Prastará historie

Zakladatel Fancourtu by se asi divil, kdyby viděl, jak dnes vypadá území, na kterém postavil v polovině 19. století přístřešek pro své dělníky, kteří budovali silnici a horský průsmyk v Outenigua Mountains.

Fancourt Manor House

Fancourt Manor House

FOTO: Fancourt

Henry Fancourt White budoval průsmyk Montagu v letech 1844 až 1848 a pomohl významně expanzi kolonistů do dalších částí afrického jihu.

Přístřešek se postupem času proměnil v dům s mnoha pokoji a po smrti Henryho byl prodán v dražbě. Několikrát změnil majitele, až jej v roce 1903 syn zakladatele Ernest Montagu White koupil zpět a pojmenoval ho na počest otce Fancourt Manor House.

Fancourt Manor House je srdcem golfové Mekky

Fancourt Manor House je dnes nejen národní památkou, ale i luxusním hotelem s 18 pokoji a nádhernou ukázkou toho, jak se dá rekonstruovat stará budova s respektem k minulosti při splnění těch nejnáročnějších požadavků současné luxusní klientely.

Fancourt Manor House

Fancourt Manor House

FOTO: Fancourt

Naši památkáři by se měli do Jihoafrické republiky vydat, aby viděli, že komerční využití starých budov nemusí znamenat jejich konec, ale naopak záchranu.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu

FOTO: Fancourt

Hlavní město golfu v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika je pro každého golfistu rájem. Skvělých hřišť je tu celá řada. Ale hlavním městem golfu v zemi je jednoznačně Fancourt. 213 ha pozemků okolo původního domu bylo přebudováno v golfový resort, který uspokojí i hodně náročné hráče.

Fancourt je spojován se dvěma ikonami jihoafrického golfu, s Gary Playerem a Ernie Elsem. Gary Player je autorem designu všech tří místních hřišť. Sám tvrdí, že The Links je jeho nejkrásnějším hřištěm. Všechna tři hřiště patří mezi 20 nejlepších v Jihoafrické republice a často jsou vyhlašována jako vůbec nejlepší.

The Links

Pro české hráče je The Links opravdovou zkouškou odvahy. Při jeho projektování vycházel Gary Player ze zkušeností skotských a irských hřišť. Hřiště co nejvíc otevřel větru a jamky modeloval tak, aby největší překážky byly postaveny právě ve vzdálenostech vašich maximálních ran.

Fancourt, Links.

Fancourt, Links

FOTO: Fancourt

Tohle hřiště vás donutí používat hlavu, ranaři tu budou nešťastní a zásoba míčků jim bude stačit sotva na první devítku. Rozhodně tímhle hřištěm svůj pobyt ve Fancourt nezačínejte, protože byste se hodně natrápili. Hřiště je ale krásné a vždy perfektně udržované a kdo ho projde s dobrým číslem, odnese si domů skvělou vzpomínku.

Fancourt, Links.

Fancourt, Links

FOTO: Fancourt

Montagu

Montagu je lahůdka. Při projektování využil Gary Player původní park s vysokými stromy, potoky a rybníky. Kdo má rád hřiště s parkovou úpravou, přijde si na Montagu na své.

Každá jamka je naprosto odlišná od ostatních a sama o sobě je zahradou plnou květin, stromů, velkých balvanů a nádherných zákoutí. Přitom jsou tu široké ferveje a rozměrné greeny.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu

FOTO: Fancourt

Montagu bylo několikrát vyhlášeno nejlepším hřištěm Jihoafrické republiky. Pokud jedete na golf v páru, máte naprostou jistotu, že na Montagu bude vaše partnerka nadšená a bude často sahat do bagu pro fotoaparát. Není to ale rozhodně lehké hřiště, které by neumělo potrápit. Je tu hodně vody a jamky jsou dlouhé.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu

FOTO: Fancourt

Outeniqua

Asi nejlehčí z trojice hřišť ve Fancourtu. Je pojmenované po pohoří, které vytváří nádherné panorama okolo celého areálu.

Fancourt, Outeniqua.

Fancourt, Outeniqua

FOTO: Fancourt

Díky převýšení vás čekají na mnoha jamkách nádherné výhledy a často získáte velmi dobrý pocit, protože vaše rány poletí mnohem dál, než jste obyčejně zvyklí.

Tady nebyl Gary Player škodolibý jako na The Links a nepřipravil žádné záludnosti v dopadových zónách. Začněte svůj pobyt právě tady, abyste si trochu vydechli, nabrali sebevědomí a začali si svůj pobyt na Fancourtu opravdu užívat.

2 000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

2000 lvů v Krugerově národním parku dává velkou naději na dobrý snímek.

FOTO: archiv autora

Nejen golfem živ je golfista

Letět do Jihoafrické republiky za golfem a nevidět a nezažít nic jiného by bylo rouhání. Nechte se okouzlit vinařským krajem v okolí Stellenbosch a Franschhoek. Vydejte se na safari v oblasti Krugerova národního parku. Navštivte „Matku měst“ pod Stolovou horou nebo si dopřejte adrenalinový víkend v Knysně.

Přečtěte si zajímavé články o Jihoafrické republice
Na takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

Knysna. Na takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 

Pobyt je možný kdykoli - s termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme.

6460,- v období do 2.10.

6880,- v období od 3.10.

Více informací zde


GOLF A LÁZNĚ V MAĎARSKU

NEUVĚŘITELNÁ NABÍDKA

6460,- Kč

4 noci + plná penze + pití !

Lázně v ceně !

Pondělí až středa golf v ceně !

Pojeďte s námi do Maďarska - ať už s golfem nebo jen relaxovat v lázních či obojí společně. Pobyt je možný kdykoli - s termínem se vám dle možností hotelu maximálně přizpůsobíme. Využijte speciální nabídky pobytu na 4 noci za cenu 3 nocí. NAVÍC pro hotelové hosty je v pondělí, v úterý a ve středu green fee zdarma!!!!!

 

 

 

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500,- Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.
 

 

 

Více o hotelu zde

Fancourt  Hotel and Golf Estate

 Jeden z nejkrásnějších golfových resortů na světě. Majitel Dr Hasso Plattner, zakladatel společnosti SAP si Fancourt koupil pro radost. Obklopil se nejlepšími odborníky a vytvořil místo, kam se golfisté rádi vrací, protože ve Fancourtu 100% rozumí tomu, co golfista potřebuje.

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990,- Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

Kerala, Indie

FOTO: archiv CK Marco Polo


Termín: 11.12. 2014

Cena: 59 900,- Kč

Více informací o zájezdu:

 

Jižní Indie - poznávací zájezd po Kerale

Český průvodce

Pojeďte s námi objevit nádhernou část v jižní Indii - Keralu, začneme prohlídkou města Cochin, kde zrovna probíhá slavnostní otevření umělecké výstavy "Muziris Art Biennale", pokračujeme do přírodní rezervace Periyar, kde uvidíme vzácné druhy živočichů, dále se projedeme lodí po místních kanálech - backwaters a zakončíme pobyt relaxem u moře v nádherném hotelu, kde můžete vyzkoušet ajurvedické masáže i stravu, případně můžete absolvovat kurz vaření s kuchařem.