North Island, Seychely, dlouhá bílá pláž jen pro 20 návštěvníků.

FOTO: Wilderness Safari

Vrátili krysí království přírodě

Společnost Wilderness koupila ostrov v roce 1997 za 5 miliónů amerických dolarů. Ostrov byl v moci krys, koček a krav. Přivezené rostliny válcovaly původní vegetaci a situace se klidně dala brát jako ekologická katastrofa. Krávy a kočky byly odchytány a odvezeny. Nejhorší byly krysy. Vybíraly hnízda želv a ptáků a devastovaly okolí.  I s použitím pesticidů trvalo skoro tři roky, než se ostrov krys zbavil. Původní vegetace a fauna se mohla začít vracet. A turistika mohla zlehka našlapovat po povrchu ostrova. Sen výkonného ředitele společnosti Wilderness Andyho Paynea se mohl začít uskutečňovat. „Chci tenhle krásný ostrov vyléčit. Vrátit mu zdravý dech a život. Je to mimořádné místo a zaslouží si to,“ prohlásil tehdy Andy Payne.

North Island, Seychelské ostrovy

North Island, Seychelské ostrovy.

FOTO: Wilderness Safari

North Island, Seychelské ostrovy, panenská příroda.

North Island, Seychelské ostrovy, panenská příroda.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Ostrovní ráj

„Jsme útočiště pro ty, kteří hledají vzácnou nedotčenou tropickou přírodu. Jsme přírodní svatyně, kde i unavená a ohrožená příroda Seychel nachází možnost regenerace,“ vysvětluje Wayne Milgate, generální ředitel North Island. Na mou poznámku o tom, že je trochu divné, když mluví o přírodě a ne o klientech, pro které byl resort na North Island postavený, dodává: „Naši hosté sem jezdí právě proto, že jsme jeden z nejambicióznějších projektů, které kdy soukromá společnost v přírodě vybudovala. Přes všechny naše zkušenosti v Namibii, Botswaně a Jihoafrické republice se nám ještě nikdy nenaskytla příležitost tak výrazně pozitivně ovlivnit lokalitu. Jsme vynikajícím příkladem využití přírodního bohatství. Vybudovali jsme ostrovní ráj.“

North Island, Seychely, nádherně modrá průzračná voda láká ke šnorchlování.

North Island, Seychely, nádherně modrá průzračná voda láká ke šnorchlování.

FOTO: Wilderness Safari

Ideální mix mezi hipíkem a Robinsonem Crusoe

Tady se můžete naprosto uvolnit. Můžete přijmout idealizovanou podobu existence Robinsona Crusoea a vcítit se do naprosté svobody hipíků, pro které nic nebylo problém. Tohle ale není Hollywood. 100členný diskrétní štáb je připravený udělat všechno pro to, abyste se na ostrově cítili dobře. Můžete se úplně zbavit svých starostí a dobíjet energii, protože tady cítíte na každém kroku, že jsou ještě místa, kam se dá uniknout. Když přilétáte a vaše helikoptéra zakrouží nad ostrovem, pocítíte výjimečnost a exkluzivitu. Není to o zlatých vodovodních kohoutcích, není to o mramorových schodištích a načančaných parádičkách, je to o neuvěřitelném místě, které je otevřené jen pro pár vyvolených.

North Island, Seychelské ostrovy, na kole ve vnitrozemí.

North Island, Seychelské ostrovy, na kole ve vnitrozemí.

FOTO: archiv CK Marco Polo

North Island, Seychelské ostrovy, na kajaku kolem pobřeží ostrova.

North Island, Seychelské ostrovy, na kajaku kolem pobřeží ostrova.

FOTO: Wilderness Safari

Kouzlo je v detailu

„Než jsme začali navrhovat jednotlivé vily, udělali jsme velmi důkladnou analýzu toho, co v dnešním přelidněném světě lidé hledají na své dovolené. Jednoznačně nám vycházelo, že hledají soukromí a prostor. A soukromí a prostor se staly základními stavebními kameny při projektování vil. Každá vila má okolo 450 m2. Zdá se, že je to dostatek místa, aby si každý mohl vychutnat pocit jedinečnosti, exkluzivity a soukromí. Ostrovní styl uvolní mysl a osvěží duši, zdánlivá jednoduchost je dokonale promyšlena, včetně výhledů na pláž a zvuku vln narážejících na pobřeží.“ Wayne Milgate je evidentně hrdý na místo, kterému šéfuje. Je cítit, že to nejsou jen nacvičená prohlášení, ale že se tvůrci resortu opravdu zabývali vším, co může ovlivnit pocit klienta.

North Island, Seychelské ostrovy,v souladu s okolní přírodou.

North Island, Seychelské ostrovy,v souladu s okolní přírodou.

FOTO: archiv CK Marco Polo

North Island, Seychelské ostrovy,každá vila má alespoň 450 m2.

North Island, Seychelské ostrovy,každá vila má alespoň 450 m2.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Ráj pro děti a klid pro rodiče

Některé resorty musely zakázat dětské návštěvníky, aby zaručily klid pro své hosty. North Island přistoupil k dětem úplně jinak. Rozhodl se poskytnout jim takovou zábavu a takové aktivity, aby nemusely potřebovat rodiče, a navíc vše činí tak daleko od rodičů, že o svých dětech nemusíte vůbec vědět.  Od kurzu vaření, plážové sporty, vodní sporty, toulky po ostrově, až po různé řemeslné dovednosti, to vše je pro děti připravené a nuda je slovo, které na ostrově nikdo nezná.

North Island, Seychelské ostrovy, i pro děti je tu zábava.

North Island, Seychelské ostrovy, i pro děti je tu zábava.

FOTO: archiv autora

North Island, Seychelské ostrovy, dnes vaříme my.

FOTO: archiv autora

 Inzertní sdělení –  Cestovní kancelář Marco Polo byla založena v roce 1990 a po celou dobu existence je soustředěná především na vysoký standard služeb, individuální přístup ke svým klientům, odbornost zaměstnanců a flexibilitu. Jsme připraveni vám připravit cestu do Keni, Tanzanie, Ugandy, Rwandy, Malawi, Zimbabwe, Zambie, Mosambiku, Namibie, Botswany a Jihoafrické republiky podle vašich individuálních přání.
 

 

North Island, Seychelské ostrovy, panenská příroda.

 Více informací o hotelu a rezervace

 North Island, Seychelské ostrovy

 Ostrov North Island patří společnosti Wilderness Safari. Ta má více než 40letou zkušenost s výstavbou a provozem velmi luxusních safari kempů na jihu Afriky a North Island bere jako svůj klenot, svou výkladní skříň.

Dokonalé zázemí pro nejnáročnější klientelu a respekt k přírodě. Zdánlivě neslučitelné požadavky jsou právě na North Island v absolutním souznění.

 
 

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu zde

Zaváděcí cena: 75.000,--

Termín : 26.11. 2014

 

Keňa – Tanzanie

Expedice – Východní Afrika

Český průvodce

Zaváděcí cena – 75.000,- za 10 nocí

Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzanie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe.
Navštívíme také méně známá místa a užijeme si komunikaci s místními kmeny, včetně proslulých Masajů.

FOTO: archiv autora

 Více informací o zájezdu

Termín: 25.6. 2015

Cena:  85 500,-- za 17 nocí

 

KEMPOVÁNÍ V BOTSWANĚ

Expedice s  českým průvodcem

Běžnému návštěvníkovi Botswany by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o zemi placatou, krajinu nehostinnou a vyprahlou. Na severu země však leží úžasná delta Okavango, zelené úrodné pláně protkané vodními cestami, které se vlévají do moře písku – pouště Kalahari. Toto vše vytváří unikátní vodní zázrak a oblast Okavanga je domovem velkému množství africké fauny a flóry. 

 

FOTO: andBeyond, archiv CK Marco Polo

 Více informací o zájezdu

Termín: 25.11. 2014

Cena: 39 700,-- (+ letenky) za 11 nocí

 

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost rostlin i tvorů, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Na této cestě navštívíte to „nej“ ze střední i severní Namibie a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

 

Více o zájezdech bez příplatku za jednolůžkový pokoj.

 

JSTE SAMI A NECHCE SE VÁM PLATIT PŘÍPLATEK ZA JEDNOLŮŽKOVÝ POKOJ?

Seznamte se s unikátní nabídkou poznávacích zájezdů, kde nemusíte platit příplatek za jednolůžkový pokoj!

Východní Afrika, Havaj, Srí Lanka, Japonsko

Nejčtenější články v rubrice Afrika za posledních šest měsíců
  1. Vyberte nejkrásnější dívku Afriky
  2. Nejkrásnější africká poušť. To je sen
  3. Seychelské ostrovy – kde obrázky na realitu nestačí
 Zpět na hlavní stránku rubriky Afriky