Jsou tři místa, která zaručeně nezklamou. Pokud se do nich vydáte ve správný čas. Mauritius, Zanzibar, Seychely. Africké perly Indického oceánu. Tři ostrovy, které vítají stále více Čechů. Každý ostrov má své osobité kouzlo, originální a neopakovatelnou atmosféru a své příznivce, kteří se nemohou dočkat, až se sem vrátí.

Mauritius

Konec října, listopad a prosinec patří na Mauritiu k nejlepším měsícům. Místa jsou proto velmi brzy vyprodána a je dobré na to pamatovat už teď. Jedná se o místní vrchol jara a začátek léta. Většina keřů a stromů ještě stále kvete a celý ostrov se zelená. Dokonce i východ ostrova, který bude v lednu a v únoru pod náporem větru, je v tomto období ovíván příjemným vánkem.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauricius.

Hora La Morne je symbolem jihu ostrova Mauritius.

FOTO: CK Marco Polo International

Především golfisté milují konec listopadu a začátek prosince na Mauritiu, protože jejich hra je díky českému létu na vrcholu a dokonalá hřiště jsou nádhernou kulisou k jejich dobré hře. Golfové zájezdy na Mauritius nadchnou každého milovníka této hry.

Navíc když se vrátí golfista domů někdy v polovině prosince, dohlédne na konec zimy a ví, že to do jara nějak přečká. Mauritius je jednou z mála destinací, kde si můžete být jisti, že za své peníze dostanete odpovídající servis a kvalitu.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel.

Anse Lazio, jeden ze symbolů Seychel

FOTO: Michal Tvrzník, CK Marco Polo

Seychely

Na Seychelách pomalu končí pohodové období. S koncem roku přijde zhoršení počasí, ale vás, kteří se na ostrovy vydáte v září, říjnu nebo v listopadu, se to týkat nebude.

Je to navíc jedno z mála období, kdy jsou hoteliéři ochotni diskutovat o cenách, a tak si svou vysněnou dovolenou můžete pořídit za nejlepší ceny. Určitě se nebojte i kombinovat víc ostrovů v jednom zájezdu. Každý ostrov má trochu jiný charakter a trocha objevování vám osvěží dovolenou.

V okolí turistických lokalit se dá najmout dhow i k plavbě v pobřežních vodách. Zvlášť odpoledne je to velmi příjemné.

V okolí turistických lokalit se dá najmout dhow i k plavbě v pobřežních vodách. Zvlášť odpoledne je to velmi příjemné.

FOTO: Archiv autora

Zanzibar

Zanzibar roste do krásy. Kvalita hotelů se vylepšuje rok od roku a ostrov začíná bezesporu patřit do trojice nejlepších afrických plážových dovolených. Zanzibar se dá úplně skvěle kombinovat se safari v Keni nebo v Tanzanii, což je jedinečná věc především pro ty, kteří nevydrží na pláži více než pár dnů.

Zatím bohužel není příliš dobré letecké spojení na Zanzibar a tolik propagovaný charter v tomhle ohledu nic neřeší, protože má několik mezipřistání. Nenechte se zmást pojmem „přímý let“, ten totiž vůbec neznamená „let bez mezipřistání“, znamená pouze to, že odlétnete ve stejném letadle, ze kterého v cíli vystoupíte. Kolik mezipřistání ovšem letadlo udělá, tento pojem vůbec neříká.

La Gemma Dell´Est

La Gemma Dell´Est

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Často je tedy rychlejší a pohodlnější přestoupit na pravidelných linkách než letět tzv. přímým letem na charteru. Ať už tam poletíte jakkoli, Zanzibar vám určitě vrátí vynaložené úsilí. Zvlášť když si dáte pozor při výběru ubytování.

Keňa, Egypt – nezklamou, když víte, co očekávat

Keňa

Zatím není úplně jasné, zda bude z Prahy létat charter do Mombasy, jako tomu bylo v posledních letech. Boj cestovních kanceláří, které provozují charter na keňské pobřeží, sice tlačí ceny dolů, ale je třeba si uvědomit, že s cenou většinou klesá i kvalita. Za to ovšem nemůže Keňa.

Výběr hotelů je vždy na cestovní kanceláři a její zodpovědnost nekončí výběrem, ale i způsobem a kvalitou informací, které o vybraném hotelu poskytne klientům. V tom mají cestovní kanceláře největší slabinu, a je na klientech, aby si prověřili, zda vše, co je jim řečeno, je pravda a zda jim některé podstatné věci nejsou zamlčeny.

Obrázky nádherného keňského moře nelžou, ale je třeba připomenout, že na mnoha místech je velký odliv a moře může „odejít“ i několik set metrů. Je tedy třeba ptát se, ptát se, ptát se. A jakmile vám někdo nebude chtít odpovědět nebo bude váhat, raději jděte o dům dál.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

K Rudému moři lákají především krásné pláže a skvělé koupání.

FOTO: Sheraton Soma Bay, archiv autora

Egypt

Jen málokde najdete tak krásné moře, jako je Rudé moře v Egyptě. Egypt je navíc ze všech zmíněných míst nejblíže a nabízí nejširší spektrum ubytování. Je tedy připraven uspokojit nejširší klientelu. Ale v tom často bývá problém. Vyznat se v tak široké nabídce, která navíc nemá přehlednou a jednoznačnou klasifikaci kvality, je složité.

Cestovní kanceláře a jejich partnerské cestovní agentury si často nedají příliš práce s vysvětlováním. Popisy hotelů, jejich polohy a služeb jsou často velmi obecné a matoucí. Nemusí to být záměr, může to být neznalost nebo pohodlnost. V Egyptě rozhodně platí, že 5* není jako 5*.

Je na vás, abyste si našli cestovní kancelář, která vám poctivě pomůže vybrat, nebo abyste se v celém té barevné škále orientovali sami a vybrali si barvu podle vaší chuti.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

 EXPEDICE V NÁKLAĎÁKU

 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky?

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500 Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžiích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990 Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400 Kč

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  

FOTO: archív CK Marco Polo

 Termín: 3. 11. 2014

Cena: 93 990 Kč

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

15denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu, nazývanou Bílé město, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m n. m., odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuzku.

  

Jan Papež, CK Marco Polo