Romantická večeře je samozřejmostí.

Romantická večeře je samozřejmostí.

FOTO: andBeyond

Tady má každý host jméno

Určitě jste to někdy zažili. Ten dojem, že jste anonymní součástí turistického davu, kde nikoho nezajímají vaše pocity, vaše potřeby, vaše chutě. Máte sice dobrý pokoj v dobrém hotelu, všude je čisto a všeho je dost, ale přesto se necítíte dobře. Není vlastně co reklamovat, ale přesto něco chybí. Jste jen číslo pokoje. V takovém místě asi moc romantiky nezažijete.

Když chcete někde strávit romantickou dovolenou, chcete mít pocit, že ji trávíte mezi přáteli, že lidé kolem vás cítí a respektují, jakou máte povznesenou náladu. Potěší vás, když si personál hned pamatuje, jakou kávu máte rádi a že pijete vodu bez bublinek. Vyškolit personál na takovou úroveň stojí úsilí, ale když se to podaří, personál se „ztratí“ a jsou tu usměvaví přátelé, kteří vás hostí. Zdá se to být jen hra se slovíčky, ale v realitě je to obrovský rozdíl, který každá romantická duše pozná a ocení. V Ngala má každý host jméno a jméno mají i lidé, kteří se tu o vás starají.

Jen tak si posedět

Ve velkých hotelech si těžko „utrhnete” klidné místo, kde nebudete na očích desítkám lidí, kde si můžete zavřít oči, zhluboka se nadechnout a cítit příjemnou vůni svého partnera, který sedí vedle vás. Ve velkém hotelu je kolem vás neustále nějaký pohyb, stále někdo někam chvátá.

Jste na dovolené, tak není kam spěchat. V Ngala jsou kolem vás „narafičená“ místečka, kde si můžete jen tak posedět. Otevřít knížku a chvíli si číst. Povídat si ruku v ruce nebo jen tak mlčet a poslouchat zpěv ptáků. Pohodlné sezení, polštáře, duchny jako od babičky. Čas se trochu zpomalí, hlava odpočívá a duše pookřeje. Zvlášť čas mezi snídaní a obědem a čas po obědě se dají tak krásně prolenošit. Navíc přirozená pohostinnost lidí kolem vám lenošení dokáže ještě vylepšit. Tady se opravdu odpočívá dobře.

I u npajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

I u napajedla se dá posedět ležérně a se sklenkou v ruce.

FOTO: andBeyond

Pohoda na rozdávání

Dlouho mi trvalo, než jsem dokázal pojmenovat ten zvláštní pocit, který vyzařuje z kuchařů, pokojských, komorníků a dalších lidí ze servisu v Ngala a nejen v Ngala, ve všech projektech &Beyond, které jsem navštívil. Ta jejich nenucenost, vstřícnost, absolutní absence rutiny, laskavost a pohoda. A pak jsem jednou seděl a pozoroval kuchaře, jak na pánvi připravuje obyčejnou omeletu k snídani. Nevěděl, že ho sleduji, měl pocit, že je sám a nikdo se na něj nedívá. Začal si podupávat a pohvizdovat a kroutil se u pánve jako páv při námluvách. A mně došlo, že to, co ze všech těch lidí vyzařuje,  je vášeň. Vášeň pro každodenní pohodový život. Žiji tady a teď. A teď jsem v pohodě, tak si to užiju. A protože být zaměstnán v Ngala je pro lidi z lokální komunity neuvěřitelný posun v kvalitě života, jsou všichni v naprosté pohodě a užívají si to tak, že ta pohoda a vášeň zasahují i vás. Nic ale není samo sebou. Běloši ve vedení musí být velcí profíci, aby ten koncert nenápadně, ale důrazně dirigovali.

Přímo z vany můžete pozorovat divokou buš. I když, divoká buš může pozorovat vás.

Přímo z vany můžete pozorovat divokou buš. A nebo divoká buš může pozorovat vás.

FOTO: andBeyond

Každý pokoj je originál

Interiér všech 20 bungalovů je tak trochu originál. Detaily, drobná výzdoba, obrazy a další dekorace mění každý pokoj v individuální svět. Nábytek z masívu, kování, styl lamp a závěsů a rámečky obrázků navozují vzpomínky na staré dobré časy cestovatelů z koloniální doby. Afrika není jen venku za okny, je i v každém detailu interiéru.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

Rodinný pokoj má výborně vybavený obývák.

FOTO: andBeyond

Když vás lenošení přestane bavit

Nedá se samozřejmě úplně zapomenout, že jste uprostřed divoké přírody, že vás obklopuje Krugerův národní park. Díky tomu, že jste na soukromé půdě, můžete vyrazit na pěší safari. Stopaři a rangeři připraví trasu podle vašich zkušeností a náročnosti, kterou snesete. Ale i při safari vás čekají příjemná překvapení.

Je to možná kýč. Ale potěší. Vyjedete ze zatáčky uprostřed buše a u napajedla na vás čeká stoleček s občerstvením a vychlazená sklenka bílého. Před  západem slunce ranger vystoupá autem na kopec, aby se před vámi otevřela africká krajina. Takových drobností je hodně.

Pokud se vydáte na safari v terénním voze, jsou stopaři a rangeři připraveni vysvětlit o divoké africké přírodě každý detail.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

Klasické safari v terénních vozech. Výhoda soukromého pozemku je, že můžete i mimo cesty.

FOTO: CK Marco Polo International

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

Pěší safari je nezapomenutelný zážitek.

FOTO: andBeyond

Přejete si večeři pro dva v buši?

Když do buše přichází noc, je to zvláštní čas. Ptáci zpívají mnohem intenzivněji, jako by chtěli dát na vědomí, že tu jsou a že tu určitě budou i ráno, až se noc nenápadně vytratí. Predátoři vyrážejí na lov a strach o život naplňuje všechny temné kouty. Ideální čas na večeři ve dvou v divoké buši.

Ve vyschlém říčním korytu se dá připravit romantické posezení.

FOTO: andBeyond

Dopřejte si den navíc

Opakuje se to naprosto pravidelně. Když se váš čas v Ngala naplní, budete si říkat, že jste si měli přidat ještě jeden den navíc. Ideální je zůstat tu alespoň na čtyři noci. Zabydlíte se, zklidníte, zjistíte, že vám nic neuteče, a vychutnáte si tu nádhernou romantickou atmosféru. Všechno chce přece svůj čas.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

Čas mezi snídaní a obědem je ideální pro odpočinek u bazénu.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, avšak dokonalost není maličkost.“

 

Ngala Safari Lodge

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Více informací o hotelu

 

NGALA SAFARI LODGE

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Chystáte se na svatební cestu? Připravujete si cestu do Jihoafrické republiky? Chcete vyrazit na safari? Pak si naplánujte zastávku v jedné z nejkrásnějších  safari lodge na jihu Afriky, v Ngala Safari Lodge.

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990 Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

FOTO: archív CK Marco Polo

 Termín: 3. 11. 2014

Cena: 93 990 Kč

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

 15denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu, nazývanou Bílé město, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m n. m., odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuzku.

  
 

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín : 15. 9. 2014

Cena : 56.400,--

Více informací o zájezdu

 Dillí + indické Himálaje ( Ladakh)

 Poznávací zájezd s českým průvodcem

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce nad 3500 m n.m.

Přečtěte si zajímavý článek o Ladakhu:

Téměř nepoznaný Himálaj – indický Ladakh