití. Kdo tvrdí, že je mu jedno, jak na dovolené jí, buď lže, nebo šidí sám sebe. Jen málokde najdete kuchyni, která by byla ovlivněna tolika výraznými národními styly. Rafinované chutě a vůně místní kuchyně vám dají nahlédnout do mnoha částí Indie, Malajsie a přímořské kreolské kuchyně. Většina šéfkuchařů je z Evropy, a přinášejí tedy i své národní kuchyně. Na Mauriciu se jí hodně a dobře. Vždyť není kam spěchat. Jste na dovolené a můžete posedět a vychutnat si, na co máte chuť.

Kvalitní hotely nabízí svým hostům hodně prostoru na nádherných místech. Hotel Shandrani.

Kvalitní hotely nabízejí svým hostům hodně prostoru na nádherných místech. Hotel Shandrani.

FOTO: Beachcomber

A co děti a Mauricius?

Kdysi to bývala destinace hlavně pro milence, novomanžele a nenapravitelné romantiky. Dnes je Mauricius destinací i pro pohodovou rodinnou dovolenou. Pohoda je u rodinné dovolené asi to nejdůležitější. Od otců bývá rodinná dovolená tak trochu „úlitba bohům“ a pro matky je to šance mít čas pro sebe. Pokud se zvolí špatně cíl cesty a děti nejsou spokojené, rodinná pohoda je tatam a bylo by možná lepší nikam neletět. Mauricius je v tomhle ohledu dobrá volba. Písčité pláže bez nebezpečí, mělké nebo pozvolné moře, výborné sportovní zázemí, zahrady a prostor a personál, který ví, co se sluší a patří, když jsou v dosahu děti. Když se dobře poradíte se svou cestovní kanceláří, tak se na Mauriciu nemůžete zklamat a rádi se sem budete vracet – a vaše děti také.

Inzertní sdělení: S pořádáním cest na Mauricius máme 22 let zkušeností.

Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví na klíč zájezd na Mauricius jak pro vaši soukromou cestu, tak pro incentivní cesty vaší společnosti. Na Mauricius za odpočinkem, zábavou, golfem nebo za svatebním obřadem.
Námi doporučené hotely na Mauriciu, které pravidelně osobně prověřujeme, o kterých známe všechny podrobnosti a které odpovídají náročným nárokům našich pravidelných klientů.

Paradise Hotel and Golf club

FOTO: Beachcomber, archív CK Marco Polo

Více informací o hotelu

Paradise Hotel and Golf Club – 5*

Bez jakéhokoliv nadsazování – Le Paradis je skutečným klenotem mezi mauricijskými hotely. Exkluzívní poloha s monumentální skálou Le Morne v pozadí, perfektní pláže, služby nejvyšší kvality v rukou zkušeného dlouholetého managementu, prostě místo pro top dovolenou. Díky vybavení skvělá volba pro milovníky aktivní dovolené včetně golfistů, rodin i párů na svatební cestě – mimochodem, rádi vám zorganizujeme pobyt se svatebním obřadem snů! Hotel je rovněž vyhlášenou Mekkou rybářů.

 

Dinarobin Hotel Golf and Spa

FOTO: Beachcomber, archív CK Marco Polo

Více informací o hotelu

 Dinarobin Hotel Golf and Spa – 5*

Jeden z nejluxusnějších hotelů řetězce Beachcomber na ostrově splňuje beze zbytku požadavek na tu opravdu top-adresu vaší dovolené. Exkluzívní poloha s monumentální skálou Le Morne v pozadí, perfektní pláže, služby nejvyšší kvality v rukou zkušeného dlouholetého managementu. Díky vybavení skvělá volba pro romantické páry – mimochodem, rádi vám zorganizujeme pobyt se svatebním obřadem snů – ale také pro milovníky aktivní dovolené včetně golfistů či pro rodiny. V kombinaci se sesterským sousedním hotelem Le Paradis těžko hledat nějakou chybu.

 

La Victoria

FOTO: Beachcomber, archív CK Marco Polo

Více informací o hotelu

La Victoria – 4*

Naše mínění:
Jedna věc se hotelu Le Victoria upřít nedá: opravdu velmi prostorné pokoje. Je to pozůstatek konceptu apartmánového zařízení s vl. kuchyňským koutem. A i když nakonec vše dopadlo jinak – ostatně proč si sami vařit, když tu jsou k mání lukulské hody – velkolepý prostor zůstal. Kromě toho vás čeká tradiční vysoký standard řetězce Beachcomber (v tom hotel hravě předčí své sousedy) a poměrně bohatá korálová laguna nedalekého Národního mořského parku. Hotel je svým konceptem spíše vhodnější pro milovníky živější dovolené, rodiny s dětmi, pobyty spojené se svatebním obřadem či skupinky a kolektivy.
 

 

Shandrani Resort and Spa

FOTO: Beachcomber, archív CK Marco Polo

Více informací o hotelu

 Shandrani Resort and Spa – 5*

 Asi nejkomplexnější mauricijský resort pro vyznavače aktivní dovolené, zábavy, extrémně dobrého jídla a pití. Je to jediný Beachcomber na východním (jihovýchodním) pobřeží. Blízkost letiště ocení ti, co chtějí být ve svém hotelu coby dup a naopak jim nevadí, že jim sem tam přeletí nad hlavou letadlo (co se provozu týče – létá se víceméně jen ve dne a frekvence je malá, Mauricius není Frankfurt, takže to lze brát spíše jako atrakci). Zátoka Blue Bay má dvě tváře – nejblíže k hotelu je písečné dno, ale dále od břehu je ve velmi malé hloubce obrovské množství korálů a rybek, hotový ráj pro šnorchlaře! Naopak pláž směrem na otevřené moře je pravé místo pro milovníky divočejších vod.

 

 

Nádherný výhled z apartmánu na Mauriciu.

FOTO: archív CK Marco Polo

 více informací o nabídce

 

MODERNÍ APARTMÁNY NA MAURICIU

 Skvělá alternativa pro rodiny nebo skupinky přátel

Nechce se vám do – byť sebelepšího – hotelu, mezi stovky dalších turistů? Preferujete soukromí? Moderní a komfortní apartmánové zařízení přímo u jedné z nejoblíbenějších pláží na západě Mauricia s nádherným výhledem na Indický oceán je určeno především rodinám či spolucestujícím párům přátel.