Dobře placený ráj

Není žádným tajemstvím, že to vůbec není laciná záležitost. Ba jedna z nejdražších na světě – jak tím, co zaplatíte za letenku a zejména za pobyt, tak i na místě v obchodech, restauracích či za další služby. Ne vždy také za své peníze dostanete kvalitu, na kterou jste zvyklí… Když to hodně zjednodušíme, povaha řady místních je ve stylu „…pohoda, sluníčko svítí, už nejsme otroci, žijeme si v ráji a vy si tu dovolenou u nás musíte zasloužit!“ (přeloženo: zaplatit). Jenže když se na místě rozkoukáte a především přistoupíte na jejich filozofii všeobjímající pohody ve volném tempu (zrychlí snad jen při zdejším typickém vášnivém tanci séga), zjistíte, že svůj díl pravdy mají.

Ale abychom to uvedli na pravou míru: i na Seychelách najdete top kvalitu. Pojďme si o jednom takovém místě říci pár slov.

St. Anne, Seychelly.

St. Anne, Seychely.

FOTO: archiv autora

Malý ostrůvek na dosah velkého – skvělý kompromis

Byl jednou jeden náš krajan, který se před pár lety vydal na Seychely z důvodů jiných než dovolenkových. Po čase se přesunul do Jihoafrické republiky. Pamatujete na tehdejší televizní reportáže? Většinou jim vévodil panoramatický pohled na pohádkové malé ostrůvky uprostřed tyrkysového moře. My víme, že kamera z nejvyššího hřebene hlavního ostrova Mahé zabírala Národní mořský park Svaté Anny, jehož šest ostrůvků je rozprostřeno na necelých 15 km čtverečních, cca 4–5 km od pobřeží. Díky tomu, že na některých je možnost ubytování (opravdové místní vězení na druhém nejmenším Long Islandu nepočítáme), můžete zde najít nádherné soukromí vašeho ostrůvku, které – když vás omrzí – lze na pár hodin zaměnit za rušný hlavní ostrov.

Smaragdová voda Indického oceánu. Seychelly.

Smaragdová voda Indického oceánu. Seychely.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Národní mořský park Svaté Anny

S ohledem na bohatý podmořský život (korálové útesy, „podmořské louky“, rybí a želví populace…) bylo toto území ustanoveno národním parkem v roce 1973. Na jeho území platí zákaz rybolovu a motorizovaných vodních sportů. Největší z ostrůvků, který dal parku jméno, měří cca 2,19 km² a je na něm i nejvyšší vrcholek 243 m n. m. První zaznamenané přistání lodi na Svaté Anně a Seychelách vůbec je z roku 1742, kdy zde zakotvil významný francouzský mořeplavec Lazare Picault, kterého sem vyslal tehdejší guvernér Mauricia. O třicet let později tu vznikla první stálá osada, kdy připlulo dalších 21 Francouzů a sedm otroků. Pěstovali především cukrovou třtinu, maniok a kukuřici. Začátkem 20. století byla Svatá Anna základnou velrybářů mířících do jižních moří.

Pohoda na pláži. Seychelly.

Pohoda na pláži. Seychely.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Přečtěte si více informací o Seychelských ostrovech

Exkluzívní současnost

V současnosti zabírá malou a relativně rovnou část ostrova jediný hotel, který je současně jedním z nejlepších v Indickém oceánu: Beachcomber Ste. Anne Resort+Spa. Hosté zde bydlí v nádherných luxusních vilkách – řada z nich má i svůj vlastní bazének, nechávají se rozmazlovat věhlasným wellness centrem a dalšími službami, šnorchlují, hrají tenis či holdují pěším a cyklotrekům (kola jsou ve výbavě každé vilky) po ostrůvku. Mají na vybranou z několika modelů gastroslužeb – od základního ubytování se snídaní až po opulentní all inclusive. A když je jim po několika dnech ostrůvek příliš malý, nechají se přepravit hotelovým člunem na Mahé, kde na ně třeba může čekat najatý taxík či zapůjčený vůz. Nebo si nechají zorganizovat výlet lodí na Praslin a další ostrovy. Nuda zde rozhodně nehrozí… Ledaže byste lenošení a nicnedělání přímo hledali.

Anse Bazarca, Seychelly.

Anse Bazarca, Seychely.

FOTO: archiv CK Marco Polo


(Nejen) Afrika v dohlednu!

Pro koho jsou Seychely pořád jen krásnou (aťsi trochu snobskou) variantou plážového povalování, tomu bychom rádi připomenuli, kde se tyto ostrovy nalézají: pět hodin přímého letu od jihoafrického Johannesburgu nebo pouhé tři hodiny od keňského Nairobi. Takové kvalitní safari s několika následnými dny právě na Seychelských ostrovech, to je přece ideální kombinace! Kdo váhá, jestli je pro dovolenou lepší Mauricius, či Seychely (častá otázka), může spojit obé v rámci jedné dovolené.

Přečtěte si zajímavé články o safari v Keni a Jihoafrické republice

Také se přímo nabízí cestou zpět na den či více zařadit zastávku v lůně luxusu, bohatství a ráji všech shopperů – ve Spojených arabských emirátech. Opravdová perlička na závěr: velmi netradiční kombinace se teď nově nabízí díky přímému leteckému spojení (něco přes čtyři hodiny letu) mezi seychelským Mahé a srílanským Colombem…

Sny o ráji se mohou proměnit ve skutečnost, alespoň po dobu dovolené. Seychelly.

Sny o ráji se mohou proměnit ve skutečnost, alespoň po dobu dovolené. Seychely.

FOTO: archiv CK Marco Polo

Inzertní sdělení - Nebojte se vyzkoušet zájezd připravený na míru.

Cestování s CK Marco Polo: autentické a inspirující

Od roku 1990 inspirujeme naše klienty k poznávání nových zážitků, představujeme jim neznámé destinace, na trh přinášíme nové cestovatelské trendy. Nechte se doprovodit na ta nejúžasnější místa. Cestujte pohodlně. Připravíme pro vás perfektně vyladěnou dovolenou na míru nebo s námi cestujte v malé skupince s českým průvodcem. 

Naše filozofie je prostá – „dokonalosti se dosahuje maličkostmi, ale dokonalost není maličkost“.

 
 

New Emerald Cove, ostrov Praslin, Seychely

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací zde

New Emerald Cove

Pokud hledáte ty „pravé“ Seychely, klid, romantiku, krásné moře, pak toto je hotel přesně pro vás. Pokud vás klid omrzí, není problém se kdykoliv nechat přepravit přes zátoku a vydat se poznávat krásy ostrova, či dokonce se zajít pobavit do Casina v Anse Volbert. Doporučujeme výlet na La Digue, kde naleznete Anse Source d´Argent.

  

 Constance Lemuria

Jeden z nejoblíbenějších seychelských hotelů klientů CK Marco Polo. V hodnocení je vždy pozitivně zmiňován dobrý servis, kvalitní ubytování a velmi dobré gastroslužby. Velkým plusem hotelu je poloha u jedné větší, jedné středně velké a jedné kouzelné malé pláže (Anse Georgette), kde si každý vybere své oblíbené místo. Hotel má i své 18jamkové golfové hřiště.

 

Constance Lemuria, Praslin, Seychely

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací zde

  
 

La Dique Island Lodge, La Dique, Seychely

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více informací zde

 La Dique Island Lodge

Nejpopulárnější hotel na tomto seychelském skvostu jménem La Digue poslouží jak k relaxu (přímo v areálu rovnou u pláže), tak jako výchozí bod k výletům na nejslavnější pláž Indického oceánu Anse Source D´Argent, nádherné divoké pláže Grand Anse či Petite Anse, a to jak pěšky, tak na kolech.

 

St. Anne, Seychely.

FOTO: archiv autora

Více informací o zájezdu zde

 Nekompromisní luxus Seychel... s ještě luxusnější Dubají na závěr

Business class renomovaných Emirates, luxusní vilka s vlastním bazénem špičkové společnosti Beachcomber a jako bonbónek na závěr noc v exkluzívní suite exkluzívního hotelu Armani v Burj Khalifa - nejvyšším mrakodrapu světa... Co k tomu dodat? Nechte se hýčkat na úrovni top class!

Uvedená nabídka platí pro závazné rezervace (smlouva + platba 100 %) max. 48 hod. od potvrzení ze strany CK, nejpozději však 33 kalendářních dnů před odletem.
 

  

Lalibela

FOTO: archiv CK Marco Polo


Více o zájezdu

Termín: 25. 4. a 24. 10. 2014

Cena: 79 990,--

Za historií a přírodou Etiopie s českým průvodcem

 Afrika je nádherná, nekonečná, plná energie, rozmanitá a lidsky bohatá. A taková je i Etiopie. Přidejte bohatou historii, nejstarší křesťanské památky nebo etnické skupiny nedotčené moderní civilizací, a dostanete téměř kompletní obrázek téhle dosud neobjevené země.

  

 

Sossusvlei

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 29. 03. 2014

a pak každý měsíc jeden termín

Cena:  89 990,--

NAMIBIE „A LA CARTE”

Tento poznávací zájezd do Namibie je specifický tím, že se na jednotlivých místech cesty můžete rozhodnout podle vašeho vkusu a momentální nálady, jakým aktivitám se chcete věnovat, případně zvolit jen relaxaci. Budete cestovat v malé mezinárodní skupince (4–12 osob) s anglicky mluvícím průvodcem a průběžně se s ním budete domlouvat, jaké výlety/aktivity byste chtěli v daném místě podniknout. U každé z navštívených lokalit najdete uvedené aktivity, které se v daném místě dají provozovat.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte poušť Namib a symbol Namibie duny Sossusvlei, přímořské letovisko Swakopmund a nezapomenutelným zážitkem bude zcela jistě safari v národním parku Etosha. Cestu zakončíte v hlavním městě Namibie Windhoek.
  

Severní Srí Lanka teprve čeká, až ji turisté objeví.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Termín : 13. 04. 2014

Cena : 54 900,-

Více informací o zájezdu

TA JINÁ SRÍ LANKA!

Premiéra poznávacího zájezdu

 Český průvodce

Poprvé v historii máme možnost pozvat vás do regionů na severu a východě Srí Lanky, které byly téměř tři desetiletí tabu. Zapomeňte na obavy vytvořené tradičními klišé médií prahnoucích pouze po "senzacích": Najdete zde neuvěřitelně přátelské obyvatele (ať už tamilské hinduisty, tak v menší míře sinhálské buddhisty, muslimy či katolíky), kteří pouze po dlouhá léta museli trpět krvavými hrátkami politiků. Naopak turistů zde zatím najdete naprosté minimum – či vůbec žádné –, což se pochopitelně během dvou tří let může změnit, i naše CK mívá nemálo "následovníků"...
Tento kraj, kde se unikátně mísí to nejlepší z "většinové" Srí Lanky i nedaleké Indie, se konečně svobodně nadechl a vykročil vstříc lepším zítřkům.
  

Ladakh

FOTO: Jan Papež

Termín: 15. 09. 2014

Cena: 59 400,-

Více informací o zájezdu:

 

INDICKÝ HIMÁLAJ + DILLÍ

Český průvodce

Indická himálajská oblast Ladakh je často nazývána Novým Tibetem. Pro podobnost krásné, úchvatné a dech beroucí krajiny. Ladakh je oblast na hranici tří světů – Číny, Indie a Pákistánu.

Pojďte s námi prozkoumat alespoň část tohoto nádherného kouta světa v nadmořské výšce kolem 3500 m nad mořem.

  
 

Kostarika

FOTO: archiv CK Marco Polo

Více o zájezdu

Termín: 24. 11. 2014

Cena:  89 990,--

 

Přírodní krásy Kostariky a relax u moře

 S ČESKY MLUVÍCÍM PRŮVODCEM

 Kostarika, rozkládající se mezi dvěma oceány uprostřed Středoamerické šíje, v hustém tropickém pásu, je jedním z biologicky nejrozmanitějších míst na planetě. Deštné pralesy, aktivní vulkány nebo mangrovové mokřady umožňují existenci celé plejády fascinujících živočichů. To vše je možné díky progresivnímu systému ochrany přírody, který je považován za jeden z nejlepších na světě.