Simien Mountains v Etiopii

Když se nějaké území dostane na seznam přírodních památek UNESCO, není to nikdy samo sebou.  A pohoří Simien si být na seznamu UNESCO rozhodně zaslouží. Potkat během treku unikátní druh paviána gelada nebo přímorožce či etiopského vlka je výborné zpestření. Ale podstatou jsou samy hory.  Touláte se ve výšce kolem 3500 m n. m. a celá vaše cesta je lemována neuvěřitelně nádhernými výhledy.

Pohoří Simien. Etiopie.

Pohoří Simien. Etiopie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Často se vám bude tajit dech a budete si připadat jako horští orli, kteří z veliké výšky sledují ta maličká stvoření tam někde hluboko dole. Když dojdete až ke hraně, ze které padá vodopád Jinbar, můžete pohlédnout do propasti hluboké téměř 700 m. Nedaleko se bude vypínat k nebi pahorek Buahit, sahající až do výšky 4430 m n. m. Všechny treky se dají individualizovat, trasa se může přizpůsobit vašim touhám a možnostem. Tady nemusíte za každou cenu zdolávat nějaký vrchol. Tady si můžete užívat hor podle svého tempa a rytmu.

Přečtěte si další zajímavé články o Etiopii.
Pohoří Simien. Etiopie.

Pohoří Simien. Etiopie.

FOTO: archiv CK Marco Polo

DRačí hory. Jihoafrická republika.

Dračí hory. Jihoafrická republika.

FOTO: archiv autora

Dračí hory v Jihoafrické republice

Při putování Dračími horami máte zaručeno, že kdykoliv zvednete pohled ze své stezky, uvidíte něco zajímavého. Stolové hory, skalní útesy, výhledy do nížiny v kraji Kwa-Zulu Natal. Zabalte krosnu a vydejte se na několikadenní túru přes park Ukhahlamba. Překonáte horské potůčky, mokřady a v noci si můžete prohlížet to nejhlubší noční nebe, jaké jste kdy viděli. Rezervace je na hranici mezi Jihoafrickou republikou a královstvím Lesotho. Zuluové pokládali tuto oblast za hranici mezi reálným světem a světem duchů a horských bohů. Občas se musíte zastavit a nadechnout se, něco na pradávných legendách Zuluů bude.

Dračí hory. Jihoafrická republika.

Dračí hory. Jihoafrická republika.

FOTO: archiv autora

Dračí hory nejsou jediný trek. Je tu několik tras, které vás přitáhnou jako magnet, a budete se chtít vrátit a projít si i ty, které jste zatím nepoznali. Amphitheatre, Cathedral Peak, Sentinel Peak, Thabana, Mafadi.

Přečtěte si víc článků o Dračích horách.
Dračí hory. Jihoafrická republika.

Dračí hory. Jihoafrická republika.

FOTO: archiv autora

Mt. Meru. Tanzanie

Mt. Meru. Tanzanie

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Mount Meru v Tanzanii

Mount Meru rozhodně neztrácí čas nějakou předehrou, hned na vás vlétne strmým stoupáním. Žádné jemné vlnky, které by vás ukolébaly k sebeuspokojení. Stezka jde ihned vzhůru a dokáže pěkně klouzat. Vaše snaha je pravidelně odměňována pohledem na Národní park Arusha a na posvátnou horu Kilimandžáro. Na cestu na Mt. Meru nepotřebujete specializovaného horského vůdce, ale podle místních předpisů musíte být doprovázeni ozbrojeným strážcem parku. Musíte se zaregistrovat a můžete vyrazit. Pokud vám cestu připraví cestovní kancelář, máte klidnější a pohodlnější zázemí, ale není to nezbytnost.

Mt. Meru. Tanzanie

Mt. Meru. Tanzanie

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Je třeba počítat se 4–5 dny na celou cestu. První den se během nějakých pěti hodin dostanete až do výšky 2500 m n. m., k Miriakamba Hut. Prošli jste velmi malebnou krajinou a máte šanci si odpočinout a vyspat se. Druhý den už dává zabrat. Další převýšení je přes 1000 metrů. Procházíte tropickým mlžným pralesem a sil začíná ubývat. Když se dostanete do Saddle Hut, toužíte se natáhnout a odpočívat. A to vás čeká třetí nejtěžší den. Osobně doporučuji nejít na krev a tenhle den si rozdělit na dny dva. Musíte zaplatit strážce, ale nebudete šlapat 14 hodin v jednom dnu. Ze Saddle Hut na nejvyšší bod vašeho výstupu je to nějakých 4–5 hodin. Dostanete se až do výšky 4562 m n. m. a i když tím zdoláte vrcholek s podivným názvem Socialist Peak, budete neskonale šťastní. Nechtějte chvátat dolů a vraťte se jen do Saddle Hut a dolů sejděte až následující den.

Přečtěte si víc článků o horách ve východní Africe.
Mt. Meru. Tanzanie

Mt. Meru. Tanzanie

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

Tři nádherné trekové lokality, které mnoho Čechů a Moravanů zatím nenavštívilo, protože nejsou tak vyhlášené jako Kilimandžáro nebo Mt. Kenya. Přesto si je nesmírně užijete a věřte, že vaše vnitřní pocity jsou mnohem mnohem důležitější než to, že se o vás bude šuškat, že jste zdolali Kilimandžáro.

Inzertní sdělení – Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace, na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně.  Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru nebo s námi cestujte v malé skupince s českým průvodcem. 

Naše filozofie je prostá: „dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost“.

 
 

V minulosti si často pastevci kladli otázku: Jak dostat stáda přes ty zasněžené vrcholky.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín : 28. 09. 2014

Cena : 79.500,--

Více informací o zájezdu

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město 

 S českým průvodcem

Během tohoto poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa – Kapské Město.

Na trhu nenajdete program, který by za tak výhodnou cenu zahrnoval takovou spoustu programu. Navíc celou trasu absolvujete ve speciálně upraveném terénním voze a noclehy jsou zajištěny ve vybraných, prověřených a kvalitních lodžích na skvělých místech.
 

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990,–

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek téhle dosud neobjevené země.

  

 

Sossusvlei

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 28.06. 2014

a pak každý měsíc jeden termín

Cena:  89 990,--

NAMIBIE „ A LA CARTE”

Tento poznávací zájezd do Namibie je specifický tím, že se na jednotlivých místech cesty můžete rozhodnout podle svého vkusu a momentální nálady, jakým aktivitám se chcete věnovat, případně zvolit jen relaxaci. Budete cestovat v malé mezinárodní skupince (4–12 osob) s anglicky mluvícím průvodcem a průběžně se s ním budete domlouvat, jaké výlety/aktivity byste chtěli v daném místě podniknout. U každé z navštívených lokalit najdete uvedené aktivity, které se v daném místě dají provozovat.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte poušť Namib a symbol Namibie duny Sossusvlei, přímořské letovisko Swakopmund a nezapomenutelným zážitkem bude zcela jistě safari v národním parku Etosha. Cestu zakončíte v hlavním městě Namibie Windhoek.
  

Severní Srí Lanka teprve čeká, až ji turisté objeví.

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín : 01.06. 2014

Cena : 54 900,–

Více informací o zájezdu

TA JINÁ SRÍ LANKA!

Premiéra poznávacího zájezdu

 Český průvodce

Poprvé v historii máme možnost pozvat vás do regionů na severu a východě Srí Lanky, které byly téměř tři desetiletí tabu. Zapomeňte na obavy vytvořené tradičními klišé médií prahnoucích pouze po „senzacích": Najdete zde neuvěřitelně přátelské obyvatele (ať už tamilské hinduisty, nebo v menší míře sinhálské buddhisty, muslimy či katolíky), kteří pouze po dlouhá léta museli trpět krvavými hrátkami politiků. Naopak turistů zde zatím najdete naprosté minimum – či vůbec žádné – což se pochopitelně během dvou tří let může změnit, i naše CK mívá nemálo následovníků"...
Tento kraj, kde se unikátně mísí to nejlepší z 
většinové" Srí Lanky i nedaleké Indie, se konečně svobodně nadechl a vykročil vstříc lepším zítřkům.
  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400,–

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m nad mořem.

  
 

Kostarika

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 24. 11. 2014

Cena:  89 990,–

 

Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresívnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.

Jan Papež, Ck Marco Polo