Ledovec na Kilimandžáru je rok od roku menší. Může to v budoucnu způsobit katastrofu.

Kilimandžáro se nerado ukazuje. Můžete být v jeho blízkosti i několik dnů, aniž by vám dalo šanci na jediný  snímek.

FOTO: Jan Papež

 Věčně ve stínu Kilimandžára

Nejvyšší hora Afriky je Kilimandžáro. Se svým vrcholem ve výšce 5895 m n. m.  a ledovcovou čepicí je symbolem Afriky. Lidé touží uvidět Kilimandžáro, třeba jen na pár vteřin, a jsou ochotni kvůli tomu cestovat mnoho hodin. Jiní lidé touží vystoupat až na jeho vrcholek a zvolat: „Zdolal jsem Kilimandžáro!“ S tím vším Mt. Kenya neudělá nic. Vyrostla jen do výšky 5199 m n. m. a pokud se Kilimandžáro nezhroutí, bude prostě jen druhou nejvyšší horou v Africe. Někteří sportovci by o tom mohli vyprávět. Jsou vynikající a překonávají všechny dosavadní výkony, jenže se narodili v době, kdy je někdo další jen o něco málo lepší než oni. Jsou odsouzeni k tomu, být sice lepší než všichni v historii, ale být přitom neustále jen druzí. Je to pech, výsměch osudu, je to k vzteku, ale nedá se s tím nic dělat. Mt. Kenya je krásné pohoří, ale nikdy nebude tak slavné jako Kilimandžáro.

Pohoří Mt. Kenya je druhé nejvyšší pohoří v Africe. Dosahuje výšky 5 199 m.n.m.

Pohoří Mt. Kenya je druhé nejvyšší pohoří v Africe. Dosahuje výšky 5199 m.n. m.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Treky

Mt. Kenya nabízí několik tras pro zkušené náročné horské turisty. Jsou to trasy na několik dnů (od 3 do 7 dnů).  Určitě potřebujete dobrého horského vůdce a mít jasno, v jakém terénu se chcete pohybovat. Trasa The Sirimon–Chogoria vystoupá až do výšky 4985 m n. m. (Point Lenana) a vyžaduje zkušenost a odolnost. Trasu The Sirimon–Naro Moru zvládnou všichni, a přitom nabízí nádherné výhledy, vodopády a dotek s deštným pralesem.  Ale i na této trase je nutný horský vůdce.

Unikátní území pohoří Mt. Kenya je chráněno jako území Národního parku a je zapsáno na listině přírodních památek UNESCO.

Unikátní pohoří Mt. Kenya je chráněno jako území Národního parku a je zapsáno na listině přírodních památek UNESCO.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Na seznamu UNESCO

Když je nějaká památka vyhlášená památkou UNESCO nebo nějaké území zapsáno na seznam UNESCO, všichni domácí doufají v příval turistů. Jako by hlavním smyslem nebyla sama ochrana památky nebo území, ale marketing. Zdá se, že s rychle narůstajícím počtem památek UNESCO dochází k devalvaci této značky. Zájem turistů se „ředí“ na mnoho nových míst. Když byl v roce 1997 Národní park Mt. Kenya vyhlášený přírodní památkou UNESCO, i Keňané očekávali, že do oblasti začne proudit procesí turistů.  Očekávání se nenaplnila. A možná je to dobře. Ti, co se do Mt. Kenya vydají, mají hory pro sebe a nepotkávají na každém kroku davy lidí.

Počasí ve vyšších polohách může být velmi nevlídné a může se velmi rychle střídat. Inu, velehory.

Počasí ve vyšších polohách může být velmi nevlídné a může se velmi rychle střídat. Inu, velehory.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Horští sloni

Ve výšce 3 000 m n. m. u hotelu Serena Mountain Lodge najdete jedno z nejslavnějších keňských napajedel. Pravidelně k němu chodí horští sloni, kteří se jinak potulují v lesích národního parku. Z terasy hotelu je na napajedlo výborný výhled. Hotel je i výborným výchozím místem k výletům do horských údolí, k muškařským výletům na horské potoky a říčky a k výletům na horských kolech. Nebo si můžete jen tak odpočívat na čistém horském vzduchu. Není kam spěchat.

Na planinách na úpatí hor často narazíte na zebry.

Na planinách na úpatí hor často narazíte na zebry.

FOTO: archív autora

Přečtěte si další zajímavé články o Keni.

FOTO: Jan Papež

Schyluje se v Amboseli k ekologické katastrofě?

FOTO: archív CK Marco Polo

Samburu - téměř neznámá perla Keni

FOTO: archív CK Marco Polo

Antilopa, která je schopna podvádět kvůli páření

Bydlet v luxusu není podmínkou

Nemusíte bydlet v luxusním hotelu Serena Mountain Lodge, jsou i mnohem levnější, a přitom pohodové možnosti. Jednou z nich je Castel Forest Lodge. Velmi příjemný hotýlek s hlavní budovou postavenou už v roce 1910. Rodinná atmosféra, skvělá poloha a nádherný výhled do okolí a na pohoří Mt. Kenya.

Pstruhová voda v horských říčkách láká muškaře.

Pstruhová voda v horských říčkách láká muškaře.

FOTO: archív cestovatelského portálu Sopka.cz

Snadná kombinace

Dva tři dny v horách vám ukáží úplně jinou Keňu, než kterou vidí lidé na pobřeží nebo lidé v Amboseli či Masai Mara. Navíc zastávku v horách můžete skvěle kombinovat s návštěvou oblasti Samburu, s návštěvou jezer Nakuru a Naivasha nebo s návštěvou parku Ol Pejeta, kde jsou umístěni nosorožci ze Dvora Králové.

Při západu slunce si často klademe otázku: Co přinese zítřejší den?

Při západu slunce si často klademe otázku: Co přinese zítřejší den?

FOTO: archív autora

 

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme.

6880,- v období od 3. 10.

Více informací zde


GOLF A LÁZNĚ V MAĎARSKU

NEUVĚŘITELNÁ NABÍDKA

6460,- Kč

4 noci + plná penze + pití

Lázně v ceně

Pondělí až středa golf v ceně

Pojeďte s námi do Maďarska – ať už s golfem nebo jen relaxovat v lázních či obojí společně. Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme. Využijte speciální nabídky pobytu na 4 noci za cenu 3 nocí. NAVÍC pro hotelové hosty je v pondělí, v úterý a ve středu green fee zdarma!

 

 

 

Termín: 8.3. 2015

Cena: 85 500,- Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990,- Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

 

Nádherný výhled z apartmánu na Mauritiu.

FOTO: archiv autora

 více informací o nabídce

MODERNÍ APARTMÁNY NA MAURITIU

 Skvělá alternativa pro rodiny nebo skupinky přátel

Nechce se Vám do – byť sebelepšího – hotelu, mezi stovky dalších turistů? Preferujete soukromí? Moderní a komfortní apartmánové zařízení přímo u jedné z nejoblíbenějších pláží na západě Mauritia s nádherným výhledem na Indický oceán je určeno především rodinám či spolucestujícím párům přátel.

  

Kerala, Indie

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 11. 12. 2014

Cena: 59 900,- Kč

Více informací o zájezdu:

 

Jižní Indie – poznávací zájezd po Kerale

Český průvodce

Pojeďte s námi objevit nádhernou část v jižní Indii – Keralu, začneme prohlídkou města Cochin, kde zrovna probíhá slavnostní otevření umělecké výstavy „Muziris Art Biennale“, pokračujeme do přírodní rezervace Periyar, kde uvidíme vzácné druhy živočichů, dále se projedeme lodí po místních kanálech – backwaters a zakončíme pobyt relaxem u moře v nádherném hotelu, kde můžete vyzkoušet ajurvedické masáže i stravu, případně můžete absolvovat kurz vaření s kuchařem.