Ráj na konci světa

Svět je zapomenut! Zůstala jen nádherná bílá pláž, desítky odstínů modré barvy v laguně a na nebi. A pohoda. Tam někde za horizontem jsou všechny ty každodenní rvačky o přežití, politikaření všech proti všem, náboženské roztržky a ekonomické krize, běžný svět.

Vaše pláž, vaše moře. Před bungalovem číslo 9.

Vaše pláž, vaše moře. Před bungalovem číslo 9.

FOTO: andBeyond, archív CK Marco Polo

Mnemba má obvod pouhých 1,5 km. Ostrov i s atolem jsou velmi striktně určeny pouze pro klienty a sloužící personál. Možná jste to zažili na některých ostrovech v Thajsku, kdy od rána do večera připlouvají lodě a na vaši vysněnou pláž vyskakují stovky chvilkových návštěvníků. Na ostrůvek Mnemba žádná loď nesmí.

V 10 plážových bungalovech se může ubytovat maximálně 20 návštěvníků a i počet dětských návštěvníků se snaží majitelé udržet ve velmi snesitelné míře (maximálně 2 děti v jednom termínu na celý ostrov!). Tady si nikdo nemá lézt na nervy a kazit si vzájemně dovolenou.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

Pláž a moře. Ostrov Mnemba.

FOTO: andBeyond, archív portálu Sopka.cz

Žádní prodavači na pláži

Kdo zažil dovolenou na pobřeží Keni nebo na Zanzibaru, potvrdí, že jedna z věcí, která dříve nebo později začne na dovolené vadit, jsou plážoví prodavači. Samozřejmě, člověk pochopí, že jsou to živitelé rodin a prodat něco turistům může zajistit obživu, která se jinak shání hodně těžko.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

Trocha večerní romantiky nikoho nezabije.

FOTO: andBeyond, archív portálu Sopka.cz

První den to jde, ale třetí, čtvrtý den, když už jste mockrát řekli všem, že už nic nepotřebujete, vás začne tlak prodavačů otravovat. Ostrůvek Mnemba je takových problémů naprosto ušetřen, tady na pláži žádné prodavače nepotkáte. Jste sami pány svého času a prostoru. Takových míst na světě není mnoho.

Robinsoni z vlastní vůle

Všechny stavby na ostrově jsou postaveny z přírodních materiálů a každý detail je propracovaný s cílem navodit atmosféru panenského ostrova, nepostiženého chorobami civilizace. Jste tak trochu robinsony z vlastní vůle. Konstrukce bungalovů z kmenů stromů, místo podlahy režná rohož položená na písku, místo stěn rohože z palmových listů. Velmi kvalitní postel se skvělou matrací a velmi kvalitní povlečení.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

Bungalovy jsou postavené z přírodních materiálů s respektem k okolní přírodě.

FOTO: andBeyond, archív CK Marco Polo

Prostorné pokoje, co nejvíce otevřené směrem k pláži a moři.  Soulad komfortu a jednoduchosti, kvality a prosté architektury, exkluzivity a respektu k přírodě, v tom všem dohromady je zvláštní kouzlo, kterému propadnete, když se na ostrov vydáte. Boty neobujete celý pobyt a na veškeré formální oblečení si ani nevzpomenete. Tady jste jen vy, pláž, moře a zázemí, co vás má činiti šťastnými.

Jsem váš komorník, co si budete přát?

Jsem váš komorník, co si budete přát?

FOTO: archív autora

Není malý ostrov velkou nudou?

Workoholici mají na ostrově první dva tři dny problém. Základní vymožeností je ostrově Mnemba totiž právo nedělat vůbec nic! Zastavit se, vypnout a odpočívat. A to dá mnoha lidem hrozně zabrat.

Pokud nejste schopni úplně vypnout, můžete šnorchlovat nebo se potápět v laguně a u korálového reefu, můžete rybařit, můžete se odebrat na odvrácenou stranu ostrova a pozorovat mořské ptáky, kterých je tu početná kolonie, můžete se plavit na jedné ze dvou nádherných starých lodí. Navíc má každý pokoj svého komorníka a ten je vám plně k dispozici. S ním můžete konzultovat veškeré své aktivity.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo snorchlování.

Nedaleký korálový reef láká k potápění nebo šnorchlování.

FOTO: andBeyond, archív portálu Sopka.cz

Proč komorníka nepožádat, aby vám uspořádal romantický piknik na pláži? A co večerní posezení v peřinách na bílém jemném písku? Pohodlně se natáhnete, založíte si ruce za hlavu a budete pozorovat hluboké africké nebe? Sklenka s nápojem bude zapíchnutá do písku vedle vás, a když dopijete, komorník doleje další. Nudit se určitě nebudete. Televizi na pokoji nečekejte, ale wi-fi ano. Budete ale žádáni, abyste respektovali právo sousedů na klid.

Krkolomná cesta na ostrov

Cesta do ráje bývá poseta trny, tvrdívají klasici. I do ráje na ostrově Mnemba se musíte prokousat přes pár překážek. Sám let na Zanzibar není z Evropy úplně pohodlný, vyžaduje alespoň jeden přestup (spíš dva). Nepodlehněte zdání, že charter z Prahy na Zanzibar, který v zimních měsících nabízí některé cestovní kanceláře jako tzv. přímý let, je nějaká výhra.

Přímý let neznamená let bez mezipřistání, znamená pouze, že vystoupíte v cíli z toho samého letadla, do kterého jste nastoupili. Přímý let z Prahy má nejméně dvě mezipřistání – v Egyptě a v Keni. Určitě se poptejte po tom, kolik hodin takový let trvá.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

Dvě staré tradiční lodě jsou připraveny na plavby po laguně.

FOTO: andBeyond, archív portálu Sopka.cz

A to není všechno. Když už přistanete na Zanzibaru, musíte se dostat do přístavu na severu ostrova. Ta cesta je hrbolatá a nepohodlná a po dlouhém letu je tak trochu trápením neviňátek. Pak ještě kousek lodí a jste v ráji. Stojí za to ty překážky překonat.

Ngorongoro Crater Lodge neodděluje od divoké přírody žádná bariéra. Divoká zvěř se čas od času objeví opravdu blízko vás.

Ngorongoro Crater Lodge vám při kombinaci se safari poskytne stejně kvalitní zázemí, jaké máte na ostrově Mnemba.

FOTO: andBeyond

Skvělá kombinace se safari

Jste kousek od jedněch z nejlepších míst na safari ve východní Africe – ať už jsou to národní parky na jihu Tanzanie, které nejsou tolik známé, ale jsou nepostižené masovou turistikou, nebo kráter Ngorongoro a národní parky Tarangire, Serengeti a Lake Manyara. Ideální kombinace je 5–6 dnů safari a 6–8 dnů na ostrově.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Pláž na ostrově Mnemba.

FOTO: andBeyond

 Více informací o hotelu

Mnemba Island Lodge

Přijměte pozvání na ostrov Mnemba, kde můžete zažít pocit soužití s panenskou přírodou.

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky?

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500 Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990 Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400 Kč

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  

FOTO: archív CK Marco Polo

 Termín: 3. 11. 2014

Cena: 93 990 Kč

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

 15denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu, nazývanou Bílé město, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m n. m., odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuzku.

  

Sigiria. Srí Lanka

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín : 19. 8. 2014

Cena : 47 900,--

Více informací o zájezdu

PRÁZDNINOVÝ TERMÍN - GARANTOVANÝ ODLET: 19. 8. 2014 Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort při návštěvě nejdůležitějších památkových a přírodních lokalit.

 Letní poznávací a pobytový speciál

ZA SRÍLANSKÝMI NEJ....

Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort. Během pěti dnů budete mít možnost poznat to opravdu zásadní z památkových, kulturních a přírodních lokalit, co činí Srí Lanku právě Srí Lankou: dechberoucí skalní komplex Sigiriya, famózní jeskynní chrám v Dambulle, nejposvátnější z chrámů v Kandy, majestátní ruiny královské Polonnaruwy, populární sloní sirotčinec v Pinnawale, zahradu koření, čajovou továrnu...

Že tohle v podstatě nabízejí všichni? To je pravda. Ale u nás to má takovou formu, aby to mohly absolvovat prakticky všechny věkové kategorie – od rodin s dětmi po seniory. Tomu je přizpůsobeno vše: tempo programu je voleno tak, aby vždy bylo dost času na relaxaci a "vychutnání" místa, hotely byly pečlivě vybrány, aby kvalitou svých služeb i umístěním uspokojily i poměrně náročnou klientelu. Vše ve formě malé skupinky, jak je naším dobrým zvykem (6–12 osob) a v doprovodu kvalifikovaného pracovníka naší CK, který zájezd připravoval.