Bůh hračička

Říká se, že když měl Bůh tvořivou náladu, pohrál si s Namibií a vytvořil tu tolik krásných míst, že je celá země jednou velkou galerií monumentálních artefaktů.  Tvrzení určitě nepřehání. Když Bůh sochařil, tak v jižním Damarlandu, v oblasti hory Spitzkoppe. A dílo se bezesporu povedlo.

Skalní útvary v oblasti Spitzkoppe lákají fotografy z celého světa.

Skalní útvary v oblasti Spitzkoppe lákají fotografy z celého světa.

FOTO: Archiv autora

Pokud někomu jméno hory Spitzkoppe zní poněkud německy, neplete se.  Bůh zřejmě chtěl, aby v jeho galerii byl pořádek, a tak do téhle oblasti jako galeristy nadělil pořádkumilovné Němce. Německou kolonií bylo území dnešní Namibie od roku 1884 do roku 1947, kdy území ilegálně převzala Jihoafrická republika.

Němci si samozřejmě pojmenovali všechno, co se dalo, po svém. Spitzkoppe – Špičatý dóm – je žulová skála, tyčící se do výšky 1754 m n.m. a více než 700 metrů nad okolním pouštním terénem.

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n.m.

Spitzkoppe je hora vysoká 1784 m n.m.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Kámen a písek

V téhle oblasti musíte zapomenout na zpěv ptáků v korunách stromů, na zelené pahorky africké, na buš a napajedla obklopená zvěří. Tady najdete jen písek a kámen. Tady je ráj pro lezce, fotografy, milovníky balvanů, geology a pozorovatele nebe a hvězd.

Můžete se oblastí toulat svobdoně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

Můžete se oblastí toulat svobodně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

FOTO: Archiv autora

37 nádherných objektů

Kromě hlavního skalního útvaru je v oblasti celkem 37 dalších kamenných útvarů, které vás fascinují svým tvarem, polohou a velikostí. Západ slunce tu bere dech a fotografové nevědí, kam dřív skočit, kam si lehnout a jak vše stihnout v tom ideálním světle, ve kterém se žulové skály rozhoří do ruda.

Můžete samozřejmě bloudit malým pohořím, jak je vám libo, ale přesto bych doporučil využít doporučené trasy: Pontok a Bushman Circle, které zvládne každý trochu zdatný člověk. Trasa Matterhorn je už pro zkušené horské turisty nebo lezce. Pro horolezce je tu samozřejmě mnohem víc tras a vyberete si podle svých schopností a požadované náročnosti.

Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku má o noční program postaráno.

Kdo se vydá do oblasti Spitzkoppe za úplňku, má o noční program postaráno.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Spěte venku!

Noční obloha je tu tak hluboká, že jsou chvíle, kdy nevěříte, že vám nad hlavou někdo nepromítá animovaný film. Když si naplánujete návštěvu jižního Damarlandu v době úplňku, bude tu sice trochu víc lidí než běžně, ale objevíte úplně nový rozměr světa kolem vás. Za ten vykloubený krk a ranní ospalost to určitě stojí.

Všechny místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

Všechna místa na kempování mají své kouzlo a velmi privátní charakter.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

V oblasti jižního Damarlandu nečekejte žádné ubytování v hotelech nebo lodžích, tady se kempuje nebo využívá camperů (obytných vozů). O to větší je to zážitek. Tady by se mohli učit někteří provozovatelé našich kempů, jak nebrat kemp jenom jako noclehárnu, ale jak i z kempu udělat zážitek. Žádné kempovací místo nesmí být obsazeno více než osmi osobami.

Všechna kempovací místa jsou vybrána tak, aby měl každý pocit, že blízká hora je jenom jeho. Takových míst je celkem 31 a všechna jsou vybavena suchým záchodem. Pro expediční vozidla s více turisty jsou určena tři kempovací místa umístěná tak, aby skupina nerušila nikoho dalšího.

namibie

Pro cestu po Namibii je třeba zvolit správné auto.

FOTO: Archiv autora

Ideální doba k návštěvě je v září

Spojte si návštěvu oblasti Spitzkoppe v Namibii s návštěvou Namaqualandu v Jihoafrické republice. Uvidíte dvě nádherné tváře přírody na jihu Afriky.

Namaqualand se pyšní největší koncentrací letniček a sukulentů kvetoucích v jednom termínu na světě.

Namaqualand se pyšní největší koncentrací letniček a sukulentů kvetoucích v jednom termínu na světě.

FOTO: Archiv autora

Přečtěte si více o rozkvetlé polopoušti Namaqualand.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd  připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace a na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru.

Chystáte cestu pro svou firmu? Poptejte její přípravu u nás. Incentivní cesty připravujeme se stejnou pečlivostí, jako zájezdy na míru pro naše individuální klienty.

Naše filozofie je prostá: „Dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost.“

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500,-

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu programu. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990,-

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek této dosud neobjevené země.

  

 

Sossusvlei

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 28. 6. 2014

a pak každý měsíc jeden termín

Cena:  89 990,-

NAMIBIE „A LA CARTE”

Tento poznávací zájezd do Namibie je specifický tím, že se na jednotlivých místech cesty můžete rozhodnout podle svého vkusu a momentální nálady, jakým aktivitám se chcete věnovat, případně zvolit jen relaxaci. Budete cestovat v malé mezinárodní skupince (4–12 osob) s anglicky mluvícím průvodcem a průběžně se s ním budete domlouvat, jaké výlety/aktivity byste chtěli v daném místě podniknout. U každé z navštívených lokalit najdete uvedené aktivity, které se v daném místě dají provozovat.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte poušť Namib a symbol Namibie duny Sossusvlei, přímořské letovisko Swakopmund a nezapomenutelným zážitkem bude zcela jistě safari v národním parku Etosha. Cestu zakončíte v hlavním městě Namibie Windhoek.
  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400,-

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  
 

Kostarika

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 24. 11. 2014

Cena:  89 990,-

 

Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresívnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.

  

FOTO: archiv CK Marco Polo

 Ternín : 3.11. 2014

Cena: 93 990,--

Více informací  o zájezdu

Počet míst omezen na 12.

 To nejlepší z Peru

s českým průvodcem, ředitelem CK Marco Polo Janem Papežem

 15denní poznávací zájezd do Peru. Prohlédnete si hlavní město Limu, Arequipu nazývané „Bílé město“, úchvatný a hluboký kaňon Colca s kondory, bájné jezero Titicaca, přejedete Andy ve výšce 5000 m.n.m, odpočinete si v Posvátném údolí, navštívíte skalní město Machu Picchu a poznáte inckou historii a kulturu v samotném centru říše, v Cuscu.