Výšlap na Stolovou horu raději vždy se zkušeným horským vůdcem

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Blíž ku Praze, než ke Kapskému Městu

Do Prahy je z Libérie, která se zdá být ebolou nejvíce ohrožena, 7713 km. Podobná vzdálenost je z Prahy např. do pákistánského Karáčí. Zdá se to být bezpečně daleko, že? Tak bezpečně daleko, že nás vůbec netrápí možnost šíření eboly po zemi a plně se soustředíme jen na leteckou dopravu. Kdo by čekal, že nejslavnější park v Keni Masai Mara je od Libérie vzdálen o pouhých 200 km méně než Praha? A čas potřebný na cestu je do Masai Mara dokonce o 10 hodin delší než čas potřebný na pozemní cestu do Prahy.

Kapské Město je od Libérie vzdáleno o 1000 km více než Praha a Krugerův národní park o 2000 km více. Bát se tedy cesty do Jihoafrické republiky nebo Keni je jen pouhá panika.

Opravdovými vládci Krugerova národního parku jsou sloni. Je jich v parku víc než 13 000 kusů.

Opravdovými vládci Krugerova národního parku jsou sloni. V parku je jich více než 13 tisíc kusů.

FOTO: archiv autora

 13 000 slonů a 2000 lvů

Krugerův národní park je výkladní skříní turistiky v Jihoafrické republice. A právem. Oblast velká bezmála jako Morava je domovem pro 13 000 slonů a více než 2000 lvů. To samo už by mělo stačit k tomu, abyste se při cestě do Jihoafrické republiky rozhodli Krugerův národní park navštívit. Poradíme vám, jak to udělat, abyste nebyli zklamaní.

Západ slunce v Krugerově národním parku zažijí pouze ti, co se v parku ubytují. Ostatní musí před setměním park opustit.

Západ slunce v Krugerově národním parku zažijí pouze ti, co se v parku ubytují. Ostatní musí před setměním park opustit.

FOTO: CK Marco Polo International

Zjistěte si, kde přesně budete bydlet

Nabídka zájezdů, které v sobě zahrnují Krugerův národní park, je na našem trhu dost široká. Určitě se ale vyhněte všem nabídkám, které vám nezaručí, že budete nocovat přímo v parku nebo v některé soukromé rezervaci na park navazující, ale bez bariér! Jednou z výhod Krugerova národního parku je, že ubytování uvnitř parku si může dopřát prakticky každý. V parku je řada kempů nabízejících ubytování za lidové ceny. Kromě plně vybavených bungalovů a kempovacích míst pro stany a karavany v nich obvykle najdete také restauraci a obchod. Některé kempy leží na břehu řeky, jiné třeba u napajedla. Přímo z terasy restaurace pak můžete pozorovat zvěř, která se tam přijde osvěžit, a oběd vám zpestří „koncert“ hrochů.

Když si dopřejete čas u napajedla, můžete zažít i souboj hrochů.

Když si dopřejete dostatek času u napajedla, můžete zažít i souboj hrochů.

FOTO: archiv autora

V jednoduchosti je kouzlo

Aktivnější a dobrodružnější povahy můžou vyrazit do kempů v divočině.

Na africkém kontinentu se nacházejí tisíce destinací, které nabízejí setkání se zvířaty a divokou přírodou. Ale opravdu jen málo z nich se dá nazvat divočinou. Přibližně polovina území Krugerova národního parku (asi dva milióny hektarů) je označena jako divočina, a právě zde najdete kempy – základny pro pěší safari. Sem dorazí jen minimum návštěvníků a velká většina z nich ani netuší, že taková možnost existuje. Přitom je to jedna z nejkrásnějších možností, jak se s Krugerovým národním parkem seznámit. Pěší safari vás vrátí o sto let zpátky, do doby prvních cestovatelů, kteří objevovali africkou přírodu.

Drifters Game Lodge

Drifters Game Lodge

FOTO: drifters

Civilizace je tam někde daleko za horizontem

Na pár dnů si odpočinete od veškerých výdobytků civilizace, po večerech nebudete koukat na televizi, ale do ohně a na hvězdnou oblohu, a místo zpravodajství z domova i ze světa budete poslouchat nefalšované zvuky divočiny. Vaši večeři nebude přerušovat zvonící telefon, ale praskání v křoví naznačující, že si něco většího přišlo shánět potravu až na hranici vašeho kempu.

Kemp tvoří „společenské centrum“ – lapa, kde je ohniště a zastřešený prostor pro stůl a židle, kde se všichni scházejí, čtyři sruby (v každém jsou dvě lůžka s moskytiérou) a společné sociální zařízení. O váš žaludek a úklid chatičky se stará kuchař, který zůstává neustále v kempu.

Při pěším safari čas běží úplně jinak něž při safari v autě. Operujete sice na mnohem menším prostoru, ale máte na všechno mnohem víc času.

Při pěším safari čas běží úplně jinak než při safari v autě. Operujete sice na mnohem menším prostoru, ale máte na všechno mnohem více času.

FOTO: andBeyond, archiv portálu Sopka.cz

Uvědomíte si, co všechno člověk přehlédne při projíždění buše v autě, a budete se cítit součástí přírody – nikoli jen divákem. Poznáte mnoho divokých rostlin, naučíte se číst stopy zvěře a vyzkoušíte si, jaké to je se nepozorovaně přiblížit buší k divokým zvířatům. Na vlastní kůži zjistíte, jak za těch pár dní v divočině dokážete zapomenout na starosti a problémy všedních dnů a váš městský život vám bude připadat neuvěřitelně vzdálený.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

Klasické safari v terénních vozech. Výhodou soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

FOTO: CK Marco Polo International

Soukromé části parku mají jiný režim

Pokud se rozhodnete investovat do návštěvy více peněz, můžete zamířit do některé ze soukromých částí parku nebo do soukromých rezervací na park navazujících. I tady je škála hodně široká. Od velmi příjemných cen v menších projektech až po hodně drahé lodže. Soukromé rezervace mají na svém území mnohem volnější režim. Auta mohou mimo cesty, pěší safari je samozřejmostí, stopaři a rangeři jsou velmi dobře školeni, nikam se nechvátá. Pokud máte na safari více než dva dny, určitě se vydejte do některé soukromé části parku.

Přečtěte si zajímavý článek o soukromé rezervaci u Krugerova národního parku.
Buvol je součástí tzv. Velké pětky.

Buvol je součástí tzv. Velké pětky.

FOTO: archiv autora

Nepodceňujte přípravu

Je důležité si dobře dopředu promyslet, co si od své návštěvy Krugerova parku vlastně slibujete, a pak podle toho volit způsob, jak se do parku vydáte. Většina zklamání vyplývá právě z rozporu mezi představami a reálným provedením návštěvy. Jsou cestovní kanceláře, které za návštěvu Krugerova národního parku vydávají dokonce i to, když se parkem pouze projíždí. Ráno do parku vjedou na severu a večer z parku vyjedou na jihu. Ujedou 250–300 km bez šance na delší a soustředěné zastávky. To je ta nejhorší varianta, jak park navštívit, a k takové návštěvě se rozhodně nenechte zlákat. Chtějte po své cestovní kanceláři podrobnosti a pak snadno poznáte, zda své práci rozumějí, nebo vás jen chtějí nalákat na známý a populární pojem.

Po západu slunce se vlády nad kempem ujímají masajští noční strážci.Tarangire Treetops.

Po západu slunce se vlády nad kempem ujímají masajští noční strážci.Tarangire Treetops.

FOTO: archiv autora

Jde nám o kšeft

Pro ty, kteří by nás chtěli podezřívat, že propagujeme Afriku proto, že nám „jde o kšeft“, mám dobrou zprávu. Ano, potvrzuji, že nám jde o kšeft. Naším kšeftem je poskytování služeb cestovního ruchu. Jenže navíc máme Afriku rádi. Známe Afriku a snažíme se, aby se o Africe lidé dozvěděli co nejvíce. Nelakujeme Afriku na růžovo, známe její problémy a otevřeně o nich mluvíme. Jen ten, kdo je na Afriku připravený, se do ní při návštěvě zamiluje.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme.

6880,- v období od 3. 10.

Více informací zde


GOLF A LÁZNĚ V MAĎARSKU

NEUVĚŘITELNÁ NABÍDKA

6460,- Kč

4 noci + plná penze + pití

Lázně v ceně

Pondělí až středa golf v ceně

Pojeďte s námi do Maďarska – ať už s golfem nebo jen relaxovat v lázních či obojí společně. Pobyt je možný kdykoli – termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme. Využijte speciální nabídky pobytu na 4 noci za cenu 3 nocí. NAVÍC pro hotelové hosty je v pondělí, v úterý a ve středu green fee zdarma!

 

 

 

Termín: 8.3. 2015

Cena: 85 500,- Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990,- Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

 

Nádherný výhled z apartmánu na Mauritiu

FOTO: archiv autora

 více informací o nabídce

MODERNÍ APARTMÁNY NA MAURITIU

 Skvělá alternativa pro rodiny nebo skupinky přátel

Nechce se Vám do – byť sebelepšího – hotelu, mezi stovky dalších turistů? Preferujete soukromí? Moderní a komfortní apartmánové zařízení přímo u jedné z nejoblíbenějších pláží na západě Mauritia s nádherným výhledem na Indický oceán je určeno především rodinám či spolucestujícím párům přátel.

  

Kerala, Indie

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 11. 12. 2014

Cena: 59 900,- Kč

Více informací o zájezdu:

 

Jižní Indie – poznávací zájezd po Kerale

Český průvodce

Pojeďte s námi objevit nádhernou část v jižní Indii – Keralu, začneme prohlídkou města Cochin, kde zrovna probíhá slavnostní otevření umělecké výstavy „Muziris Art Biennale“, pokračujeme do přírodní rezervace Periyar, kde uvidíme vzácné druhy živočichů, dále se projedeme lodí po místních kanálech – backwaters a zakončíme pobyt relaxem u moře v nádherném hotelu, kde můžete vyzkoušet ajurvedické masáže i stravu, případně můžete absolvovat kurz vaření s kuchařem.