Indický oceán stále překvapuje

Indický oceán skrývá ještě mnohá příjemná překvapení. Postupně se „vynořují“ z jeho modravých vod nové a nové ostrůvky, které dokazují, že ještě dlouho nebude možné prohlásit: „Všude jsem byl a všechno znám.“  Když vaše malé letadlo zakrouží nad ostrůvkem Vamizi, víte, že jste našli další místo, kde modrá má tolik odstínů, že na to vaše fantazie nestačí. A potvrdí to i vaše první ráno na ostrově. Až se probudíte a podíváte se ze své terasy přes bílou pláž na mořskou hladinu, lemovanou sytou modrou oblohou, zatají se vám dech.

Tenhle ostrovní ráj je k dispozici pro pouhých 26 klientů.

Tenhle ostrovní ráj je k dispozici pro pouhých 26 klientů.

FOTO: vamizi island

Ostrovy Svatého Lazara

8. července 1497 vyplul z Lisabonu Vasco de Gama s cílem objevit námořní cestu do Indie. Někdy koncem ledna 1498 se začaly jeho lodě proplétat početným souostrovím. Portugalští námořníci museli chvílemi mít pocit, že připlouvají do ráje. Po všech útrapách cesty kolem jižního cípu Afriky, kde spousta jejich přátel přišla o život a kde velmi chladné počasí, mlhy a deště bičovaly jejich těla a duše, musel být pohled na klidnou hladinu teplého Indického oceánu a na malé zalesněné ostrůvky úžasný. Už dávno vzdali Portugalci ambici pojmenovat každý ostrov, který na své cestě potkají. Ale tady se cítili tak dobře, že souostroví pojmenovali. Není vůbec náhoda, že zvolili jméno svatého Lazara. Lazar, vzkříšený po smrti Ježíšem, musel mít stejný pocit jako námořníci.

Na Vamizi je velmi snadné být na pláži sama. Jen vy, pláž a moře.

Na Vamizi je velmi snadné být na pláži sám. Jen vy, pláž a moře.

FOTO: archiv autora

Kde je pitná voda?

Mnohé ostrůvky byly chráněny korálovou barierou a bylo tak složité se k nim dostat, že zůstaly evropskou nohou námořníků této výpravy netknuté. K úplnému štěstí chybělo jediné, aby na každém z ostrůvků byla pitná voda a námořníci nemuseli ztrácet energii a čas jejím hledáním. Bohužel pitnou vodu objevili jen na několika z nich. Nová energie je hnala dále na sever, za vysněnou Indií. Ostrovy Sv. Lazara už ale od té doby byly na věky zaznamenány v mapách. Mnohem později bylo souostroví přejmenováno na Quirimbas.

K dispozici je i řada vodních sportů.

K dispozici je i řada vodních sportů.

FOTO: vamizi island

27 ostrovů sedí v čekárně na UNESCO
Mít potvrzení, že jste součástí přírodního dědictví lidstva, je fajn. Neochrání vás to před cyklóny, nepřinese to více deště ani ryb do vašich vod. Přitáhne to ale pozornost. A pozornost je drahá věc. Zvlášť, když nechcete budovat žádný těžký průmysl a nechcete se stát montovnou nebo šicí dílnou pro někoho silnějšího, bohatšího a otrlejšího. Pozornost přivede turisty. A pokud se rozhlédnete po světě a poučíte se z chyb jiných a přijmete dobré nápady moudrých, můžete vše nastavit tak, že bude turistika přinášet rozvoj, ale zároveň bude respektovat lokální kulturu a tradice. Mosambik se má kde poučit. Botswana, Namibie a Zambie, země, kde se to povedlo a turistika funguje jako skvělý zdroj příjmu, pracovních příležitostí a motivace ke vzdělávání se. Když se souostroví Quirimbas (resp. Quirimbas National Park) dostalo na listinu čekatelů na zařazení do seznamu přírodního dědictví lidstva, bylo to veliké povzbuzení pro všechny, kdo se o turistiku v Mosambiku starají. Ostrovy Ibo, Matemo, Medjumbe, Quirimba, Metundo, Quisiva a  Rolas Island začaly být zajímavé pro celý svět. Stejně tak i soukromý ostrov Vamizi.
Vamizi je dokonalou ukázkou stylu -Luxus naboso-.

Vamizi je dokonalou ukázkou stylu -Luxus naboso-.

FOTO: vamizi island

Luxus naboso

Pokud chcete soukromí, jste na správné adrese – vzor stylu „Barefoot luxury“. Pouhých 13 bungalovů na 7 km pláže. Vamizi je dokonalým příkladem úplně nového trendu ubytování na panenských ostrovech po celém světě. Dokonalé zázemí a dokonalý relax. Tady nikdo necítí potřebu se před někým předvádět v obuvi světových značek. Šortky, triko a pohoda. Jemný bílý písek pláže nahradí perfektně i nejdražší koberce. Neokázalost a otevřenost se samozřejmě promítá i do chování personálu. Dobře vyškolený personál ví, jak se v tak uvolněné atmosféře chovat. Zná své povinnosti, ale dobře ví, že přátelská atmosféra je nedílnou součástí kvalitního servisu. Čas dostává na Vamizi jiný rozměr. S jedinou výjimkou – vždycky budete mít pocit, že jste si měli naplánovat delší pobyt.

Na konci srpna a v září se čas od času objeví v okolí ostrova i velryby.

Na konci srpna a v září se čas od času objeví v okolí ostrova i velryby.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Mořský život jako před sto lety

Dlouholeté politické problémy Mosambiku a odlehlost souostroví Quirimbas dokázali udržet turistiku desítky let hodně daleko. Díky tomu je příroda na ostrůvcích a voda okolních lagun ekologicky čistá a zachována v podobě jako před sto lety. Tomu se musel přizpůsobit i projekt na ostrově Vamizi. Vše, co se provozu resortu týká, je promyšleno s velikým respektem a úctou k přírodě. Jen kousek od pobřeží leží několik vyhlášených potápěčských lokalit. Ovšem i tyto lokality jsou prakticky otevřeny pouze pro hosty Vamizi. Slovo ekologie ztrácí na hodnotě. Je používáno příliš často a stalo se politickou mantrou. Často dokonce kryje projekty, které jsou podezřelé nebo paradoxně přírodu a životní prostředí poškozují. Je tedy možná lepší v souvislosti z Vamizi mluvit o zdravém rozumu. A zdravý rozum používali autoři projektu, stavitelé i provozovatelé na každém kroku, v každém detailu. Je cítit, že si ostrov zamilovali a rozhodně jej nechtějí jen ekonomicky využívat, chtějí ho i chránit.

Ze svého bungalovu to máte jen pár kroků do moře.

Ze svého bungalovu to máte jen pár kroků do moře.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Váš ráj

Koncept Vamizi využívá prostor, který je k dispozici. Každý bungalov vytváří zázemí vašeho soukromého luxusního ráje. Nečekejte televizi nebo klimatizaci, to se tu za luxus nepovažuje. Za luxus se tu považuje přímý vstup na soukromou pláž, pár kroků od moře. Veliké rozestupy jednotlivých bungalovů zaručují soukromí. Prostorný a velmi kvalitní interiér bungalovů je vymyšlený tak, abyste prostě chtěli odpočívat. Nechce se vám do hlavní restaurace? Nevadí, u sebe v bungalovu máte bar, kde vás obslouží. Chcete mít romantickou večeři přímo u sebe v bungalovu? Nevadí, obsluha vše zařídí. A podobné je to s aktivitami na zemi a na vodě. Jste výjimeční hosté na výjimečném místě, a tak dostáváte výjimečný servis.

Vamizi Island. Mosambik.

Vamizi Island. Mosambik.

FOTO: Vamizi island


Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 

Vamizi Island. Mosambik.

FOTO: Vamizi island

 Více informací o hotelu

Vamizi Island Lodge

Přijměte pozvání na ostrov Vamizi, kde můžete zažít pocit soužití s panenskou přírodou.

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku – Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky.

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500 Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990 Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400 Kč

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  

FOTO: archív CK Marco Polo

 Termín: 3. 11. 2014

Cena: 93 990 Kč

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

 15denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu, nazývanou „Bílé město“, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m n. m., odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuzcu.

  

Sigiria. Srí Lanka

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín : 19. 8. 2014

Cena : 47.900,--

Více informací o zájezdu

PRÁZDNINOVÝ TERMÍN - GARANTOVANÝ ODLET: 19. 8. 2014 Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort při návštěvě nejdůležitějších památkových a přírodních lokalit.

 Letní poznávací a pobytový speciál

ZA SRÍLANSKÝMI NEJ....

Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort. Během pěti dnů budete mít možnost poznat to opravdu zásadní z památkových, kulturních a přírodních lokalit, co činí Srí Lanku právě Srí Lankou: dechberoucí skalní komplex Sigiriya, famózní jeskynní chrám v Dambulle, nejposvátnější z chrámů v Kandy, majestátní ruiny královské Polonnaruwy, populární sloní sirotčinec v Pinnawale, zahradu koření, čajovou továrnu...

Že tohle v podstatě nabízejí všichni? To je pravda. Ale u nás to má takovou formu, aby to mohly absolvovat prakticky všechny věkové kategorie – od rodin s dětmi po seniory. Tomu je přizpůsobeno vše: tempo programu je voleno tak, aby vždy bylo dost času na relaxaci a "vychutnání" místa, hotely byly pečlivě vybrány, aby kvalitou svých služeb i umístěním uspokojily i poměrně náročnou klientelu. Vše ve formě malé skupinky, jak je naším dobrým zvykem (6–12 osob) a v doprovodu kvalifikovaného pracovníka naší CK, který zájezd připravoval.