Gorily jsou největším lákadlem Ugandy a Rwandy.

FOTO: CK Marco Polo International

Uganda a Rwanda – nejlepší čas k pozorování goril

Rwanda a Uganda jsou někdy nazývány Švýcarskem Afriky. Když jsem to přirovnání slyšel poprvé, tak mi přišlo hodně přitažené za uši. Rwanda si prožila jednu z největších genocid na světě a Uganda nikdy nepatřila k tahounům ekonomického rozvoje Afriky. Jenže když se pak touláte po Rwandských a Ugandských horách, díváte se do upravených údolí a sledujete mohutné skalnaté štíty velehor, uznáte, že na tom přirovnání něco je. A navíc jsou ve Rwandě a Ugandě horské gorily. Červen bývá měsíc, kdy je to pro nás Čechy finančně nejschůdnější a kdy můžeme mít i šanci na to, dostat se na velmi omezená místa k jejich návštěvě.

Do Ugandy se můžete vydat s upraveným nákladním vozem. Je to dobrodružství s výborným zázemím a za velmi dobré peníze.

Do Ugandy se můžete vydat s upraveným nákladním vozem. Je to dobrodružství s výborným zázemím a za velmi dobré peníze.

FOTO: CK Marco Polo International

Přečtěte si další informace o Ugandě
Sloni v národním parku Etosha.

Sloni v národním parku Etosha.

FOTO: archiv autora

Namibie – poušť je v červnu laskavější, než jindy

Poušť umí člověka hodně rozhodit. Znám mnoho lidí, kteří to horko nesnesou natolik, že nejsou schopni vydržet venku déle než pár minut. Jsou hned nervózní, hádaví a celý svět stojí za houby. I takoví lidé jsou ale v červnu klidnější a užijí si za úsvitu stoupání na ohromné písečné duny v Sossusvlei. Když se slunce začne vysoukávat nad horizont, tak je to tak úchvatný pohled, že i morousům, kteří horko nesnáší, ta krása vyrazí dech.  Namibie je v červnu nejen o pouštích, ale i o dalších místech. Vyrazit v upraveném náklaďáku do Etoshi nebo si pronajmout auto a být svým pánem času a vydat se až na Caprivi, zelené a plné mokřadů. Červen a začátek července přivítá každého klesající teplotou a velmi vlídným klimatem.

Pronajmout si auto a vyrazit na dobře připravnou cestu, to je jedna z nejlepších variant, jak poznat Namibii.

Pronajmout si auto a vyrazit na dobře připravnou cestu, to je jedna z nejlepších variant, jak poznat Namibii.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další zajímavé články o Namibii

Tanzanie – stálice afrického safari v září i začátkem léta

Přetahovaná mezi Keňou a Tanzanii o to, kdo je vlastně nejlepší destinací na safari ve východní Africe se v poslední době překlání na stranu Tanzanie. Vůbec ne proto, že by Keňa zhoršila své služby nebo nemohla nabídnout skvělou dovolenou se safari. Ale zdá se, že tanzanská vláda má mnohem lepší koncept celkového rozvoje turistiky a místní politika téměř nevstupuje do života turistů. Keňa, ne vlastní vinou, byla ovlivněna děním v okolních zemích a i když se snaží celou situaci zvládat a zvládá ji, přece jen se nemůže ubránit negativním dopadům.

Tarangire v Tanzanii. Sloni v mokřadech.

Tarangire v Tanzanii. Sloni v mokřadech.

FOTO: Jan Papež, Ck Marco Polo

Kdo se chystá na safari poprvé, měl by se vydat do Tarangire, do kráteru Ngorongoro a do Serengeti. V červnu je v Tarangire ještě stále hodně pakoňů a některé početné klany přicházejí rodit mláďata právě sem. To přitahuje velké množství predátorů a vidět lovící lvy patří k velkým zážitkům na safari. Musíte ale být připraveni na mouchu tse-tse, která v tomhle období v Tarangire řádí. S dobrou přípravou se ale i tse-tse dá zvládnout a v Tarangire prožijete dobré safari.  Ngorongoro je nádherné kdykoliv (pokud dodržíte pár pravidel k jeho návštěvě – viz doporučené články).

Přečtěte si zajímavý článek o národním parku Tarangire

Serengeti v Tanzanii. Velká stáda pakoňů.

FOTO: archiv autora

Serengeti je velmi rozsáhlé území. Pokud se do něj vydáte bez znalostí, může se vám snadno přihodit, že se ocitnete v lokalitě, kde nejsou zvířata. Budete cítit veliké zklamání, protože v Serengeti je zvířat hodně. Jenže nejsou vždy ve stejné lokalitě, musíte rozumět jejich migračním cestám a musíte mít aktuální informace o vývoji počasí a pohybu stád. Nenechte se zlákat jen cenou, to by se nemuselo vyplatit.

Ruaha v Tanzanii. Surové, velmi autentické safari.

Ruaha v Tanzanii. Surové, velmi autentické safari.

FOTO: archiv autora

Přečtěte si další informace o národním parku Serengeti

Jižní Tanzanie – nová hvězda vychází

Daleko mimo vyšlapané cesty, nabízí jižní Tanzanie něco, co už v Tarangire nebo v Serengeti nepotkáte, surovou autenticitu africké divočiny. Je to zvláštní a vlastně nepochopitelné, ale platí, že i ten nejcitlivější přístup turistiky v Serengeti a Tarangire změnil trochu svět zvířat. Běžný návštěvník ten vliv vůbec nepocítí, pokud se neocitne v některých přehnaně nabubřelých ubytovacích zařízeních, která mají příliš mnoho pokojů a počet aut, která pak brázdí okolí, překračuje únosnou míru. Přesto to lze vypozorovat. Cesty jsou upravenější, některá napajedla mají čerpadla, aby nevysychala, kempoviště se zvětšují, aby pojala větší počet návštěvníků apod. Selous, Katavi a Ruaha jsou ale stále ještě barbarská, budí respekt a úctu. Nesoutěží se Serengeti luxusním zázemím, ale harmonií s přírodou a safari na dřeň, jako za starých dobrých časů.

Přečtěte si o národním parku Ruaha
Jen málo Čechů se vydá do delty Ogavango málo, ale kdo se k tomu odhodlá určitě nelituje.

Jen málo Čechů se vydá do delty Okavango, ale kdo se k tomu odhodlá určitě nelituje.

FOTO: archiv autora

Botswana a její delta Okavango

Jen málo Čechů se ročně vydá do Botswany a ještě méně do delty Okavango. Fascinující a jedinečná příroda delty je ideálním místem na dovolenou se safari, ale je hodně drahá. Je to dáno tím, že se vše, co pro dovolenou potřebujete, převáží na veliké vzdálenosti a tím, že se botswanská vláda cíleně brání snahám masové turistiky o průnik do země. Bojí se zničení tohoto nenahraditelného přírodního klenotu a bojí se i devastace starých hodnot v lokálních komunitách. Kdo se přesto rozhodne do Botswany vydat, určitě nebude litovat, protože je jen málo míst na světě, kde můžete zažít safari, obklopení vodou a vidět zvířata v tolika zvláštních situacích.

Přečtěte si více článků o deltě Okavango
Každá skupina je při vyjížďkách doprovázena zkušeným rangerem.

Safari na koních je ozdobou safari v deltě Okavango.

FOTO: AHBS

Inzertní sdělení - Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme své klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace, na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně.  Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru nebo s námi cestujte v malé skupince s českým průvodcem. 

Naše filozofie je prostá: „dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost“.

 

Lalibela

FOTO: archív CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín:  24. 10. 2014

Cena: 79 990,–

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací a dostanete téměř kompletní obrázek téhle dosud neobjevené země.

  

 

Sossusvlei

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 28.06. 2014

a pak každý měsíc jeden termín

Cena:  89 990,--

NAMIBIE „ A LA CARTE”

Tento poznávací zájezd do Namibie je specifický tím, že se na jednotlivých místech cesty můžete rozhodnout podle svého vkusu a momentální nálady, jakým aktivitám se chcete věnovat, případně zvolit jen relaxaci. Budete cestovat v malé mezinárodní skupince (4–12 osob) s anglicky mluvícím průvodcem a průběžně se s ním budete domlouvat, jaké výlety/aktivity byste chtěli v daném místě podniknout. U každé z navštívených lokalit najdete uvedené aktivity, které se v daném místě dají provozovat.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte poušť Namib a symbol Namibie duny Sossusvlei, přímořské letovisko Swakopmund a nezapomenutelným zážitkem bude zcela jistě safari v národním parku Etosha. Cestu zakončíte v hlavním městě Namibie Windhoek.
  

Severní Srí Lanka teprve čeká, až ji turisté objeví.

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín : 01.06. 2014

Cena : 54 900,–

Více informací o zájezdu

TA JINÁ SRÍ LANKA!

Premiéra poznávacího zájezdu

 Český průvodce

Poprvé v historii máme možnost pozvat vás do regionů na severu a východě Srí Lanky, které byly téměř tři desetiletí tabu. Zapomeňte na obavy vytvořené tradičními klišé médií prahnoucích pouze po "senzacích": Najdete zde neuvěřitelně přátelské obyvatele (ať už tamilské hinduisty, tak v menší míře sinhálské buddhisty, muslimy či katolíky), kteří pouze po dlouhá léta museli trpět krvavými hrátkami politiků. Naopak turistů zde zatím najdete naprosté minimum – či vůbec žádné – což se pochopitelně během dvou tří let může změnit, i naše CK mívá nemálo "následovníků"...
Tento kraj, kde se unikátně mísí to nejlepší z "většinové" Srí Lanky i nedaleké Indie, se konečně svobodně nadechl a vykročil vstříc lepším zítřkům.
  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 9. 2014

Cena: 59 400,–

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m nad mořem.

  
 

Kostarika

FOTO: archív CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 24. 11. 2014

Cena:  89 990,–

 

Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresívnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.