Nejen safari a golf a pan Krejčíř

Nikdo není překvapený, když se o Jihoafrické republice mluví v souvislosti se safari, golfem nebo panem Krejčířem.  Jihoafrická republika je ale i rájem aktivní dovolené. Jihoafričané nejsou žádní peciválové a využívají svou úžasnou přírodu jako jeden velký sportovní areál. Areál třikrát větší než Francie.

Areál s mnoha hřišti – vysokými horami, prudkými řekami, divokým pobřežím, pouští. Areál, který dokonale prověří vaše síly.

Nedaleko Hazyview je jeden z největších kaňonů na světě Blyde River Canyon.

Nedaleko Hazyview je jeden z největších kaňonů na světě Blyde River Canyon.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Nejlepší „hnízda“ adrenalinových aktivit

Dvě místa v Jihoafrické republice pokládám za perfektní místa adrenalinových aktivit – Knysnu a Hazyview. Naprosto odlišná přírodní prostředí. Obě velmi dramatická a pro Středoevropana exotická. Sama o sobě nadchnou svou krásou  milovníky přírody.  A pokud si návštěvu zpestříte i některou aktivitou, budete mít opravdu na co vzpomínat.

V řece Sabie žije mnoho hrochů.

V řece Sabii žije mnoho hrochů.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Hazyview

Hazyview je malé městečko na slavné řece Sabii a je co by kamenem dohodil (cca 5 km) od Krugerova národního parku. Můžete tak velmi snadno propojit adrenalinovou zábavu se safari. Nedaleko je i vyhlášená Panorama Route s jedním z nejhlubších kaňonů na světě Blyde River Canyonem a dalšími zajímavými místy. Ta malinká tečka, kterou na mnoha mapách ani nenajdete, určitě stojí za návštěvu na několik dnů.

Rafting na řece Sabie si můžete užít i jako sólista.

Rafting na řece Sabii si můžete užít i jako sólista.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Necelých pět hodin jízdy autem z Johannesburgu se dá vydržet, nebo můžete popoletět na letiště v Nelspruit a pak máte do Hazyview necelou hodinu jízdy.

Rafting mezi hrochy a krokodýly

Řeka Sabie pramení vysoko v Dračích horách a prodírá se provincií Mpumalanga, aby po průchodu Krugerovým národním parkem zamířila do Mosambiku. V okolí městečka Hazyview vytváří peřeje a divoké zákruty, které jsou sevřeny vysokými skalisky. Sem tam se otevírá jedním ze břehů do krajiny plné plantáží s banánovníky, papájou, ananasem a pomerančovníky.

Právě pozvolné břehy řeky milují krokodýli a občasná slepá ramena a laguny zase hroši. Rafting na řece Sabie má několik různě obtížných úseků a můžete si snadno zvolit ten, který vám bude nejvíc vyhovovat. Stejně tak si můžete zvolit, zda poplujete na klasickém raftu, kajaku či zvolíte jinou možnost. Skvělá věc, která vás nadchne.

Trasa pro čtyřkolky vede nejen po pobřeží řeky, ale i mezi plantážemi a v okolních kopcích.

Trasa pro čtyřkolky vede nejen po březích řeky, ale i mezi plantážemi a v okolních kopcích.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Čtyřkolky

Čtyřkolky v Hazyview jsou spíš povyražení a seznámení se s terénem. Není to žádný extrémní sport a zkušení jezdci budou brát celou záležitost jako vyjížďku.

Ale pro většinu z nás, kteří sedíme na čtyřkolce jen občas, nebo dokonce poprvé v životě, je i trasa v kopcích a plantážích kolem řeky Sabie hodně zajímavá. Je tu víc tras a můžete si zvolit i obtížnější, pokud jste zkušenější jezdci.

Paintball je perfektní zábava pro skupinku kamarádů nebo firemní teambuilding.

Paintball je perfektní zábava pro skupinku kamarádů nebo firemní teambuilding.

FOTO: archiv autora

Paintball je výborný prvek teambuildingu

Když chcete stmelit partu nebo firemní kolektiv, dejte lidem do ruky zbraně, nabijte je a postavte lidi proti sobě. V tropickém lese plném lián, vlhkého bahna a temných zákoutí se probouzí bojová nálada hodně rychle. Boj o metu nebo lov nepřátel může začít. Vše se dá nastavit podle přání, můžete bojovat i několik hodin, nebo si jen vyzkoušet, jaké to je.

Další zajímavou aktivní dovolenou na jihu Afriky je expediční dovolená  v náklaďáku. Přečtěte si o ní víc.

Celý den v jednom kole

Určitě doporučuji věnovat aktivitám celý den a sestavit si itinerář, který propojí více aktivit v jeden celek. Můžete začít lanovkami v korunách stromů, pak přejet čtyřkolkami na místo souboje v paintballu a pak zchladit horké hlavy při raftingu na řece Sabie. Je to zábava na  5–6 hodin. Komu by to nestačilo, může si přidat horská kola a vydat se do kopců.

Na takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

V takhle krásných pobřežních vodách můžete bez problému zkusit své schopnosti při plavbě na kajaku.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Knysna

Knysna je centrálním městečkem Zahradní cesty na úplném jihu země, v nejjižnějším cípu Afriky. V posledních letech se mnohokrát stala hlavním městem extrémních sportů a lidé, kteří se v Knysně věnují adrenalinové zábavě, jsou velcí profesionálové. Na kvalitě služeb je to hodně znát. Sem by měli odjet na školení lidé od našich řek a z našich hor.

Pokora, otevřenost ke klientům, respekt k přírodě a zároveň velká schopnost využít vše, co příroda nabízí. I když jste naprostí začátečníci, můžete počítat s respektem a pohodou. A pokud jste borci, klidně si sáhněte v okolních horách a na mořských vlnách na dno svých sil.

Trasy pro horská kola vedou i podél pobřeží. Kdo uloví krásnější vyhlídku?

Trasy pro horská kola vedou i podél pobřeží. Kdo uloví krásnější vyhlídku?

FOTO: wegortw.com

Pěšky nebo na kole

Jsem chodec a dávám přednost vlastním nohám před pedály horských kol. Mohu se tedy bez uzardění rozplývat nad trasami v pobřežních kopcích a na skaliskách. Denní túra na trase 9 km, 12 km nebo 16 km vám představí úchvatnou krajinu s mnoha výhledy na moře.

Kdo si chce dát trochu víc do těla, může si vyjít na George Peak (1337 m n.m.). Zdá se to na první pohled málo? Nenechte se zmást, startujete totiž téměř na úrovni mořské hladiny a vystoupat na vrchol vám zabere nějakých 5 hodin. A pak se ještě musíte vrátit zpátky.

Při mnoha aktivitách je průvodce velmi užitečný.

Při mnoha aktivitách je dobré najmout si průvodce.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Vybrat si správnou trasu na kole je složitější. Záleží hodně na vaší zkušenosti a trénovanosti. Ale v okolí jsou trasy pro všechny. Doporučuji začít s průvodcovanou vyjížďkou, protože hory mohou být nebezpečné. Při delších trasách musíte počítat se 6–8 hodinami na cestě a k tomu už je nějaký pedagogický dohled vhodný.

Vyzkoušejte kitesurfing.

Vyzkoušejte kitesurfing

FOTO: visitknysna

Voda, samá voda

Kitesurfing, prkno na stojáka a kajaky. Laguna v Knysně a její okolí nabízí poklidnou plavbu, ale i velké dramatické pobřežní vlny. Je jen na vás, do jakého terénu se chcete pustit.

I v Knysně doporučujeme udělat si kombinaci různých aktivit do jednoho dne.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí, jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500,-

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu programu. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990,-

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

 

Sossusvlei

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 28. 6. 2014

a pak každý měsíc jeden termín

Cena:  89 990,-

NAMIBIE „A LA CARTE”

Tento poznávací zájezd do Namibie je specifický tím, že se na jednotlivých místech cesty můžete rozhodnout podle svého vkusu a momentální nálady, jakým aktivitám se chcete věnovat, případně zvolit jen relaxaci. Budete cestovat v malé mezinárodní skupince (4–12 osob) s anglicky mluvícím průvodcem a průběžně se s ním budete domlouvat, jaké výlety/aktivity byste chtěli v daném místě podniknout. U každé z navštívených lokalit najdete uvedené aktivity, které se v daném místě dají provozovat.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte poušť Namib a symbol Namibie duny Sossusvlei, přímořské letovisko Swakopmund a nezapomenutelným zážitkem bude zcela jistě safari v národním parku Etosha. Cestu zakončíte v hlavním městě Namibie Windhoek.
  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400,-

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dechberoucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  
 

Kostarika

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 24. 11. 2014

Cena:  89 990,-

 

Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresívnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.

  

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Ternín : 3.11. 2014

Cena: 93 990,--

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

 15 denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu nazývané „Bílé město“, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m n.m, odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuscu.