Brandberg se tyčí nad planinou až do výšky 2 606 m n.m.

FOTO: archiv autora

Téměř neznámé hory – Brandberg Mountain

Při západu slunce si uvědomíte, že původní název Fire Mountain (Hořící hora) byl velmi trefný. Současný afrikánský název Brandberg Mountain popisuje spíš tvar hory – Vzedmutá hora. V nejvyšším bodě (Königstein) je hora vysoká až 2 606 m n.m. (někdy se uvádí 2 753 m n.m., ale kdo ví, jaká je pravda, když to nevíme přesně ani u Sněžky). Ať tak či onak,  je jí pro nás Čechy docela slušná porce. Navíc se tyčí docela strmě z táhlé plošiny, takže je vidět hodně zdaleka.

Na planině na úpatí hory Brandberg najdet množství velkých kamenů. Kdysi zřejmě byly součástí hory.

Na planině na úpatí hory Brandberg najdete množství velkých kamenů. Kdysi zřejmě byly součástí hory.

FOTO: archiv autora

Trek na Brandberg

Zdolat 2 kilometry převýšení od úpatí na vrchol hory zvládnete za tři dny. Musíte počítat s tím, že půjdete denně 7–8 hodin a musíte vzít v potaz i složitější úseky. Raději se vydejte na výstup v chladnějším období od dubna do října a je lépe se vypravit s horským vůdcem a solidním logistickým zajištěním.

Celé území u hory Brandberg je nesmírně fotogenické.

Celé území u hory Brandbergu je nesmírně fotogenické.

FOTO: archiv autora

Můžete se oblastí toulat svobdoně, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

Oblastí Spitzkoppe se můžete svobodně toulat, ale přesto doporučujeme využít doporučených tras.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Nevídané skalní útvary – Spitzkoppe

Ani oblast Spitzkoppe není chválabohu zatím v programech masové turistiky. Máte tedy šanci si návštěvu Spitzkoppe užít, aniž byste zakopávali na každém kroku o nějakého dalšího fotografa. Když chcete divoké skalní útvary nafotit, chce to najít si to správné místo a počkat na správné světlo.

Přečtěte si další podrobnosti o této nádherné lokalitě.
Az se jednou začne kutálet, to bude mela.

Až se jednou začne kutálet, to bude mela.

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Sossusvlei

Sossusvlei

FOTO: Archiv CK Marco Polo

Diamant ve zlaté čelence – poušť Sossusvlei

Tady se asi turistům nevyhnete. Je to jedna z nejslavnějších namibijských lokalit. Každý, kdo se vydá do Namibie a má trochu času, míří sem. Přesto se dá návštěva Sossusvlei vychytat tak, aby se nenarušilo kouzlo místa. Západ slunce je tu úchvatný a určitě se pokuste zůstat alespoň jednu noc někde nedaleko, abyste večer nikam nechvátali, ale měli ráno šanci se sem vrátit a uvidět Sossusvlei v úplně jiném světle. Chvílemi budete mít pocit, že jste na dvou různých místech.

Přečtěte si víc o Sossusvlei a také několik rad, které vám pomohou při návštěvě

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě.

FOTO: Archiv cestovatelského portálu Sopka.cz

 Trek v kaňonu Fish River Canyon

85 km dlouhý trek, při kterém není k dispozici žádné ubytovací zařízení a musíte spát všechny noci venku, trvá 5–7 dnů podle toho, jak jste zkušení, jak je zkušená vaše skupina a jak se dohodnete s horským vůdcem. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit a vyrazit na trek, je úředně omezený, aby byl zachován klid pro obyvatele kaňonu. Na první pohled vypadá nehostinně a opuštěně, ale žijí v něm zebry, kudu a další druhy antilop. Můžete tu docela snadno potkat leoparda a skupiny paviánů. Při troše štěstí tu potkáte, docela překvapivě, i divoké koně. Rezervaci pro trek je třeba udělat předem a poradit se s cestovní kanceláří, jaké formality musíte splnit.

Vydat se na 5-7 denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit je limitovaný.

Vydat se na 5–7denní výšlap do kaňonu Fish River Canyon nelze bez předchozí rezervace. Počet osob, které mohou do kaňonu vstoupit, je limitovaný.

FOTO: CK Marco Polo International

Namibie je zemí západů slunce. U nás ještě není tak slavná jako Keňa, Tanzanie nebo Jihoafrická republika, ale pokud si svou cestu do Namibie připravíte pečlivě, nemůžete se zklamat a budete se chtít vracet.  To platí určitě pro celou Afriku. Komu jednou vleze pod kůži, je tažen zpět jako magnetem.

Okaukeujo v rezervaci Etosha.

Okaukeujo v rezervaci Etosha. I tady můžete zažít zajímavý západ slunce.

FOTO: CK Marco Polo International

Přečtěte si užitečné články, které vám pomohou při výběru a přípravě cesty na safari.
Inzertní sdělení –  Cestovní kancelář Marco Polo byla založena v roce 1990 a po celou dobu existence je soustředěná především na vysoký standard služeb, individuální přístup ke svým klientům, odbornost zaměstnanců a flexibilitu. Jsme připraveni vám připravit cestu do Keni, Tanzanie, Ugandy, Rwandy, Malawi, Zimbabwe, Zambie, Mosambiku, Namibie, Botswany a Jihoafrické republiky podle vašich individuálních přání.
 

 

Namibie

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 Termín odletu: 21.05. 2014

Cena: 59.990,-

Více o zájezdu zde

NAMIBIE - KLASICKÝ OKRUH

 Nejprodávanější okruh střední a severní Namibií. Dá se pohodlně použít jako základní stavební kámen pro návštěvu jihu Afriky. Můžete jej snadno kombinovat s Viktoriinými vodopády, s jižní Namibií nebo návštěvou Jihoafrické republiky.

Windhoek, Swakopmund, Damaraland, národní park Etosha 

 

Sossusvlei

FOTO: Archiv CK Marco Polo

 Termín odjezdu: 15.5. 2014

Cena: 77.990,-

Více informací o zájezdu zde

 TO NEJLEPŠÍ Z NAMIBIE

Kalahari, Sossusvlei, Swakopmund, Etosha

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie navštívíte nekonečnou poušť Kalahari, druhý největší kaňon na světě Fish River Canyon, symbol Namibie duny Sossusvlei, přímořské letovisko Swakopmund, budete projíždět přes Damaraland a nezapomenutelným zážitkem bude zcela jistě safari v národním parku Etosha. Cestu zakončíte v hlavním městě Namibie Windhoek.

Tento poznávací zájezd do Namibie jde zkombinovat například s návštěvou Viktoriiných vodopádů nebo Kapského Města. Rádi vám zpracujeme nabídku na tyto varianty.

 

FOTO: archív CK Marco Polo

Termín odjezdu: 16. 03. 2014

Cena: 79 500,--

Více informací o zájezdu zde 

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

EXPEDIČNÍ CESTA NA TŘI TÝDNY

GARANTOVANÝ ODJEZD

Nejlepší z Jihoafrické republiky: safari, moře, hory, poušť a Kapské Město

s českým průvodcem

Během tohoto zájezdu navštívíte mimo jiné Blyde River Canyon, věhlasný Krugerův národní park, maličkaté království Svazijsko, známou rezervaci Hluhluwe, dovolenkové pobřeží Indického oceánu, majestátní Dračí hory, vyprahlou oblast Karoo, romantickou Garden Route a jedno z nejkrásnějších měst světa - Kapské Město.

Navštívíte to zásadní, ale budete se pohybovat i mimo hlavní turistické cesty, abyste si dosyta užili nádherné liduprázdné přírody.

 

FOTO: Archív cestovatelského portálu Sopka.cz

Více informací o zájezdu zde

Cena: 75 000,-

 

Keňa – Tanzanie

Expedice – Východní Afrika

Český průvodce

75 000,-

Cílem tohoto safari je ukázat to nejlepší z Keni a Tanzanie. Zaměřujeme se především na národní parky a rezervace, které jsou nezbytné při utváření pohledu na safari ve východní Africe.
Navštívíme také méně známá místa a užijeme si komunikaci s místními kmeny včetně proslulých Masajů.

 

FOTO: andBeyond, archív CK Marco Polo

 Více informací o zájezdu

Termín: 15.04. 2014

Cena: 39 700,- .(+ letenky)

 

KEMPOVÁNÍ V NAMIBII

Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost rostlin i tvorů, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Na této cestě navštívíte to „nej“ ze střední i severní Namibie a zároveň se budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

 

FOTO: archív autora

Více informací o zájezdu

Termín: 9. 3. 2014

Cena:  47 800,--

 

KRUGERŮV NÁRODNÍ PARK – NEJEN SAFARI

Během tohoto programu navštívíme jak soukromou rezervaci, tak Kruger, a okusíme tedy jak pěší safari, tak klasické safari v otevřeném voze. Cestou se zastavíme v bývalém zlatokopeckém městečku Pilgrim’s Rest, budeme obdivovat krásu Blyde River Canyon a kroutit hlavou nad neuvěřitelnými „hrnci“ u Bourke’s Luck Potholes.

EXPEDICE S ČESKÝM PRŮVODCEM

  Zpět na hlavní stránku rubriky Afriky