Golf, víno a pohoda

Co si přát víc než postavit se na odpaliště první jamky bez stresu, že přede mnou je plné hřiště a za mnou už jsou další zoufalci, kteří se nemohou dočkat, až na ně přijde řada. Před vámi je nádherně střižená fairway, lemovaná rozkvetlými keři a palmovou alejí. Někde v dáli se tyčí vysoké skalnaté pohoří a rámuje všechnu tu krásu. Slunce vysušuje ranní rosu. Je třeba se zastavit, zhluboka nadechnout a v duchu si potvrdit: „My si tedy dovedeme žít!“  Čeká vás několikahodinové putování krásnou krajinou, kterou lidská ruka vymodelovala v golfové hřiště.  Ať už vám hra půjde, nebo ne, budete mít pohodový den. Navíc vás na konci čeká 19. jamka s výběrem dobrých vín.

Devonvale Golf and Wine

Devonvale Golf and Wine

FOTO: Devonvale Golf and Wine

To je běžný obrázek golfu v Kapském Městě a okolí. Pokud si jako základnu zvolíte vinařské městečko Stellenbosch, budete mít v okruhu 20 km jedenáct hřišť, je tedy z čeho vybírat. Mnohá hřiště jsou protkána vinicemi nebo jsou v jejich přímém sousedství a všechna jsou v krásné krajině. Green Fee je velmi příjemné (od 180 ZAR = 400 Kč po 700 ZAR = 1550 Kč).

Gray Player

Gary Player

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

Gary Player, Ernie Els a další

Popularita golfu v Jihoafrické republice nevznikla jen tak náhodou. Je to především zásluha  velkých golfových osobností. Gary Player a Ernie Els jsou ikonami jihoafrického golfu. Gary Player je živou legendou. V roce 2000 byl vyhlášen nejlepším jihoafrickým sportovcem století a mnoho lidí jej pokládá za největší sportovní osobnost země v historii. On naučil Jihoafričany hrdosti na své golfové hráče, on vyvolal obrovský zájem nesmírně široké hráčské základny o golf a z jeho projekční dílny vyšlo mnoho plánů na špičková hřiště (po celém světě je jich více než 320).

Ernie Els

Ernie Els

FOTO: www.golfove-zajezdy.cz

Svou noblesou, korektností a životní vůlí nakazil Gary Player i další známé jihoafrické golfové osobnosti. V jeho šlépějích kráčejí Ernie Els (s přezdívkou THE BIG EASY) a další špičkoví hráči. Nikdo z nich nezapomíná, kde se narodil a kde začal hrát golf. Jsou to velmi typičtí Jihoafričané. Hrdí na svou zemi, hrdí na svůj úspěch, štědří vůči těm, kteří takové štěstí neměli, a podporující talenty bez ohledu na jejich rodinné a ekonomické zázemí.

Golf, safari a adrenalin

Být v Africe a nemít zážitek ze safari by byl opravdu hřích. Velmi často jsou lidé, kteří přiletí za golfem do Kapska, zlákáni na safari v Kapsku nebo někde v okolí Garden Route (Zahradní cesty). Není to úplně špatně, ale jde to udělat mnohem lépe. Rozhodně stojí za to, přeletět do oblasti Krugerova národního parku a vybrat si zde golfové hřiště, kde se dobře hraje a odkud se dá vyrážet na safari.

FOTO: Jan Papež, CK Marco Polo

Výbornou volbou je městečko Hazyview a v něm hřiště Sabi River Sun Golf Course. Velmi příjemné 18jamkové hřiště se 4* hotelem a skvělou polohou pro výjezdy do Krugerova národního parku a navíc s nedalekým centrem adrenalinových sportů (čtyřkolky, rafting apod.). Tady se rozhodně nebudete nudit.

Přečtěte si další zajímavé články o Jihoafrické republice
Arabella Golf Course

Arabella Golf Course

FOTO: archív CK Marco Polo

Velká golfová pětka

Vybrat pět nejlepších hřišť v Jihoafrické republice není snadné a vždy bude taková volba nespravedlivá, protože některé ze hřišť, které nebude zařazeno do velké golfové pětky, se může cítit poškozené. Dovolil jsem si uzurpovat právo určit takovou velkou golfovou pětku, i když vím, že ne všichni golfisté se mnou budou souhlasit. Arabella Western Cape, Fancourt, Pezula, Steenberg Golf Club a Sun City Gary Player. Stejně jako se milovníci safari rádi setkají se žirafou, hrochem, gepardem a mnoha dalšími zvířaty a nehledí na to, že nejsou ve velké pětce, i golfisté si určitě rádi zahrají na dalších hřištích, kterých je na výběr víc než dost.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Země zaslíbená – nejen pro golfisty

Jihoafrická republika je pro golfisty zemí zaslíbenou, a nejen pro ně. I „golfové vdovy“ a „golfoví vdovci“ mají co dělat, když jejich partneři kličkují po fairway nebo hledají míček v rafu, trápí se v hlubokých a širokých bunkrech nebo prodlužují posezení s vínem až do setmění.

Fancourt, Montagu.

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně.

Sami hrajeme golf a víme, co golfista potřebuje. Dlouhou řadu let se specializujeme na golfové zájezdy, turnaje a v zimě pořádáme svou vlastní golfovou akademii. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou golfovou dovolenou na míru.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 

Fancourt, Montagu.

FOTO: Fancourt

Více o našich golfových cestách

 

Golf v Jihoafrické republice

Každý golfista má trochu jinou představu o své golfové cestě. Jinak vypadá jeho cesta, když jede s partnerem, jinak, když jede s partou dalších golfistů. Jsme připraveni připravit vaši cestu do Jihoafrické republiky na klíč. Jsme golfisté, máme rádi Jihoafrickou republiku a 90 % našich klientů jezdí na zájezdy na klíč.

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky.

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500 Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990 Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400 Kč

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  

FOTO: archív CK Marco Polo

 Termín: 3. 11. 2014

Cena: 93 990 Kč

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

 15denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu, nazývanou Bílé město, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m n. m., odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuzcu.

  

Srí Lanka je rájem opic.

FOTO: R. Drahaňovský

Termín : 19. 8. 2014

Cena : 47 900 Kč

Více informací o zájezdu

PRÁZDNINOVÝ TERMÍN - GARANTOVANÝ ODLET: 19. 8. 2014 Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort při návštěvě nejdůležitějších památkových a přírodních lokalit.

 Letní poznávací a pobytový speciál

ZA SRÍLANSKÝMI NEJ....

Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort. Během pěti dnů budete mít možnost poznat to opravdu zásadní z památkových, kulturních a přírodních lokalit, co činí Srí Lanku právě Srí Lankou: dech beroucí skalní komplex Sigiriya, famózní jeskynní chrám v Dambulle, nejposvátnější z chrámů v Kandy, majestátní ruiny královské Polonnaruwy, populární sloní sirotčinec v Pinnawale, zahradu koření, čajovou továrnu...

Že tohle v podstatě nabízejí všichni? To je pravda. Ale u nás to má takovou formu, aby to mohly absolvovat prakticky všechny věkové kategorie – od rodin s dětmi po seniory. Tomu je přizpůsobeno vše: tempo programu je voleno tak, aby vždy bylo dost času na relaxaci a „vychutnání“ místa, hotely byly pečlivě vybrány, aby kvalitou svých služeb i umístěním uspokojily i poměrně náročnou klientelu. Vše ve formě malé skupinky, jak je naším dobrým zvykem (6–12 osob), a v doprovodu kvalifikovaného pracovníka naší CK, který zájezd připravoval.

Jan Papež, CK Marco Polo