Ach ten odliv

Váš zážitek z ráje ale vůbec nemusí být v souladu s vaší představou, kterou jste si vytvořili díky fotografiím.  Dvakrát denně ustoupí moře na mnoha plážích Zanzibaru na stovky metrů daleko a laguny se změní v bazénky. Je to skvělé místo pro ty, kteří rádi objevují pěšky zvláštní mořský svět drobných ryb, korálů, mořských rostlin a ježků. Jsou lidé, kteří zde vydrží hodiny a hodiny se šnorchlem a brýlemi a slunečníkem pozorovat život, který je jinak téměř nedostupný. Ale je to území naprosto nevhodné pro plavání. Kdo chce plavat v moři, nemůže na východní pobřeží. Musí na sever a západ a ještě musí dobře vědět kam.

Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

Pláž Nungwi. Vesničané v pobřežních vodách hledají obživu pro své rodiny.

FOTO: archiv autora

Po odlivu zůstávájí v lagunách jen mělké bazénky, plné hvězdic, ježků a drobných rybek.

Po odlivu zůstávají v lagunách jen mělké bazénky plné hvězdic, ježků a drobných rybek.

FOTO: archiv autora

The best of Zanzibar – Ras Nungwi a Nungwi

Sever ostrova byl požehnán a problémy s odlivem a přílivem tu nejsou tak patrné. Tady se najdou pláže, kde si zaplavete. Tady se můžete koupat celý den bez toho, abyste se museli nejprve probrouzdat širokou mělčinou. Tady nemusíte prohánět oceán, tady proháníte sami sebe v oceánu. Ovšem na druhé straně tu nikdy nezažijete po setmění takovou jízdu jako na jihovýchodě. Vše má prostě něco do sebe a je třeba vybírat místo své dovolené podle své chuti a touhy a vědět, kde to hledat.

Malé bělošské dítě je pro místní ženy stále ještě zajímavá atrakce.

Malé bělošské dítě je pro místní ženy stále ještě zajímavá atrakce.

FOTO: archiv autora

Do roku 1990 byla pláž Ras Nungwi ospalou malátnou pláží, kde jste jen těžko mohli potkat víc než pár bílých nohou, nořících se do tyrkysového moře. To už ale dnes není pravda. Více než 20 hotelů a hotýlků postavených v palmových hájích podél této pláže a další a další projekty přicházející každý rok, totálně změnily místní atmosféru. Dnes je to luxusní přímořské letovisko, se všemi výhodami a nevýhodami. Nádherná pláž a okouzlující moře zůstaly, a kdo si chce opravdu odpočinout, měl by zamířit právě sem.

Většina resortů je postavena v palmových hájích, které zvýrazňují exoticku krásu ostrova.

Většina resortů je postavena v palmových hájích, které zvýrazňují exotickou krásu ostrova.

FOTO: CK Marco Polo

V západní části pláže najdete i méně okázalé ubytování a řadu dobrých plážových barů, které nabízejí i lehátka a slunečníky na pronájem během dne. Tady se soustředí baťůžkáři, kteří nebydlí přímo na pláži a tady se odehrávají večerní párty, které tolik znervózňují mravokárce. Ale pláž je tak dlouhá a hlučné bary jsou tak vzdálené od resortů pro milovníky klidu, že tu nedochází k žádnému hloupému napětí.  „Užívej si a nech užívat si druhé“, dalo by se parafrázovat staré pořekadlo.

Bílá pláž a modré moře. Pro domorodce každodenní skutečnost. Pro nás fascinující zážitek.

Bílá pláž a modré moře. Pro domorodce každodenní skutečnost. Pro nás fascinující zážitek.

FOTO: archiv autora

Kendwa – nenápadná sestřička

Z Ras Nungwi dojdete na pláž Kendwa pěšky. Je to příjemná procházka po bílém písku. Kendwa je nenápadná sestřička slavné pláže. I tady vládnou baťůžkáři, ale tak nějak v poklidu a pohodě. Tady nemusíte být tak moc „cool“ jako na pláži Nungwi, ani nemusíte propadat vodním sportům a nočním pařbám jako na pláži Paje. Plážový volejbal nebo fotbálek s partou stejně pohodových lidí, knížka v poloze ležmo v typickém zanzibarském plážovém lehátku, pivečko, gin s tonikem a klídek. Tady se nemusíte stydět za romantickou procházku ve dvou nebo nějaké kilo navíc. Co víc si přát od dovolené.

Inzertní sdělení: Cestovní kancelář Marco Polo vám připraví na klíč zájezd do Afriky. Pro vaši soukromou cestu i pro incentivní cesty vaší společnosti.

Doporučené hotely na Zanzibaru, které jsme osobně prověřili a jejich kvalita odpovídá standardům cestovní kanceláře Marco Polo a náročnosti našich klientů.

La Gemma Dell´Est

FOTO: CK Marco Polo

Více o hotelu zde

Pláž Nungwi

Diamonds La Gemma Dell´Est - 5*

All inclusive resort s nádhernou polohou na vyhlášené pláži Nungwi. Architektura hotelu výborně využívá svažitý terén a všechny pokoje směřují k moři.  Udržovaná tropická zahrada umocňuje pocit tropického ráje.

Hotel patří italské hotelové společnosti a díky tomu je v hotelu i velmi dobře vedená kuchyně italským šéfkuchařem.

Skvělá volba pro rodiny s dětmi, především pro skvělou pláž a možnost celodenního plavání v moři.

  

Paradise Beach hotel Zanzibar

FOTO: archiv autora

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

Cena : 29.990,-- za 7 nocí

ALL INCLUSIVE

Termín : 11.11. 2014

Více informací o zájezdu

Paradise Beach Resort 4*

 Hotel se nachází v oblasti Uroa na východním pobřeží Zanzibaru a je vzdálen 35 km od hlavního města (Stone Town) a tedy i od letiště. Zde si můžete užít dovolenou v rozlehlém resortu s pobřežím dlouhým 700 m. Hotel byl postaven v roce 2010 a plně rekonstruován v roce 2014 za pomocí materiálů šetrných k životnímu prostředí a v autentickém africkém stylu.

V této části ostrova je třeba počítat s velkým odlivem a mělkým mořem po většinu dne. Pláž je ale velmi hezká.

  

Neptune Pwani Beach

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o hotelu zde 

Pláž Kiwengwa na severovýchodě

Neptune Pwani Beach - 4*

Výborná volba z hlediska poměru kvalita-cena. Palmový háj přímo u krásné písčité pláže. Příjemné prostorné bungalovy, výborně vybavené. Skvělá kuchyně a velmi ochotný personál.

Výborná volba pro rodiny s malými dětmi.

Pláž Kiwengwa podléhá, stejně jako jiné pláže na východě ostrova, vlivu odlivu a přílivu. Během dne je velmi nízká hladina moře, pro děti ale skvělá záležitost.

  
 Zájezdy, které lze velmi pohodlně kombinovat s pobytem na Zanzibaru.
 

FOTO: archiv autora

FOTO: CK Marco Polo International

 Více informací o zájezdu zde

Termín odjezdu: 22.10. a pak každou středu

Cena : 59.990,-- za 7 nocí, včetně safari

Pobyt na Zanzibaru s leteckým výletem na safari

Týdenní program je vhodný pro ty, kteří chtějí relaxovat u indického oceánu a zároveň se nechat ohromit zážitky na safari a to během pouhého týdne. Díky letu ze Zanzibaru přímo do rezervace Selous je vše jednodušší a pohodlnější.

Pobyt u moře si můžete libovolně prodloužit a změnit se dá i délka safari. 


Klasický okruh - Lake Manyara, Ngorongoro, Serengeti

Vydejte se s námi na sever Tanzanie do proslulých národních parků Serengeti, Ngorongoro a Lake Manyara.
Kráter Ngorongoro, mnohými považovaný za osmý div světa a nekonečné pláně Serengeti jistě netřeba blíže představovat. Serengeti je dějištěm každoroční velké migrace zvířat - miliony pakoní, zeber a dalších druhů putují za čerstvou pastvou a slibují jedinečnou podívanou.

Pokud budete chtít po skončení safari odpočívat na pobřeží Indického oceánu, rádi vám připravíme nabídku na prodloužení pobytu na ostrově Zanzibar.
Rádi vám připravíme individuální nabídku safari v Tanzanii ve vámi zvoleném termínu.

 

FOTO: Archiv autora

Termín odjezdu  : 21.11. 2014

Více o zájezdu zde

Cena :  81.990,--

 

 
 

Inzertní sdělení: Cestovatelský portál Sopka.cz nabízí na svém webu výběr průvodců a map do celého světa. Vyberte si na jednom místě mapu nebo průvodce, kterého potřebujete. Navíc zde najdete spoustu užitečných informací o jednotlivých destinacích.

 

FOTO: NG, archiv portálu Sopka.cz

Mapy a průvodce na Zanzibar

Jan Papež, CK Marco Polo