Vodopád Jinbar je vysoký více než 500 metrů a je pátým nejvyšším vodopádem v Africe.

Vodopád Jinbar je vysoký více než 500 metrů a je pátým nejvyšším vodopádem v Africe.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Putování časem

Při cestě po Etiopii zažijete iluzi putování časem. Vstoupíte do nenápadného, ale dokonal fungujícího stroje času a krok za krokem se začnete nořit hlouběji a hlouběji do živoucí historie. A v tom je právě největší kouzlo Etiopie. I v současné době to není jen zrežírovaný skanzen, dokonale připravené představení pro turisty, muzeum. Etiopie je živá kultura. Přesněji mnoho živých kultur. Navíc v úchvatném přírodním prostoru, který sám o sobě stojí za návštěvu. Etiopie je jednou z mála zemí Afriky, kterou se nikdy nepodařilo kolonizovat, a přirozená vnitřní hrdost Etiopanů zaslouží respekt. Tady se rodí jedni z nejlepších vytrvalců světa.

Vydejte se na alespoň 10 km trek. Výhledy stojí za to.

Vydejte se na alespoň 10kilometrový trek. Výhledy stojí za to.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Úchvatné velehory na nečekaném místě

Zub času nahlodal během miliónů let zvlněnou náhorní planinu tak dokonale, že vytvořil jedno z nejúchvatnějších pohoří v na světě. Hluboká údolí, bizarní skalní útvary, kolmé stěny padající do hloubky až 1500 metrů, otevřené výhledy do krajiny, vodopády padající z vrcholů stolových hor, kontrasty barev různých hornin. I proto bylo území pohoří Simien vyhlášeno v roce 1978 světovou přírodní památkou. Nejvyšší vrchol pohoří Simien Ras Dašan je někdy označován za čtvrtou nejvyšší horu Afriky, ale je to mýtus. Ono i těch  4623 m n. m. je často zpochybňováno a je uváděna výška 4543 m n. m., ale pokud sedíte na kameni a díváte se do nádherného údolí, jsou vám takové dohady úplně jedno.

Paviánů Gelada se po etiopských horách prohání okolo 6 000 kusů.

Paviánů Gelada se po etiopských horách prohání okolo 6000 kusů.

FOTO: archiv autora

Zvířata, která nikde jinde nepotkáte

Pohoří Simien je pokládáno za typickou ukázku Afroalpského prostředí a je bohaté na endemické druhy živočichů a rostlin. Kozorožec Walia žije pouze zde. Etiopský vlk (někdy nazývaný Simienská liška) je považován za jednu z nejvzácnějších psovitých šelem na světě a hrozí jeho vyhynutí. Unikátní pavián Gelada je pravým vládcem některých území pohoří Simien. Všechny dnes chrání statut národního parku, stejně jako některé významné ptačí oblasti. Celkem více než 20 velkých druhů savců a více než 130 ptačích druhů. Výšková a klimatická rozmanitost umožňuje vidět vedle sebe na malém území druhy, které se jinde vedle sebe nevyskytují.

Simien jsou typickým afroalpským pohořím, s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

Simien jsou typickým afroalpským pohořím s náhorními planinami, kolmými skalními stěnami a zajímavými skalními útvary.

FOTO: archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Unikátní historická území

Pohoří je důležité i pro okolní obydlená území. Dvě deštivá období v roce vytvářejí v horách, podzemních puklinách, údolních prohlubních a horských potocích a říčkách významnou zásobu vody, která slouží nejen pro vegetaci a živočichy žijící v parku, ale zásobuje například i 120 km vzdálené historické město Gondar.

Andělé jsou vždy kudrnatí černovlasí hošíci tmavé pleti.

Andělé jsou vždy kudrnatí černovlasí hošíci tmavé pleti.

FOTO: archiv autora

Sama horská oblast Simien je osídlena nejméně 2000 let a obklopují ji historicky nesmírně zajímavá kulturní centra, jako staré královské město Aksum, poutní křesťanské místo Lalibela a již zmíněný Gondar. Na jižním úpatí pohoří leží jezero Tana, známé po celém svět svými prastarými kostely na jeho březích a drobných ostrůvcích. Hlubokými údolími vedly obchodní cesty už od 15. století a v 18. a 19. století byla celá oblast jednou z nejvýznamnějších obchodních křižovatek na východním pobřeží Afriky.

Doporučujeme pro delší treky využít služby horských vůdců.

Pro delší treky doporučujeme využít služby horských vůdců.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Na jak dlouho do pohoří Simien vyrazit?

Kouzlo pohoří je v tom, že nabízí každému návštěvníkovi možnost vybrat si podle své chuti, zkušenosti a času. Určitě se vydejte alespoň na 10kilometrový trek, jinak nebudete mít šanci zažít opravdovou krásu těchto hor. Můžete vyrazit např. z Debarku do Buyit Ras. Zkušenější milovníci hor si určitě vyberou celodenní trasy nebo dokonce túry na tři nebo pět dnů.  Ať si vyberete cokoliv, určitě nebudete zklamáni. Pohoří Simien je klenotem východní Afriky a zatím se tu rozhodně nebudete cítit jako součást masové turistiky.

Simienská liška je jedním z několika unikátních druhů žijících v pohoří Simien.

Simienská liška je jedním z několika unikátních druhů žijících v pohoří Simien.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku – Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky.

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500 Kč

Více informací o zájezdu

GARANTUJEME ČESKÉHO PRŮVODCE

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu akcí. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990 Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400 Kč

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  

FOTO: archív CK Marco Polo

 Termín: 3. 11. 2014

Cena: 93 990 Kč

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

 15denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu, nazývanou „Bílé město“, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m n. m., odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuzcu.

  

Sigiria. Srí Lanka

FOTO: archiv CK Marco Polo

Termín : 19. 8. 2014

Cena : 47.900,--

Více informací o zájezdu

PRÁZDNINOVÝ TERMÍN - GARANTOVANÝ ODLET: 19. 8. 2014 Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort při návštěvě nejdůležitějších památkových a přírodních lokalit.

 Letní poznávací a pobytový speciál

ZA SRÍLANSKÝMI NEJ....

Hlavním motivem našeho nového poznávacího zájezdu s finálním pobytem u moře je pohoda a maximální komfort. Během pěti dnů budete mít možnost poznat to opravdu zásadní z památkových, kulturních a přírodních lokalit, co činí Srí Lanku právě Srí Lankou: dechberoucí skalní komplex Sigiriya, famózní jeskynní chrám v Dambulle, nejposvátnější z chrámů v Kandy, majestátní ruiny královské Polonnaruwy, populární sloní sirotčinec v Pinnawale, zahradu koření, čajovou továrnu...

Že tohle v podstatě nabízejí všichni? To je pravda. Ale u nás to má takovou formu, aby to mohly absolvovat prakticky všechny věkové kategorie – od rodin s dětmi po seniory. Tomu je přizpůsobeno vše: tempo programu je voleno tak, aby vždy bylo dost času na relaxaci a "vychutnání" místa, hotely byly pečlivě vybrány, aby kvalitou svých služeb i umístěním uspokojily i poměrně náročnou klientelu. Vše ve formě malé skupinky, jak je naším dobrým zvykem (6–12 osob) a v doprovodu kvalifikovaného pracovníka naší CK, který zájezd připravoval.

Jan Papež, Ck Marco Polo