Jiná planeta

Je jedno, zda si sednete na kámen u hrany některé prolákliny ráno nebo v podvečer. Jisté je, že se vám bude zdát, že jste se ocitli na úplně jiné planetě. Civilizace zůstala daleko za vámi a čas se zastavil. Nejprve vás překvapí neuvěřitelné ticho (pokud se neocitnete vedle skupinky polských turistů). Pak si uvědomíte, že i světlo kolem vás vnímáte jinak než jindy. Jako byste vstoupili do filmu, tak ostré jsou kontrasty a tak hluboký je obraz. Chce se vám zhluboka se nadechnout, zatajit dech a pak pozvolna vydechnout. I když nejde jediným pohledem obsáhnout celý prostor dlouhý 160 km a široký 27 km, na kterém se Fish River Canyon rozkládá, přesto pohled do kaňonu bere dech.

Fish River Canyon. Namibie.

Fish River Canyon. Namibie.

FOTO archív autora

Fish River Canyon není o zvířatech

Většina lidí, kteří se vydávají na jih Afriky očekávají, že všude, kam se pohnou, jsou zvířata, pokud možno ta největší a nejdivočejší a v takovém množství, že se o ně téměř zakopává. Zvlášť když je nějaké území vyhlášené národním parkem nebo rezervací. Jenže některá území jsou chráněna pro svou přírodní krásu, ne pro své obyvatele. Fish River Canyon patří mezi takové oblasti. Zvířata v parku jsou, ale nejsou tím hlavním důvodem k návštěvě. Tím je kaňon samotný. Různé druhy antilop jsou spíše příjemným zpestřením.

Fish River Canyon. Namibie.

Fish River Canyon. Namibie.

FOTO archív autora

Přečtěte si další zajímavé články o Namibii.

FOTO: archiv autora

Náročné putování

Nemusíte se vydávat na Kilimandžáro nebo na Mt. Kenya, když si chcete dát řádně do těla. Pětidenní trek v oblasti Fish River Canyon dá zabrat a prověří fyzičku. Od května do září si můžete najmout horského vůdce a vyrazit. Na rozdíl od jiných míst tady za vámi (nebo před vámi) nebude šlapat horda nosičů, kteří by vám putování zjednodušili a zpříjemnili. Co si na cestu vezmete, ponesete na svých vlastních zádech. Včetně jídla a pití. Je to vaše putování, je to vaše dobrodružství, tak trpte. Jakmile jednou vyrazíte na cestu, neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak ji ukončit. Není jednoduchý způsob, jak z toho ven. Vůdce vás nemůže doprovodit zpět, musí zůstat s těmi, kteří zůstávají. Nakonec se překonáte a budete pokračovat. Pomalu, s pomocí, ale budete. Trápení sebe sama je součástí zážitku a vzpomíná se na ně pak hodně dlouho.

Mobilní kemp při putování kaňonem Fish River Canyon. Namibie.

Mobilní kemp při putování kaňonem Fish River Canyon. Namibie.

FOTO archív CK Marco Polo

Pro méně odvážné

Pro méně odvážné funguje mobilní kemp, který vytváří zázemí pro putující. Posádka kempu se stará o celkové zázemí. Postaví a zbourá kemp, zajistí přepravu na nové místo, zajišťuje přesun potravin a všeho ostatního, co vyžaduje komfortní pěší putování. Dávka kilometrů zůstává stejná, ale záda bolí o hodně míň a zbývá mnohem víc energie na večerní posezení u ohně a na vedlejší procházky. 90 kilometrů základní trasy projde během hlavní sezóny hodně skupinek, ale smích během pochodu většinou uslyšíte jen u těch, které si mohou dovolit zajišťovací tým.

Když jdete nalehko..... Namibie.

Když jdete nalehko..... Namibie.

FOTO archív CK Marco Polo

Nádherná zastávka na cestě

Fish River Canyon je skvělá zastávka při cestě po Namibii nebo při cestě z Jihoafrické republiky do Namibie. I když se tu zastavíte jen na jedno odpoledne nebo jeden den, nebudete litovat.

Pomníky minulých časů. Namibie.

Pomníky minulých časů. Namibie.

FOTO archív CK Marco Polo

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace, na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru nebo s námi cestujte v malé skupince s českým průvodcem. 

Naše filozofie je prostá: „dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost“.

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky.

FOTO archív CK Marco Polo

Termín: 28. 9. 2014

Cena: 79 500 Kč

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu míst a zážitků. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990 Kč

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek téhle dosud neobjevené země.

  

 

Sossusvlei

FOTO archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 28. 6. 2014

a pak každý měsíc jeden termín

Cena:  89 990 Kč

NAMIBIE „ A LA CARTE”

Tento poznávací zájezd do Namibie je specifický tím, že se na jednotlivých místech cesty můžete rozhodnout podle svého vkusu a momentální nálady, jakým aktivitám se chcete věnovat, případně zvolit jen relaxaci. Budete cestovat v malé mezinárodní skupince (4–12 osob) s anglicky mluvícím průvodcem a průběžně se s ním budete domlouvat, jaké výlety/aktivity byste chtěli v daném místě podniknout. U každé z navštívených lokalit najdete uvedené aktivity, které se v daném místě dají provozovat.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte poušť Namib a symbol Namibie duny Sossusvlei, přímořské letovisko Swakopmund a nezapomenutelným zážitkem bude zcela jistě safari v národním parku Etosha. Cestu zakončíte v hlavním městě Namibie Windhoek.
  

Severní Srí Lanka teprve čeká, až ji turisté objeví.

FOTO archív CK Marco Polo

Termín: 1. 6. 2014

Cena: 54 900 Kč

Více informací o zájezdu

TA JINÁ SRÍ LANKA!

Premiéra poznávacího zájezdu

 Český průvodce

Poprvé v historii máme možnost pozvat vás do regionů na severu a východě Srí Lanky, které byly téměř tři desetiletí tabu. Zapomeňte na obavy vytvořené tradičními klišé médií prahnoucích pouze po „senzacích": Najdete zde neuvěřitelně přátelské obyvatele (ať už tamilské hinduisty, nebo v menší míře sinhálské buddhisty, muslimy či katolíky), kteří pouze po dlouhá léta museli trpět krvavými hrátkami politiků. Naopak turistů zde zatím najdete naprosté minimum – či vůbec žádné –, což se pochopitelně během dvou tří let může změnit, i naše CK mívá nemálo následovníků"...
Tento kraj, kde se unikátně mísí to nejlepší z 
většinové" Srí Lanky i nedaleké Indie, se konečně svobodně nadechl a vykročil vstříc lepším zítřkům.
  

Ladakh

FOTO Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400 Kč

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m.

  
 

Kostarika

FOTO archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 24. 11. 2014

Cena:  89 990 Kč

 

Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed středoamerické šíje v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresívnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.

Jan Papež, CK Marco Polo