Do Afriky v náklaďáku

Afrika je často o nepřístupných terénech. O rezervacích bez moderních asfaltových cest, které by jen poškodily přírodu. O infrastruktuře, která ještě dlouho nebude splňovat evropské parametry. Není tedy divu, že rok od roku roste zájem o cesty v terénních náklaďácích. Zní to neuvěřitelně, ale trávit svou dovolenou v náklaďáku touží stále víc lidí. Náklaďák není autobus a cesta v náklaďáku není dovolená, ale dobrodružství.

Tábořiště při cestě náklaďákem.

Tábořiště při cestě náklaďákem.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Žádná nepohoda vás nepřekvapí

Jedete v náklaďáku, ale nesedíte na hromadě písku nebo trsech banánů. Není to jízda stopem s řidičem, co má za sebou už 2 000 km a deset redbullů. Tyhle náklaďáky jsou „vytuněné“ pro putování opuštěnými místy a pro putování přírodou. Každý detail je promyšlený se stejnou péčí, jako jsou promyšlené jachty. Cílem je zajistit ve složitých podmínkách co největší pohodlí a bezpečí. Sedačky jako v moderních autobusech, včetně bezpečnostních pásů, příjemných rozestupů mezi řadami a vysokou střechou. Malé mikrobusy ani prostornější terénní vozy vám neposkytnou takové pohodlí. O velkých autobusech nemluvě.

Dobrá parta se při expedici vytvoří téměř vždy. Společné zážitky jsou nejlepším tvůrcem party.

Dobrá parta se při expedici vytvoří téměř vždy. Společné zážitky jsou nejlepším tvůrcem party.

FOTO: archiv CK Marco Polo

 

Pan velitel je bůh

Expedice není úplně normální zájezd. Velká část úspěchu cesty je spojená se schopnostmi průvodce, s jeho znalostmi, charizmatem a schopností moderovat skupinu a řešit případné krizové situace. Samozřejmě že je nesmírně důležité, jak je cesta připravena, jak je sestavený její itinerář, jak jsou poskládány zážitky a jak je nastavený rytmus celé cesty, ale průvodce je tím tajemným kořením, které odlišuje obyčejné jídlo od pochoutky. Tady musí platit zcela přirozeně pravidlo: Pan velitel je bůh.

Vzhůru na Lion Head. Horu nedaleko Stolové hory. Kapské město.

Vzhůru na Lion´s Head, kopec sousedící se Stolovou horou. Kapské Město

FOTO: Hana Pšeničná, CK Marco Polo

Dobrý výhled je základem úspěchu

Cestujete proto, abyste viděli, abyste fotili a filmovali. Na to stavitelé náklaďáků mysleli hned od počátku. Dokonalý výhled je obrovskou výhodou putování v náklaďáku. Sedíte hodně vysoko nad terénem, okno je téměř od podlahy ke stropu a lze ho i jednoduše otevírat. Při safari vidíte i zvířata ve vysoké trávě, protože jste mnohem výš než ostatní turisté.

Při každém setkání s turisty z běžných okruhů vám budou vaše terénní auto závidět.

Při každém setkání s turisty z běžných okruhů vám budou vaše terénní auto závidět.

FOTO: archiv autora

Objevitel v každém z vás

Náklaďák vám umožní dostat se do míst, kde nebudou další turisté. Do míst, kde snadno získáte pocit cestovatelů ze starých dobrých časů. Pocit objevitelů, kteří se dostávají za horizont, kde žádná bílá noha ještě nebyla. Je to iluze, samozřejmě, ale krásná iluze, která vám pohladí duši. A právě na takových místech a v takových chvílích si teprve pořádně uvědomíte, jak je důležité, že váš domov na kolech připravovali lidé, kteří mají srdce na správném místě a navíc mají obrovskou zkušenost s putováním po africké divočině. Vše má své místo. Lednice na jídlo a pití, úložné prostory pro stany a matrace, plynová kuchyně, zdravotnické potřeby, náhradní díly pro náklaďák atd. atd. atd. Tenhle náklaďák vám vrátí pocit objevitele.

Průvodci jsou pro úspěch expedice velmi podstatní. Jejich vzdělávání musí být velmi důkladné.

Průvodci jsou pro úspěch expedice velmi podstatní. Jejich vzdělávání musí být velmi důkladné. Zastávka v Krugerově národním parku a pěší safari.

FOTO: drifters

NÁKLAĎÁK

Pro africké expedice se používají dva typy náklaďáku. V Ugandě a Botswaně je to menší typ s pohonem 4x4 a kapacitou 14 osob, na ostatní okruhy pak větší náklaďák s kapacitou 18 osob.

Když jsou všechny restaurace v nedohlednu, poslouží vybavená kuchyně.

Když jsou všechny restaurace v nedohlednu, poslouží vybavená kuchyně.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Pod kabinou pro cestující je složený celý váš dočasný domov: kompletní kuchyně vybavená vařičem, nádobím a příbory, škopkem na mytí nádobí, zásobou jídla, mrazákem, nádrží na vodu, stolem a židličkami a také stany, polními lůžky a polní sprchou. A ještě nesmím zapomenout na součást vybavení zvanou „douglas“. Spodní část „douglasu“ vypadá úplně stejně jako kempovací židlička a stejně se také rozkládá… Tím však podoba končí. Vršek netvoří plátno jako u židličky, ale dřevěný ovál s otvorem uprostřed. Díky „douglasu“ je zaručeno pohodlí pro osobní potřebu i uprostřed nejdivočejší africké divočiny. I ty noviny by si člověk mohl přečíst, pokud by tedy v buši našel trafiku…

Promyšlený prostor

Jednoduché banální věci mohou mít někdy velký význam. Určitě si vybavíte, jak složité je najít v autobuse místo na běžné věci, které potřebujete při poznávacím zájezdu. A jak musíte každé ráno přemýšlet, co si vlastně dát do příručního zavazadla, protože k velkým zavazadlům se během dne nemáte v podstatě šanci dostat.  V dobře promyšleném náklaďáku máte k dispozici přímo na korbě svou vlastní skříňku o obsahu až 200 litrů, kam si můžete uložit své věci. Nic se nemusí povalovat na podlaze, nemusíte čekat, až se někde zastaví, abyste mohli k zavazadlům, prostě pohoda a pořádek.

Pobřeží Indického oceánu,

Pobřeží Indického oceánu,

FOTO: archiv CK Marco Polo

Skvělé trasy

Jižní a východní Afrika nabízí mnoho tras. Záleží na tom, kolik máte času a co chcete vidět. Keňa a Tanzanie jsou hlavně o safari, Namibie a Botswana o přírodě a safari a Jihoafrická republika i o dalších aktivitách. Můžete vyrazit na pět dnů, ale i na tři týdny. Všechny trasy jsou velmi promyšleně sestavené a velmi často vedou místy, kam se ostatní turisté nedostanou. Africké dobrodružství je v náklaďáku opravdu dobrodružstvím.

V noci je mezi vámi a divokou přírodou jen tenká látka stanu.

V noci je mezi vámi a divokou přírodou jen tenká látka stanu.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Bezkonkurenční cena

Pokud porovnáte cenu za cestu v náklaďáku s nabídkami tradičních poznávacích zájezdů a zájezdů tzv. „dobrodružných“ cestovních kanceláří a velmi pozorně porovnáte trasy a obsah, dojdete jednoznačně k závěru, že cesta v náklaďáku má bezkonkurenční cenu.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 EXPEDICE V NÁKLAĎÁKU

 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky?

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín: 08. 03. 2015

Cena: 85 500,- Kč za 17nocí / 19 dnů

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

2 000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

FOTO: archiv autoraVíce o zájezdu

Termín:  26. 10. 2014 a pak každou neděli až do června 2015

Cena: 17 590  Kč za 4 noci včetně stravování a safari !!!!

Náklaďákem na safari do Krugerova NP

 Tento poznávací zájezd do Jihoafrické republiky vás zavede do nejznámějšího národního parku jižní Afriky.  Čeká vás safari v Krugerově národním parku, a to jak přímo na jeho území, tak i v soukromé rezervaci, která je součástí většího Krugeru. Navštívíte i nádherný Blyde River Canyon.

Program je bez letenky do Jihoafrické republiky a můžete jej snadno kombinovat se svou vlastní cestou do JAR, nebo pro vás letenky zorganizujeme.

  

Savana. Co nás ještě čeká?

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín: 13. 11. 2014 a pak každých 14 dnů až do června 2015

Cena: 46 700,- za 13 nocí

Více informací o zájezdu:

 

Expedice JAR, Mosambik a Svazijsko: za divokou zvěří a panenskými plážemi

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky a Mozambiku navštívíte národní parky Kruger a Hluluwe, kde budete mít možnost pozorovat divokou africkou zvěř v jejím přirozeném prostředí. Dále navštívíte nedávno založený Tranfrontier Peace Park a rezervaci ve Svazijském království. Během cesty navštívíte přírodní i kulturní atrakce a užijete si nádherných opuštěných pláží Indického oceánu. Podíváte se také do hlavního města Maputa a užijete si jeho latinskou kulturu a atmosféru.

 Program je bez letenky do Jihoafrické republiky a můžete jej snadno kombinovat se svou vlastní cestou do JAR, nebo pro vás letenky zorganizujeme.

  

FOTO: archív CK Marco Polo

Více informací  o expedicích

Ty nejlepší expedice z nabídky Marco Polo

Svět je nádherné místo na poznávání neznámého. A poznávat svět v rytmu rychleji tlukoucího srdce, se svrběním v dlaních nebo třesoucím se dechem; zkrátka s trochu vyšší hladinou adrenalinu, to je řada zážitků s nádechem dobrodružství. Nepřinášíme vám na našich zájezdech extrémní dobrodružství, spíše citlivě dávkujeme adrenalin s odpočinkem a pohodlným zázemím. Je přeci tak příjemné večer posedět u sklenky dobrého vína a prožívat dobrodružství uplynulého dne.

Treky, trekking, hiking, procházka..., je úplně jedno, jak tomu budeme říkat. Poznejte ta nejkrásnější místa v Evropě nebo exotických zemích a prošlapte se k zážitkům. Jen při treku navštívíte místa jiným utajená, jen při treku vnímáte detaily, barevné odstíny, zvuky a vůbec přírodu okolo vás. Trek sám o sobě je zážitek a rádi bychom vám představili místa, která považujeme za jedinečná a úžasná. Můžete vyrazit na odpoledne nebo na několik dní. Každý moment se stane nezapomenutelnou částí zájezdu, ať je to v Norsku, Jižní Africe, Peru, Argentině, nebo Barmě.